Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Baserank: Jak funguje a na čem staví svá hodnocení Baserank Rating™?

Publikováno
Baserank: Jak funguje a na čem staví svá hodnocení Baserank Rating™?

Na trhu s kryptoměnami můžeme kromě jejich nejznámějších představitelů, jako je například Bitcoin, najít nespočet dalších kryptoměn. Ne všechny z nich jsou však důvěryhodné či dostatečně výkonné na to, aby dosáhly uspokojivých výsledků.

Tento problém se snaží řešit společnost Baserank se svým vlastním modelem hodnocení kryptoměn, které má zajistit jeho nezávislost a důvěryhodnost. Je tomu opravdu tak nebo se jedná jen o další “běžnou” ratingovou platformu, kterých je na internetu tucet?

Co je to Baserank?

Baserank je platforma pro hodnocení kryptoměn, která chce podle svých vlastních slov pomoci lidem chytře investovat a dosáhnout finanční svobody, přičemž věří, že se investorem může stát opravdu každý.

Právě proto její zakladatelé Jindřich Bartek a Ondřej Pilný přišli v roce 2017 s modelem hodnocení kryptoměn, který by měl konečně zajistit úplnou nezávislost a důvěryhodnost hodnotitelů.

Nejprve vyšel tento projekt pod názvem ICO index, který měl za úkol pomáhat investorům odhalit podvodná ICO, která se v té době na trhu objevovala, čím dál tím častěji.

Tímto krokem se snaží postavit již zaběhlé praxi, kdy často dochází ke střetu zájmů u ratingových společností a analytiků, kteří jsou vybírány samotnými emitenty kryptoměn. Ve výsledku jsou tak poměrně vysoká hodnocení přiřazována ke kryptoměnám, které nemají žádný potenciál nebo mohou být i pouhopouhým podvodem.

Jak a podle čeho hodnotí kryptoměny?

Baserank k hodnocení kryptoměn využívá hned několik zdrojů, a to přední ratingové agentury, nezávislé analytiky, ale i zkušené investory.  V současnosti platforma nabízí hodnocení více jak 180 kryptoměn, které jsou zde hodnoceny na stupnici od 0 až do 100, přičemž 0 bodů znamená nejhorší možné hodnocení a 100 bodů naopak to nejlepší.

Do seznamu mohou být zařazeny pouze kryptoměny, které získaly hodnocení od alespoň 3 nezávislých zdrojů.

Kryptoměny s ratingem přesahujícím hranici 70 bodů lze hodnotit jako kvalitní projekty s nejmenší mírou rizika. Další kategorií jsou kryptoměny s hodnocením od 30 do 69 bodů, které představují potenciálně výhodnou investici, ale se střední mírou rizika. Nejhorší skupinou jsou zde tedy kryptoměny s hodnocením pod 30 bodů, které pro investory přidstavují projekty s velkou mírou rizika.

Jak moc je tato platforma důvěryhodná?

Hlavní myšlenkou Baserank bylo a stále je zamezit možnému střetu zájmů a záměrnému ovlivňování hodnocení, ke kterému bohužel u jiných ratingových společností často dochází. Právě proto se společnost snaží těmto výchylkám zamezit tím, že odděluje emitenty kryptoměn od analytiků, kteří tak mohou podávat nezávislá hodnocení.

Ta fungují na takzvaném wisdom of the crowd, což je možné chápat jako české přísloví víc hlav víc ví. Ve výsledku tak musí být kryptoměny hodnoceny více analytiky, z jejichž názorů se poté vytvoří celkové hodnocení dané kryptoměny, uváděno jako Baserank Rating™, který i my v našem seznamu kryptoměn uvádíme.

Analytici jsou navíc hodnoceny i samotnými investory, kteří rozhodují o tom, zda je daný analytik důvěryhodný. Od toho se odvíjí i jejich odměna, což má zajistit jejich snahu podávat pravdivé a důvěryhodné informace.

Líbil se vám tento článek?
5
1

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎