Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy Finex.cz » Těžba bitcoinu je stále zelenější, ukazuje studie BMC

Těžba bitcoinu je stále zelenější, ukazuje studie BMC

Těžařské firmy se pomalu přesouvají k technologiím, které jsou příznivější k dopadům na životní prostřední. Ukazuje to nejnovější zpráva Bitcoin Mining Council, a tedy organizace, která zastřešuje přední severoamerické těžaře.

Podle Bitcoin Mining Council přecházejí těžaři čím dál víc na obnovitelné zdroje, čímž dělají těžbu kryptoměn zelenější. Ve srovnání s prvním čtvrtletím loňského roku mělo stoupnout využívání obnovitelných zdrojů pro těžbu bitcoinu o 36 procent.

Studie také ukázala, že při těžbě bitcoinu se spotřebuje přibližně 247 terawatthodin, což je méně než polovina toho, co je potřeba pro těžbu zlata a jen asi 0,16 procenta ve srovnání s celkovou spotřebou energie na světě.

Zpráva rovněž uvádí, že za posledních dvanáct měsíců klesla spotřeba elektřiny pro těžbu bitcoinu o 25 procent. Zároveň pak došlo ke zvýšení efektivity těžby této kryptoměny o 63 procent. Ve srovnání s rokem 2014 pak toto navýšení atakuje i hranici 6 tisíc procent.

Zjištění Bitcoin Mining Council jsou však v rozporu s tím, k čemu dospěla únorová studie vědeckého časopisu Joules. Ta došla k tomu, že těžba PoW kryptoměn přispěla až k 17% zvýšení emisí skleníkových plynů, které mají negativní dopad na životní prostředí.

Máte svůj názor? Napište ho na blogu!

Je svět financí vaším koníčkem nebo profesí? Chcete své zkušenosti a know-how sdílet s ostatními čtenáři a členy komunity Finex.cz? Pište si svůj vlastní blog!

Stát se blogerem může úplně každý. Stačí se zaregistrovat a mít chuť se o své názory podělit. Stát se blogerem na portálu Finex.cz je dobrý způsob, jak ostatním předat své zkušenosti a získat na své názory zpětnou vazbu. Jdete do toho?

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo