Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Analýza: 3 akcie nacházející se v silném klesajícím trendu. Dojde brzy k obratu, který vám přinese velké bohatství?

Analýza: 3 akcie nacházející se v silném klesajícím trendu. Dojde brzy k obratu, který vám přinese velké bohatství?
Zdroj: depositphotos.com

Cílem snad každého investora je nakoupit levně a prodat draze. Aby bylo možné potenciál tohoto pravidla naplnit, je potřeba nakoupit takové akcie, jejichž cena klesla. To může být někdy psychicky náročné, ale pokud investiční strategie hlásí koupit klesající akcie, může být výhodnější poslechnout techniku, než své pocity. V dnešním článku se podíváme právě na 3 dlouhodobě klesající akcie, které by v případě obratu mohly nabízet investorům zajímavé zhodnocení.

Jednou z oblíbených technik, kterou investoři v případě klesajících akcií využívají, je strategie DCA, nebo-li průměrování vstupní ceny pomocí pravidelných investic. Tato technika se vyplácí především na takových akciích, které sice v čase krátkodobě ztrácejí svojí hodnotu, ale společnost si po finanční stránce vede dobře, vyplácí dividendy nebo vykazuje růst svých tržeb. Takto lze totiž v budoucnu očekávat opětovný růst i akcií. Akcie finančně zdravé společnosti jsou proto velkým lákadlem pro mnoho investorů.

Poznámka

DCA – Dollar Cost Averaging = oblíbená investiční strategie, vhodná pro dlouhodobé, pravidelné investice, především do hodnotových akcií. Jejím cílem je získání lepší průměrné ceny v klesajícím trhu s tím, že po obratu trendu jsou z pravidelných nákupů vybírány zisky.

Nyní se již pojďme podívat na 3 akcie, které se nacházejí v klesajícím trendu, což může být právě příležitost nasadit strategii DCA, pro dlouhodobé budování investice.

1) Ebay

Akcie Ebay si v letošním roce drží hodnotu poté, co během předchozích dvou let dokázaly ztratit téměř 50 % své původní hodnoty. Tento cenový pokles se odehrává pod hodnotou klesající trendové čáry s tím, že trh koncem loňského roku vytvořil své cenové dno. To ovšem může být letos pokořeno, protože trhu se nedaří prorazit již zmíněnou trendovou čáru. Pokud by se mu to ale nakonec povedlo, cenový graf nevykazuje žádné výrazné rezistentní zóny, takže by se akcie Ebay mohly snadno dostat do rostoucího trendu.

Společnost od roku 2021 vykazuje konstantní zisky, které se pohybují okolo 10 miliard dolarů. Tuto hranici by si podle prognóz měla společnost udržet i v letošním a nadcházejícím roce. Ebay vyplácí kvartální dividendu 0,25 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Ebay
Měsíční akciový graf společnosti Ebay

2) American Electric Power

Akcie této energetické společnosti se od poloviny loňského roku obchodují v klesajícím trendu, který je vyznačen trendovou čarou. Hlavní nevýhodou akcií American Electric Power je, že nejbližší support byl v minulosti již dvakrát testován, což může výrazným způsobem snížit jeho podpůrnou schopnost při současném třetím testu.

Tato společnost vykazuje mírně rostoucí tržby. Meziročně se jedná o navýšení o 8,67 %. Predikce pro letošní rok a rok 2024 očekávají stagnaci růstu tržeb okolo hodnoty 20 miliard dolarů. Společnost nabízí zajímavý dividendový výnos 4,15 %, což odpovídá kvartální dividendě 0,83 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti American Electric Power
Měsíční akciový graf společnosti American Electric Power

3) NextEra Energy

Akcie NextEra se rovněž obchodují na svých dlouhodobých minimech, ovšem v jejich případě se jedná o spodní hranu postranního trendu, rozvíjející se již od roku 2021. I tyto akcie se obchodují pod hodnotou trendové čáry s tím, že dojde-li k průrazu pod hodnotu 65 USD, mohou akcie klesnout ještě níže. Negativní trend na akciích společnost ovšem vyvažuje jinými ukazateli.

NextEra totiž vykázala meziroční růst tržeb 54 % a s jejich růstem se počítá i v letošním roce, kdy by měly dosáhnout hodnoty 25,7 miliard dolarů, a v roce 2024 dokonce 27 miliard USD. Společnost rovněž vyplácí dividendu 0,47 USD na kvartální bázi.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti NextEra Energy
Měsíční akciový graf společnosti NextEra Energy

Závěr

V tomto článku jsme se krátce seznámili s investičním přístupem DCA, který je hojně využívanou metodou v klesajícím trhu. Na tento teoretický úvod jsme navázali ukázkami 3 akcií, které se v klesajícím trendu nacházejí. Díky technické a fundamentální analýze jsme zhodnotili jejich současnou situaci a budoucí potenciál. Všechny 3 uvedené akcie se nacházejí na velmi důležitých cenových úrovních a bude velmi zajímavé sledovat, zda již dojde k nákupnímu trendu, nebo budou i nadále ztrácet na hodnotě.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.