Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Největší světový správce aktiv, BlackRock, opět podal žádost o spotové Bitcoin ETF. Uspěje?

Publikováno
Největší světový správce aktiv, BlackRock, opět podal žádost o spotové Bitcoin ETF. Uspěje?
Zdroj: dlnews.com

Společnost BlackRock, největší světový správce aktiv, aktualizovala svou žádost o spuštění burzovně obchodovaného fondu (ETF) se spotovým Bitcoinem.

Nejnovější aktualizovaná žádost odráží probíhající diskuse zaměřené na sladění s regulačními standardy pro navrhovaný iShares Bitcoin Trust. Podání žádosti S-1, které je pro nabídku ETF zásadní, ukazuje závazek dodržovat regulační předpisy. Jak americká Komise pro cenné papíry (SEC), tak společnost BlackRock zintenzivňují své úsilí o vyřešení obav a vytvoření vyhovujícího rámce pro trh s kryptoměnami.

Součástí podání jsou opatření ke sledování neobvyklých cenových pohybů a zajištění bezpečnosti v souladu s předpisy proti praní špinavých peněz.

Na přísnou hloubkovou kontrolu upozorňuje auditované prohlášení právnické kanceláře PwC. Dokumentace také zdůrazňuje důležitost spolupráce s prověřenými poskytovateli služeb třetích stran.

Cena Bitcoinu v posledním měsíci výrazně roste, k čemuž pravděpodobně přispělo očekávání, že Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) schválí spotové fondy, což podporuje optimismus investorů.

Potenciál spotových Bitcoin ETF

V případě schválení by se “iShares Bitcoin Trust” připojil k dalším významným uchazečům o zřízení bitcoinových fondů. Předchozí zamítnutí ze strany SEC kvůli obavám z manipulace s trhem zvýšila náročnost schvalovacího procesu. Analytici Bloomberg ETF však předpovídají vysokou šanci na schválení spotových Bitcoin ETF v lednu 2024.

Tyto změny by mohly signalizovat novou éru regulovaných krypto produktů, které nabídnou bezpečnější investiční příležitosti.

Kryptoměnová komunita se o potenciální schválení spotového ETF na Bitcoin ze strany SEC živě zajímá. Takový krok by mohl vést k vyšší míře institucionálního přijetí kryptoměn, včetně lepší integrace do hlavního finančního proudu. To by znamenalo dozrávání krypto trhu, který se přizpůsobuje zavedeným finančním regulačním rámcům.

Neustálá snaha o zřízení fondu iShares Bitcoin Trust společností BlackRock ukazují její závazek vůči Bitcoinu. Potenciál pro zřízení Bitcoin ETF se s jejich zapojením stal mnohem větší.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.