Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Dvě atraktivní akcie nabízející se ke koupi. Mohou vás zajistit na zbytek života?

Publikováno
Dvě atraktivní akcie nabízející se ke koupi. Mohou vás zajistit na zbytek života?
Zdroj: depositphotos.com

Společnosti Regeneron a CrowdStrike vynikají jako solidní investice pro rok 2024 s potenciálem výrazného růstu a spolehlivou finanční výkonností.

Své investice byste neměli v ideálním případě hlídat. Pokud najdete solidní akcie, můžete je ponechat ve svém portfoliu a jednoduše čekat, až se jejich operace časem rozrostou a zvětší, což v dlouhodobém horizontu povede k potenciálně velkým výnosům.

Následující dvě akcie poskytují investorům dobrou hodnotu již dnes a jejich nákup předtím, než v roce 2024 ještě více vzrostou, by mohl být skvělým tahem.

1. Regeneron Pharmaceuticals

Biotechnologická společnost Regeneron Pharmaceuticals je rostoucí firma, která má velký potenciál se v příštích letech ještě více rozrůst. Jedná se o poměrně atraktivní dlouhodobou akcii, která již dnes generuje dostatečné příjmy a volné peněžní toky díky přípravku Eylea, který léčí věkem podmíněnou makulární degeneraci. Společnost má rovněž podepsané četné dohody o spolupráci s předními farmaceutickými společnostmi – např. Sanofi a Bayer.

Do těchto spoluprací zapadá i multimiliardové aktivum v podobě přípravku Dupixent na léčbu ekzémů, který vyvíjí společně se zmíněnou společností Sanofi.

Na svém vrcholu by mohl tento přípravek generovat příjmy ve výši 20 miliard dolarů ročně.

Za poslední tři roky Regeneron nahromadil volný peněžní tok v celkové výši 11,9 miliardy dolarů. To může být pro rostoucí firmu, která potřebuje peníze, aby se mohla dále zvětšovat, nesmírně cenné. Kromě toho je společnost již nyní velmi zisková a její ziskové marže za posledních 12 měsíců dosahují 30 %. Silné finanční výsledky mohou firmě poskytnout spoustu prostoru k tomu, aby se v dlouhodobém horizontu ještě více rozrostla.

Akcie této zdravotnické společnosti se obchodují za necelý dvacetinásobek odhadovaného budoucího zisku, což je v souladu s průměrem indexu S&P 500. Díky solidním fundamentům a dalším příležitostem k ještě většímu růstu (společnost má více než 35 probíhajících aktivních studií) se akcie Regeneron jeví stále poměrně levně.

Vývoj ceny akcií Regeneron Pharmaceuticals za posledních 6 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie REGN Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

CrowdStrike

Není mnoho akcií z oblasti podnikového softwaru, jejichž cena by se letos zdvojnásobila, ale vyniká zde společnost CrowdStrike. Její řada cloudových řešení kybernetické bezpečnosti Falcon se stala nesmírně populární. Ani v těžkých časech si podniky nemohou dovolit laxně chránit data svého podniku a svých zákazníků.

CrowdStrike před dvěma týdny navíc vykázal další skvělé finanční výsledky. Tržby vzrostly meziročně o 34 % a zisk na akcii o 85 %.

V každé z posledních čtyř zpráv překonala společnost ziskové cíle Wall Street nejméně o 9 %. Crowdstrike také zvýšil svůj výhled, což letos dělal s každým dalším čtvrtletím.

Ačkoliv dochází ke zpomalení tempa růstu tržeb, tržby stále rostou a je těžké ignorovat akcie společnosti, která neustále vydává zprávy typu “překonali jsme očekávání, navyšujeme odhady”. Tím spíš, když tento podnik působí v masivně rostoucím odvětví kybernetické bezpečnosti.

Vývoj ceny akcií Crowdstrike za posledních 6 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CRWD Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Slovo závěrem

Společnosti Regeneron Pharmaceuticals a CrowdStrike mohou oslovit investory, kteří hledají silné a dlouhodobé růstové příležitosti. Společnost Regeneron se svými vysokými ziskovými maržemi a úspěšnou spoluprací prokázala silný finanční základ, což z ní činí přesvědčivou volbu. Její významné příjmy ze stávajících léčebných postupů a četné probíhající studie naznačují slibnou budoucnost.

Podobně CrowdStrike se svými inovativními řešeními kybernetické bezpečnosti a konzistentními finančními výsledky vyniká jako odolný a rostoucí podnik. Jeho schopnost trvale překonávat očekávání Wall Street a zvyšovat svůj výhled podtrhuje jeho provozní úspěšnost.

Tyto společnosti nabízejí nejen solidní současnou hodnotu, ale také potenciál k výraznému růstu. Jejich pokroky v oblasti biotechnologií a kybernetické bezpečnosti jim zajišťují dobrou pozici ve svých odvětvích, což je činí atraktivními pro investory usilující o udržitelné a ziskové dlouhodobé investice.

Kombinace inovativních produktů, dobrých finančních výsledků a významu pro trh podtrhuje jejich potenciál. Jaký názor máte na akcie Regeneron a Crowdstrike vy?

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
6
1

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎