Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin na hranici 11 500 USD. Bude stále padat nebo můžeme očekávat růst?

Bitcoin na hranici 11 500 USD. Bude stále padat nebo můžeme očekávat růst?

V posledních dvou týdnech jsme mohli u BTC pozorovat velké změny kurzu. Po dosažení necelých 14 000 USD klesl Bitcoin během několika dní až pod 10 000 USD, což mnoha obchodníkům přidělalo vrásky na čele. Poté opět cena Bitcoinu vzrostla na 13 000 USD a s mírným propadem se aktuálně pohybujeme kolem 11 500 USD.

Co můžeme od BTC očekávat dál? Půjde znovu pod 10 tisíc? 

BTC je zpět na cestě dolů?

V posledních týdnech představoval kurz Bitcoinu spíše horskou dráhu než dobrou volbu pro investování. Ale na druhou stranu, i této horské dráhy dokáže spousta obchodníků využít.

Po znovu dosažení 13 000 USD by se mohlo zdát, že se karta obrátila a kurz Bitcoinu ustálil, to se ale nestalo a mnoho obchodníků zaplakalo, BTC totiž dnes dosáhlo na 11 500 USD a koncem týdne tak kurz oslabil.

I když tento týden Bitcoin zaznamenal mnohem vyšší objem obchodování, něž ten minulý, který byl velmi slabý, cena se chová takto. Otázka je, zda půjdeme ještě níž.

bitcoin mesicni graf
Měsíční graf vývoje ceny Bitcoinu, zdroj: CoinMarketCap

Stagnace nebo pád?

Co odborník, to názor. A jak víte, nedá se jednoznačně říct, jestli bude cena klesat, růst nebo začne stagnovat.

Pokud jsme se u BTC v roce 2019 něco naučili tak to, že u něj není nikdy nic jisté, a že kurz může během chvilky vyrůst anebo spadnou, aniž bychom to očekávali.

Graf BTC
Změna za 24h
-1,7 %
Aktuální cena
$63 754

Ethereum se stává mnohem atraktivnější

Podle zpráv investoři během stagnování kurzu BTC před pár dny ztratili více než 44 milionů USD a aktuálně na tom budou ještě asi hůře.

Právě proto se mnoho z nich začalo poohlížet po nové alternativě. Tu pro ně může představovat například Ethereum, nebo jiné kryptoměny.

Bohužel pro některé, ani Ethereum se neudrželo nad hranicí 300 USD moc dlouho a aktuální situace (doufejme, že chvilková) není pro kryptoměny úplně přívětivá.

Pozor ale, samozřejmě záleží na úhlu pohledu. Někdo vidí desítky % dolů a někdo vidí ideální čas na nákup kryptoměn.

Graf ETH
Změna za 24h
-1,8 %
Aktuální cena
$3 391

A co vy je pro vás BTC pořád jedničkou anebo se zkusíte zaměřit i na jiné kryptoměny? 

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.