Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Colt CZ oznámil výši dividendy za rok 2022

Publikováno
Colt CZ oznámil výši dividendy za rok 2022
Zdroj: abcnews.go.com

Pro investory je dividenda velmi vítaným bonusem, který nejenže potěší jejich peněženku, ale také dává informaci o tom, že společnosti se daří natolik, že je schopna vyplácet podíl na zisku ze své podnikatelské činnosti. Společnost Colt CZ Group pro letošní rok stanovila navýšení svých dividend na 30 Kč za akcii. Tato hodnota byla valnou hromadou schválena a to bez nutnosti zasedání. Dividenda za rok 2022 se týká těch investorů, kteří akcie Colt CZ pořídili před ex-date. Termín výplaty dividend společnost ještě nestanovila.

Ex-date připadá na 16. června 2023 pro pražskou burzu a na 20. června pro burzu RM-SYSTÉM

Peníze nebo akcie

Společnost Colt primárně vyplácí své dividendy v penězích, ovšem pro letošní rok valná hromada stanovila možnost, vyplacení dividendy i ve formě nových akcií. Tuto možnost mohou využít akcionáři, kteří vlastní více než 27 akcií společnosti. Informaci o zvoleném způsobu vyplacení dividendy musí akcionáři podat od 26. června do 17 července 2023.

Pokud si investor zvolí vyplacení dividendy formou nových akcií, obdrží za každých 27 akcií společnosti 1 novou akcii. Hodnota této akcie odpovídá nominální hodnotě 526,5 Kč. Vzhledem k tomu, že hodnota akcií k ex-date byla vyšší, je částka k započtení na hodnotě 19,5 Kč. Tuto zbylou část bude společnost vyplácet akcionářům v penězích.

Výhled na budoucí dividendy

Dividendová politika společnosti není jasně stanovena. Při svém IPO společnost deklarovala, že hodlá vyplácet alespoň 33 % podílu na zisku, ovšem dividenda za rok 2022 odpovídá 72 % čistého zisku.

Poslední informace hovoří o tom, že by vyplácená dividenda v nadcházeních letech měla být okolo 50 % čistého zisku. Do hodnoty dividend by v letošním roce mohla zasáhnout snaha společnosti o akviziční činnost.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Jsem soukromý obchodník a investor. Na finančních trzích se pohybuji od roku 2014. Obchoduji intradenní a swingové strategie pro měnové páry, občas komodity. Zajímám se o psychologii obchodování a sám několik let aktivně praktikuji metody NLP a Qi-Gong.
V mých článcích se nejčastěji věnuji technickému pohledu na měnový a akciový trh. V těchto analýzách se snažím čtenářům předat mé znalosti nabyté jak studiem, tak především praxí.
Mým koníčkem je numismatika, která tvoří i část mého investičního portfolia.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎