Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Changpeng Zhao, CEO Binance, reaguje na regulace kryptoměnového světa otevřeném dopise

Publikováno
Changpeng Zhao, CEO Binance, reaguje na regulace kryptoměnového světa otevřeném dopise
Zdroj: binance.com

Burza Binance to v poslední době nemá vůbec lehké. Nátlak ze strany regulátorů začíná být čím dál tím intenzivnější, přičemž reálně hrozí, že Binance bude z jistých trhů doslova vytěsněna.

To se stalo například v Kanadě. Binance zde od příštího roku přestane poskytovat své služby, a to díky krokům ze strany Ontario Securities Commission. Na nejznámější kryptoměnovou burzu světa se začínají valit problémy ze všech stran. Changpeng Zhao, zakladatel a CEO burzy Binance, se proto minulý týden otevřeným dopisem vyjádřil k celé situaci.

Problémy s regulátory po celém světě

Ontario Securities Commission není ani zdaleka jediným regulátorem, který podnikl vůči Binance nějaké kroky a rozhodně není ani tím nejpodstatnějším.

Do rybníčku se momentálně dostaly štiky jako např. britský Financial Conduct Authority (FCA) nebo Financial Service Agency (FSA) z Japonska. Tito regulátoři chtěli jasně poukázat na to, že Binance a některé její pobočky nesplňují regulace či různé finanční standardy a pravidla.

Kromě Kanady, Japonska či Velké Británie jde i o země jako Malajsie, Thajsko, Singapur či dokonce Německo. V Číně celá situace vyústila až k zákazu stránky Binance, na kterou se aktuálně mohou uživatelé dostat pouze prostřednictvím VPN.

Regulace třeba sjednotit

V dopise se CZ (přezdívka Binance CEO) věnoval hned několika základním tématům. Znovu se vyjádřil, že spolupráce s regulátory je pro Binance jednou z priorit, avšak také požádal o jasnější a jednotnější regulace po celém světě.

Sám přitom řekl, že Binance dělá vše možné proto, aby byla burza z hlediska legislativy, regulací a povolení v pořádku. Poukázal hned na několik jasných kroků, jak to společnost dělá. Jedním z kroků je masivní navýšení členů svého právnického týmu.

Poznámka

Compliance tým a také tým poradců pro tuto burzu měl v posledním roce narůst o 500 %. Binance stále plánuje rozšiřovat své řady a neustále hledá nové talenty a zkušené experty v těchto odvětvích.

Kromě toho i vyzvedl hned několik různých spoluprací, které mají pomáhat zejména s AML (zákony proti praní špinavých peněz) na burze. Rovněž poukázal na situaci s binance.com a binance.us, kdy právě “US sesterská burza” byla vytvořena na to, aby se Binance bez problémů dostala na americký trh a splňovala požadavky tamních regulátorů. I prostřednictvím takto cílených řešení na různě geograficky položené lokality se Binance podle Zhaa snaží řešit problémy s pravidly.

Nakonec ještě opětovně vyzval regulátory ke spolupráci a k jasně definované směrnici, která by pomohla nejen kryptoměnovému světu, ale i s jeho adopcí. Sám CZ si myslí, že přiměřené regulace jsou dobrým znakem, neboť odstraní strach ze strany nových uživatelů – tím umožní zvýšit každodenní používání kryptoměn.

Binance je podle něj připravena pomáhat regulátorům, avšak také dodal, že snaha musí přijít i z jejich strany.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Od roku 2017 se věnuji kryptoměnám zejména z pohledu novinek a fundamentálních analýz, přičemž píšu články nejen pro několik slovenských a českých webů, ale také pro zahraniční projekty. Na kryptoměnách mě fascinuje zejména jejich ekonomický potenciál a to, jak mohou ovlivnit a společně změnit finanční svět. Je téměř jisté, že FinTech, kryptoměny a decentralizované technologie najdeme v budoucnu ve všech možných odvětvích a já chci určitě být součástí této změny.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.