Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Fumbi se rozrůstá – investoři ukazují podporu dalším 1,5 milionem eur

Publikováno
Fumbi se rozrůstá – investoři ukazují podporu dalším 1,5 milionem eur
Zdroj: fumbi.network

Kryptoměnový business našich sousedů ze Slovenska roste. Investiční platforma Fumbi se chystá na další expanzi do okolních států, a to díky nové investici v hodnotě 1,5 milionu eur. Hlavním investorem je již původní BaseTech Ventures, kteří stáli již na samém počátku společnosti. V tomto kole vložili do startupu kapitál v hodnotě 500 000 eur.

Kromě nich do rozjetého vlaku naskakují i další, tentokrát však již menší investiční společnosti se sídlem na Slovensku.

Poznámka

Fumbi je slovenský startup. Cílem firmy je poskytnout jednoduché investice do kryptoměn běžným lidem. Hlavním nástrojem a největším tahákem firmy je jejich vlastnoručně složené portfolio, jež se zaměřuje na špičku žebříčku coinů podle tržní kapitalizace.

Fungováním tak silně připomíná akciové ETF fondy, které se snaží přesně kopírovat některý z indexů a zhodnocovat prostředky zhruba stejně rychle, jako je růst celého trhu či odvětví.

Favorit redakce

Výhody
  • Algoritmus Fumbi automaticky upravuje složení portfolia
  • Investice do více než 20 největších kryptoměn snižuje riziko a minimalizuje dopad volatility jednotlivých měn
Nevýhody
  • Relativně vysoké roční poplatky za správu portfolia (až 3,99 %)
  • Většina kryptoměn je obchodována v EUR, což vede ke kurzovým ztrátám při konverzi měn

Expandujeme!

Fumbi je původem slovenský startup, avšak rozhodně neplánují zůstat při zemi.

Cílem je především expanze do dalších východoevropských zemí. V tuto chvíli jsou služby poskytované na slovenském, polském a českém trhu. Stejně tak se rozvoje dočká i samotné portfolio služeb.

Zdroj: Štefan Porubský
Juraj Forgács - zakladatel společnosti Fumbi Network
Juraj Forgács – zakladatel společnosti Fumbi Network

Zatím je na platformě možno investovat do několika produktů, přičemž tím nejrozšířenějším je Fumbi Index Portfolio. Další možnosti jsou například Bitcoin a zlato, vlastní výběr kryptoměn či pouhá úschova a custodiánské služby.

Za úspěch se dá rozhodně považovat uživatelská základna, která už má přes 50 000 registrovaných.

Společnost Fumbi se stala lídrem ve svém oboru a úspěšně expandovala za hranice Slovenska, což mě velmi těší. Je samozřejmé, že jsme se rozhodli pokračovat a zvýšit naši podporu projektu, který úspěšně naplňuje svůj potenciál,” říká Roland Tauchner, CEO společnosti BaseTech Ventures.

Za zmínku také rozhodně stojí bezpečnostní zabezpečení a úschova kryptoměn. Fumbi k tomu využívá Ledger Vault, který je jedním z nejbezpečnějších řešení pro tyto účely. Zároveň se také pyšní certifikátem SGS, tedy potvrzením o nezávislém auditu kryptoměnových peněženek a prostředků.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.