Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Finex Coin Week – Analytici se zaměřili na cenu Cardana, jaká je jejich predikce?

Finex Coin Week – Analytici se zaměřili na cenu Cardana, jaká je jejich predikce?
Zdroj: Depositphotos.com

Dámy a pánové, investorky a investoři i nadšenci do digitálních a decentralizovaných financí, je tu další týdenní shrnutí toho nejzajímavějšího, co toto odvětví ekonomiky přineslo, je tu opět Finex Coin Week. Tak pojďme na to.

Získejte nejdůležitější informace ze světa kryptoměn až do vašeho e-mailu

Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.

Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.

Obsah článku

Vzestup Cardana?

Mezi hlavní altcoiny patří rozhodně Cardano (ADA). Tento v mnohém unikátní ekosystém asi není třeba příliš představovat a ne jinak je tomu s tokenem ADA, který je na pozici páté největší kryptoměny z hlediska tržní kapitalizace.

A tak není divu, že se tu a tam stane předmětem nejedné velmi pozitivní predikce. Vždyť i ekosystém samotný čelí v poslední době rapidnímu posílení zájmu vývojářů dApps i jejich uživatelů. Když však s takovou predikcí přijde populární analytik Alan Santana, nejde jen tak o nějakou fanouškovskou fantazii.

Současná hodnota ADA se pohybuje kolem 0,30 USD, a to již zhruba od loňského října. Od té doby nezaznamenává žádnou růstovou dynamiku. Za svým all-time-high na hodnotách přes 3 USD tak zaostává o více než 90 %.

Podle Santany je otázka růstu především otázkou dlouhodobého horizontu. Přesto je však vzhledem k tržní kapitalizaci i růstu blockchainu býčí potenciál velmi pravděpodobný. Je však potřeba mírnit přehnané naděje některých jiných expertů, kteří mluví i o 3 USD na konci tohoto roku. Podle Santany jsou v té době reálné hodnoty kolem 0,66 USD, nebo kolem 1,34 USD v případě brzkého oživení býčího sentimentu na trzích.

Cíle kolem 2 až 2,5 USD patří podle Alana Santany do příštího roku a v dlouhodobém horizontu existuje cíl až kolem 7 USD, což by znamenalo 2 200% nárůst oproti současným hodnotám. Rovněž poznamenal, že medvědí minimum má již ADA za sebou a současné kolísavé tendence ukazují na nastupující uptrend.

S tím souhlasí i další kryptoměnový analytik Dan Gambardello. Podle toho je pro pokračování pozitivního trendu naprosto klíčové prolomení rezistence na 0,32 USD. Ta se totiž shoduje s Fibonacciho rezistencí 61,8 %. Jediné, co ADA podle něj v současné době brzdí, je politika americké Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC), kvůli níž vyřadila ADA z nabídky i aplikace Robinhood.

Poznámka

Poznámka: Fibonacciho rezistence je systém rezistencí a supportů založený na Fibonacciho posloupnosti, podle nějž leží tyto hranice tam, kde hodnota dosáhne růstu 23,6 %, 38,2 %, 50 % a právě 61,8 % oproti hodnotě před začátkem růstu (nebo propadu v případě supportů).

Většina Kanaďanů pro CBDC

59 % Kanaďanů má podle průzkumu provedeného veřejnoprávní televizí v současné době zájem o používání digitální měny centrální banky (CBDC), pokud bude do budoucna zavedena. 25 % lidí z druhé nejrozlehlejší země světa by CBDC dokonce rádo upřednostnilo před hotovostí.

Součástí průzkumu byly i otázky týkající se bezpečnosti, která je v současné době základní otázkou, jak se svět na tuto finanční variantu připravuje. Například v sousedních Spojených státech je otázka CBDC v současné době jednou z hlavních štěpných linií mezi příznivci volného trhu a tržní regulace. Rovněž se v názorech diametrálně liší názory politiků z Demokratické a Republikánské strany. Jako příklad možno uvést kandidáta na prezidenta Ronalda de Santise, který na Floridě používání případného amerického CBDC zcela zakázal.

V Kanadě však, jak se zdá, tyto obavy nejsou ve většině. 51 % Kanaďanů totiž bez jakýchkoliv okolků věří centrální bance Bank of Canada, že je před úniky jejich dat i politickým zneužitím CBDC ochrání a jen 25 % si myslí, že nikoliv. Za největší riziko zavedení tohoto peněžního systému považují Kanaďané kybernetické útoky, kterých se bojí 56 % dotázaných, nedostatku anonymity u transakcí se naopak bojí jen 35 % dotázaných.

Výzkum zpovídal 2 000 respondentů, přičemž ve statistice se vzorek 1 000 osob považuje za předpokladu důsledné randomizace za dostatečně vypovídající bez ohledu na počet obyvatel. Výsledky by tak měly být vypovídající.

Kanada v současné době žádné vlastní CBDC nepřipravuje. Změnit by to mohl parlament, ve kterém však momentálně žádný takový návrh neleží. Bank of Canada před časem oznámila, že stejně jako 18 z 19 dalších centrálních bank zemí skupiny G20 se připravuje na případ, kdy by byla parlamentem o vývoj vlastní digitální měny požádána.

Podle některých zdrojů byla právě centrální banka iniciátorem ankety. Podle kanadského premiéra Justina Trudeaua neexistuje v současné době pro zavedení digitální verze kanadského dolaru silný důvod. V budoucnu by však mohl být zaveden kvůli zahraničnímu obchodu.

Další problémy Binance.US

Americká odnož největší kryptoměnové burzy Binance je podle Wall Street Journal ve vážných problémech. A netýká se to jen žalob SEC, ale i kondice společnosti jako takové. Nyní dokonce mělo údajně dojít k propouštění 10 % amerických zaměstnanců. A to jak z Binance.US, tak zaměstnanců globální společnosti Binance.

Propouštění může vedle nedobré situace naznačovat i politiku společnosti směřující pryč ze států. Tento směr je v současné době mezi kryptospolečnostmi lidově řečeno populární. Regulační tlaky SEC a americké vlády vyhání kryptoprůmysl do Evropy a východní Asie.

Binance však rovněž opustili vysocí manažeři společnosti včetně vedoucího právního oddělení, ředitele pro finanční strategii, vedoucí pro vyšetřování i viceprezidenta pro dodržování předpisů. Generální ředitel Changpeng “CZ” Zhao to nijak neokomentoval.

V neděli společnost rovněž oznámila setkání komunity na různých místech světa v rámci oslav svých šestých narozenin. Ani jedna z těchto akcí se nebude konat v USA. Setkání se uskuteční v Brazílii, Kolumbii, Gruzii, Jihoafrické republice, Pákistánu, Austrálii, rovněž pak ve Španělsku, Vietnamu a také na Tchaj-wanu.

Závěr

Přiznejme si, že uplynulý týden zásadní zvraty ve světě digitálních aktiv nepřinesl. Přesto, že ADA vykazuje podle analytiků znaky pro budoucí růst, stále na něj čekáme, stejně jako na rozhodnutí soudu ve věci Ripple vs. SEC. Bitcoin (BTC) rovněž zůstává prakticky beze změny v pásmu nad 30 000 USD. Fear and Greed Index reagoval poklesem z jasně greed hodnot zpátky ke středu. Nedělní hodnota však byla vyšší než sobotní (52) a aktuálně se pohybuje na 55 bodech.

Stejně jako na rozsudek v jižním New Yorku nebo na růst ADA můžete čekat na příští vydání Finex Coin Weeku. V patřičně větší délce tu bude zase za týden v pondělí. Do té doby na počtenou.

Líbil se vám tento článek?
6
2

Autor

Redaktor se zaměřením na provázanost ekonomiky a politiky, politolog, analytik mezinárodních vztahů.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.