Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Apple zavádí revoluční novinku. Spořicí účet s pořádně výhodnou sazbou!

Publikováno
Apple zavádí revoluční novinku. Spořicí účet s pořádně výhodnou sazbou!
Zdroj: depositphotos.com

Ještě před několika lety jsme si značku Apple mohli spojovat pouze s mobilními telefony a počítači. Těmto dobám je již konec, protože americká společnost Apple se rozhodla významněji fušovat i do finančního světa. A jde jí to, zatím se zdá, celkem dobře!

V roce 2019 spustila pro americký trh kartu Apple Card, následně zavedla odložené platby, a nyní přišla s revoluční novinkou – spořicím účtem s příjemným úrokem 4,15 % p.a. Bohužel, zatím jsou všechny zmíněné finanční produkty dostupné pouze v USA.

Apple nabízí spořicí účet ve spolupráci s bankou Goldman Sachs

Společnost Apple představila svůj nový produkt ve spolupráci s bankou Goldman Sachs. Spořicí účet s úrokovou sazbou 4,15 % p.a. mohou získat pouze držitelé Apple Card, a to bez poplatků a požadavků na minimální vklad nebo minimální zůstatky. Současně s vydáním nového produktu zvýšila banka Goldman Sachs sazbu na svém online spořicím účtu Marcus na 3,9 % p.a.

Úrok na spořicím účtu 4,15 % p.a. je nadstandardní zejména proto, že ve srovnání s průměrnými úroky na spoření v bankovním sektoru USA se jedná až o 10násobně vyšší hodnotu.

Pro příklad, průměrné úročení na podobných účtech se dle Federal Deposit Insurance Corporation pohybuje okolo 0,35 % p.a. U tradičních bank se na takový úrok dostanou až klienti, kteří si ukládají vyšší částky (5 000 USD a více).

Na druhou stranu je třeba brát zřetel také na výši inflace, která aktuálně v USA činí okolo 5 %. Úročení nového spořicího účtu od Apple tak i přesto na inflaci nedosáhne, ale peníze, na něm uložené, budou ztrácet hodnotu o něco pomaleji.

Také je třeba myslet na to, že veškeré úroky, které se na spořicí účet připíší, podléhají v daném roce zdanění. A to i v případě, že si je nevyberete. Proto se na spořicím účtu vyplatí držet pouze nutnou částku pro případ nouze, a to ve výši 3 – 6 měsíců celkových životních nákladů a ostatní diverzifikovat jinam.

Na druhou stranu, výhodou je, že úrokem se zhodnocuje jakákoliv částka do výše 250 000 USD. Své peníze si uživatelé mohou dále převádět na Apple Pay Cash nebo další účty. Výběr peněz je také bez poplatků a bez limitů.

Apple chce zlepšit gramotnost, ale také si tím posiluje svůj vlastní peněžní status

Dle Apple je cílem uvedení spořicího produktu zejména podpoření finanční gramotnosti uživatelů. Účet je totiž nabízen pouze americkým uživatelům, kteří využívají kartu Apple Card. Ve spojení s ní mohou každý den šetřit peníze.

Velkou výhodou má být automatické ukládání peněz právě na tento spořicí účet, a to i pokud vám někdo zašle peníze prostřednictví aplikace, ty se vám připíšou přímo na spořicí účet a rovnou se úročí. Celý nápad je ale samozřejmě výhodný především pro samotnou společnost Apple, která si tak posiluje svůj vlastní finanční tok peněz.

Jaký názor máte na novinky od Applu vy? Myslíte si, že přijdou také do našich končin? Napište nám do komentářů.

Líbil se vám tento článek?
12
1

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎