Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Apple mění strategii: ukončuje jednu ze svých nedávno zavedených služeb

V reakci na regulační změny a neúspěšnou spolupráci s Goldman Sachs Apple náhle ukončil službu Apple Pay Later. Společnost nyní plánuje nabídnout tradiční úvěrové možnosti skrze bankovní partnery.

Publikováno
Apple mění strategii: ukončuje jednu ze svých nedávno zavedených služeb
Zdroj: depositphotos.com

Apple měl velké sny o dominanci v oblasti fintech, ale regulační tlaky a problematické partnerství s investiční bankou Goldman Sachs tyto ambice omezily.

Začátkem tohoto týdne technologický gigant náhle ukončil svou službu “buy now, pay later” (BNPL), Apple Pay Later, která zákazníkům umožňovala platit za nákupy bezúročnými splátkami. Do budoucna plánuje Apple zaujmout tradičnější přístup k nabízení úvěrových možností.

Aktuální vývoj ceny akcií Apple

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!
  • Toto rozhodnutí přichází v souvislosti se zvýšeným regulačním dohledem v odvětví BNPL, který nyní vyžaduje, aby se společnostmi jako AfterPay a PayPal bylo zacházeno jako se společnostmi vydávajícími kreditní karty.
  • Apple plánuje nabízet tradiční spotřebitelské úvěry a možnosti BNPL v rámci Apple Pay prostřednictvím partnerství se staršími bankami a společností Affirm.

Nový přístup Applu zahrnuje ústup od přímého poskytování půjček a přenechání vedení jiným finančním institucím.

Zákazníci Apple Pay budou moci brzy při nákupech v aplikaci nebo online žádat o půjčky od bank a věřitelů v Austrálii, Španělsku, Velké Británii a USA.

Tento posun znamená, že Apple Pay bude mít globální dosah a nabídne více možností. Tyto funkce budou spuštěny na podzim a v budoucnu by se k nim měli připojit další partneři.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.