Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Disney propustí 28 000 zaměstnanců poté, co vykázal ztrátu 4,72 miliardy dolarů

Publikováno
Disney propustí 28 000 zaměstnanců poté, co vykázal ztrátu 4,72 miliardy dolarů

Propouštění se dotkne především zaměstnanců ve známých zábavních parcích Disneyland, jejichž návštěvnost je stále nižší, než tomu bylo před samotnou pandemií.

V tomto článku se podíváme na to, jak reagovaly akcie společnosti a co můžeme očekávat v následujících měsících?

Disney propustí v Kalifornii a na Floridě 28 000 zaměstnanců

Disney oznámil v úterý rozhodnutí o propuštění 28 tisíc zaměstnanců zábavních parků. Podle posledních informací se propouštění dotkne více jak 67 % zaměstnanců pracujících na částečný úvazek.

Společnost je nucena tento krok podniknout nejen kvůli nucenému snížení počtu návštěvníků v zábavních parcích, ale i jejich úplnému uzavření v některých státech.

Jedním z nich je i Disneyland v Kalifornii, kterého se propouštění dotkne nejvíce. Podle guvernéra Kalifornie Gavina Newsoma není situace okolo pandemie koronaviru na takové úrovni, aby bylo možné návštěvníkům brány parku opět otevřít. Propouštění se má ale dotknout i již otevřeného zábavního parku na Floridě.

Samotný vedoucí Disneylandu Josh D’Amaro se pro CNBC vyjádřil takto: „Uchýlit se k takovémuto kroku je pro nás srdcervoucí, ale vzhledem k dlouhodobým dopadům Covidu-19 na naši společnost nemáme jinou možnost.“

Podle něj celý manažerský tým pracoval neúnavně na tom, aby nebyla společnost nucena propustit žádného ze zaměstnanců. Na místo toho nejprve přistoupili ke snížení výdajů a pozastavení některých projektů. Jenže to bohužel nestačilo.

Disney vykázal ve druhém čtvrtletí ztrátu 4,72 miliardy dolarů

Disney ve druhém čtvrtletí tohoto roku vykázal největší ztrátu za poslední dvě desetiletí, a to o hodnotě 4,72 miliardy dolarů. Celkově tak příjmy společnosti meziročně klesly o přibližně 42 %.

K takové ztrátě přispěly nejen uzavřené zábavní parky a zrušené plavby výletních lodí, ale i odložené premiéry filmů.

V současnosti jsou jedny z nejočekávanějších novinek, akční snímek Black Widow nebo Spilbergova West Side Story, přesunuty až na příští rok.

Společnost od vypuštění filmů do kin odradily výsledky jednoho z očekávaných snímků Tenet, který v USA prozatím utržil pouhých 41 milionů USD.

Právě proto se Disney rozhodl v září nabídnout svým divákům ke shlédnutí nový akční film Mulan na své streamovací platformě Disney+. Uživatelé platformy za zhlédnutí filmu zaplatí 30 dolarů, což by společnosti v případě úspěchu mohlo přinést nemalé tržby.

Akcie Disney se stále obchodují s cenou nad 120 dolarů

V návaznosti na již zmíněná oznámení se akcie Disney stále obchodují na hodnotách nad 120 dolarů za akcii. To je stále o více jak 10 % méně, než tomu bylo v minulém roce.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie DIS Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Zároveň jsou akcie 20 % od svého historického maxima, kterého by ale podle některých analytiků mohly v blízké budoucnosti opět dosáhnout.

Disney+ momentálně společnosti přináší největší tržby. Zdroj: disneyplus.com
Disney+ momentálně společnosti přináší největší tržby. Zdroj: disneyplus.com

Dlouhodobý růst však můžeme očekávat až po skončení celé pandemie a opětovném otevření kin i zábavních parků.

Největší zisky tak společnosti bude v současnosti přinášet především streamovací platforma Disney+, která by v budoucnu mohla konkurovat i Netflixu.

A jaký je váš názor na akcie Disney? Zkusíte se chopit příležitosti? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎