Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin může stát 750k až 1M USD již v roce 2026, věří zakladatel světoznámé burzy

Publikováno
Bitcoin může stát 750k až 1M USD již v roce 2026, věří zakladatel světoznámé burzy
Zdroj: Pixabay

Arthur Hayes, zakladatel BitMEXu, kryptoměnové burzy založené již v roce 2014, věří, že v roce 2026 bude Bitcoin (BTC) stát mezi 750 000 až 1 000 000 USD. Řekl to v pořadu Impact Theory finančního youtubera Toma Bilyeu, kde také predikoval, že se lidé budou uchylovat právě k investicím jako je Bitcoin, a to například díky jeho omezenému množství.

“Naprosto souhlasím s tím, že někdy ke konci desetiletí dojde k velké finanční krizi, pravděpodobně stejně zlé nebo horší než velká deprese. Než k ní dojde, budeme mít, myslím, největší býčí trh s akciemi, nemovitostmi, kryptoměnami, uměním, apod., jaký jsme kdy viděli od druhé světové války,” řekl Arthur Hayes.

Hayes uvádí jako hlavní katalyzátor strukturálních problémů americké ekonomiky téměř předvídatelnou reakci vlády Spojených států, která při každé hospodářské krizi přispěchá s finanční pomocí. Vysvětlil, že to v podstatě vytváří nekonečný cyklus tisku peněz centrálních bank, který vede k inflaci a brání ekonomice procházet přirozenými tržními cykly růstu a korekce. Podle něho se tohle děje posledních 80 let během každé krize a vláda tím “ničí část volného trhu”.

Zatímco Hayesova predikce ceny Bitcoinu ve výši 1 milionu USD do roku 2026 se může zdát ambiciózní, jeho krátkodobé predikce jsou mírnější a naznačují, že pro letošní rok vidí cenu Bitcoinu v rozmezí 30 000 USD s možností dosažení ceny 70 000 USD do roku 2024. Tahle tvrzení potvrdil i v dalším pořadu Bankless Podcast.

“Myslím si, že Bitcoin do 90 dnů dosáhne milionu dolarů? Ne, nemyslím. Myslím si, že Bitcoin dosáhne milionu dolarů v tomto ekonomickém cyklu? Rozhodně,” zaznělo v pořadu Bankless Podcast.

Podle Hayese by případné schválení spotového burzovně obchodovaného fondu (ETF) Bitcoinu v USA, Evropě a možná i v Hongkongu a nadcházející halving mohly v červnu nebo červenci 2024 vyhnat cenu na nové historické maximum 70 000 USD. Znovuzískání historického maxima do konce roku 2024 by pak mělo být okamžikem, kdy začne skutečná zábava a skutečný býčí trh a Bitcoin vstoupí do pásma 750 000 až 1 milion USD.

Arthur Hayes není jediný člověk v kryptosvětě, který predikoval takto vysokou budoucí hodnotu Bitcoinu. V únoru letošního roku Cathie Wood z Ark Invest řekla, že predikuje hodnotu mince na 1,5 milonu USD do roku 2030. V květnu letošního roku se bývalý CFO Coinbase Balaji Srinivasan vsadil, že Bitcoin vzroste za 90 dní na hodnotu 1 milion USD a jak to dopadlo, každý víme.

Zkrátka tyto predikce jsou velmi ambiciózní, ale otázkou je, zda jsou reálně možné, vše ukáže čas. Je důležité nezapomínat na vlastní úsudek a rozum.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.