Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy » Těžba bitcoinu je stále zelenější, ukazuje studie BMC

Těžba bitcoinu je stále zelenější, ukazuje studie BMC

Těžařské firmy se pomalu přesouvají k technologiím, které jsou příznivější k dopadům na životní prostřední. Ukazuje to nejnovější zpráva Bitcoin Mining Council, a tedy organizace, která zastřešuje přední severoamerické těžaře.

Podle Bitcoin Mining Council přecházejí těžaři čím dál víc na obnovitelné zdroje, čímž dělají těžbu kryptoměn zelenější. Ve srovnání s prvním čtvrtletím loňského roku mělo stoupnout využívání obnovitelných zdrojů pro těžbu bitcoinu o 36 procent.

Studie také ukázala, že při těžbě bitcoinu se spotřebuje přibližně 247 terawatthodin, což je méně než polovina toho, co je potřeba pro těžbu zlata a jen asi 0,16 procenta ve srovnání s celkovou spotřebou energie na světě.

Zpráva rovněž uvádí, že za posledních dvanáct měsíců klesla spotřeba elektřiny pro těžbu bitcoinu o 25 procent. Zároveň pak došlo ke zvýšení efektivity těžby této kryptoměny o 63 procent. Ve srovnání s rokem 2014 pak toto navýšení atakuje i hranici 6 tisíc procent.

Zjištění Bitcoin Mining Council jsou však v rozporu s tím, k čemu dospěla únorová studie vědeckého časopisu Joules. Ta došla k tomu, že těžba PoW kryptoměn přispěla až k 17% zvýšení emisí skleníkových plynů, které mají negativní dopad na životní prostředí.

Dokáže psát lépe? Ukažte se!

Je psaní vaším koníčkem? Chcete sdílet své zkušenosti a know-how s ostatními čtenáři? Pište si svůj vlastní blog a budujte si jméno v komunitě lidí s podobnými zájmy. Stačí se zaregistrovat a můžete začít. Nic víc není třeba. Jdete do toho?

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo