Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Aktuálně nejlepší akcie? Proč sázet na Amazon, Netflix a Apple?

Amazon, Netflix a Apple mají co nabídnout i v aktuální situaci. Prozkoumejte důvody, proč jsou tyto akcie ideální volbou pro dlouhodobé investory.

Aktuálně nejlepší akcie? Proč sázet na Amazon, Netflix a Apple?
Zdroj: depositphotos.com

Skupina akcií nazývaná FAANG – Facebook (nyní Meta), Amazon, Apple, Netflix a Google (nyní Alphabet) je navzdory vzestupu jiné skupiny, přezdívané “velkolepá sedmička”, nadále skvělou investicí.

Jako obzvláště zajímavá volba pro investory, kteří chtějí posílit svá portfolia, nyní vyniká hlavně trojice Amazon, Netflix a Apple.

Odolnost špičky streamování

Netflix se potýká se zpomalením růstu počtu předplatitelů, což společnost přimělo k tomu, že od příštího roku přestane tato čísla zveřejňovat. Trh se streamováním je také stále více nasycený, což vede hlavní hráče k vytváření partnerství a balíčků.

Například Comcast nedávno představil balíček kabelové televize, který zahrnuje Netflix a Apple TV, zatímco společnosti Walt Disney a Warner Bros. Discovery sdružují služby Disney+, Max a Hulu za zvýhodněnou cenu.

Info

Netflix je známý svou inovativní strategií produkce originálního obsahu. Seriály jako “Stranger Things” a “The Crown” si získaly obrovskou popularitu a přilákaly miliony nových předplatitelů.

Navzdory těmto výzvám zůstává Netflix dominantní silou streamingu. Může se pochlubit téměř 270 miliony platících domácností, čímž výrazně předčí své konkurenty.

Aktuální vývoj ceny akcií Netflixu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Netflix Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Míra odchodu zákazníků Netflixu je navíc působivě nízká – 2 % ve srovnání s více než 4 % u služby Disney+ a více než 6 % u služby Max. To podtrhuje trvalou přitažlivost Netflixu a pevný návyk jeho uživatelské základny.

Další slibnou cestou pro Netflix je vzestup streamovacích služeb podporovaných reklamou. V současné době se přibližně 15 % předplatitelů rozhodlo pro nižší měsíční cenu výměnou za sledování reklam.

Očekává se, že tento model poroste, přičemž společnost Global Market Insight, která se zabývá průzkumem trhu, předpovídá pro trh streamování podporovaného reklamou do roku 2032 roční tempo růstu přes 8 %.

Úspěšný vstup Applu do AI šílenství

Apple je již dlouho základem mnoha investičních portfolií, zejména po debutu iPhonu v roce 2007.

Zpomalující se prodeje iPhonů, které tvoří přibližně polovinu příjmů společnosti, však vyvolávají obavy o její budoucí růst. Apple má však nový katalyzátor růstu, kterým je umělá inteligence (AI).

Ačkoli Apple přišel s umělou inteligencí relativně pozdě, rychle náskok konkurence dohání. Společnost nedávno představila několik funkcí umělé inteligence pro své chytré telefony, tablety a počítače a rozšířila jejich možnosti, zejména v oblasti generativní umělé inteligence. A akcie ožily.

Aktuální vývoj ceny akcií Applu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Analytik společnosti Oppenheimer, Martin Yang, se domnívá, že “představení Apple Intelligence firmě zajistí vedoucí postavení v oblasti spotřebitelské AI”.

Kromě aplikací pro spotřebitele vyvíjí Apple také technologii AI pro datová centra. Ačkoli Nvidia zůstává v této oblasti lídrem, vstup Applu určitě nebude v konkurenčním boji zanedbatelnou událostí.

TIP

Apple intenzivně investuje do vývoje vlastních AI čipů, které by mohly v budoucnu nahradit současné řešení od jiných dodavatelů. Tento krok by mohl významně zlepšit efektivitu a výkon jejich produktů.

Podle odhadů celosvětový trh s umělou inteligencí do roku 2032 poroste v průměru o 19 %. Vstup Applu do této oblasti představuje významnou příležitost k růstu.

Vzhledem k dosavadním úspěchům má společnost dobré předpoklady k tomu, aby získala na tomto rostoucím trhu významný podíl.

Nejvýnosnější investice vůbec

Akcie Amazonu jsou v posledních 30 letech nejvýnosnější investicí ze všech. Od svého vstupu na burzu (IPO) v roce 1997 se může pochlubit impozantním nárůstem hodnoty o více než 260 000 %.

I když jsou dny jeho hyper-růstové aktivity možná již za ním, tento gigant v oblasti elektronického obchodování zdaleka nestagnuje. Naopak, Amazon vstupuje do nové fáze zaměřené na ziskovost a provozní efektivitu.

Od začátku loňského roku již akcie vzrostly o více než 130 % a zaměření společnosti na ziskovost a diverzifikované zdroje příjmů naznačují další růst.

Aktuální vývoj cen akcií Amazonu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

V posledních několika letech Amazon zefektivňuje své operace, zavírá a ruší málo výkonné sklady a plošně snižuje náklady. A tyto kroky se vyplácí.

Info

V prvním čtvrtletí tržby vzrostly meziročně o 13 %, zatímco provozní zisk se více než ztrojnásobil.

Pozoruhodné je, že se mezinárodní divize elektronického obchodování přehoupla do provozního zisku ve výši 900 milionů dolarů, což je nejlepší výsledek od začátku roku 2021.

Daří se také Amazon Web Services (AWS), cloudové výpočetní divizi společnosti. Poté, co se na přelomu let 2022 a 2023 potýkala s prudce rostoucími provozními náklady, vykázala AWS v prvním čtvrtletí rekordní provozní zisk ve výši 9,4 miliardy dolarů.

Vzhledem k očekávání, že trh s cloudovými službami poroste do roku 2029 průměrným ročním tempem přes 16 %, má AWS dobré předpoklady k dalšímu úspěchu.

K robustnímu portfoliu Amazonu se přidává i jeho reklamní byznys. Prodejci třetích stran na Amazon.com utratili 11,8 miliardy dolarů za výraznější prezentaci svých produktů, což představuje 24% meziroční nárůst.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
6
2

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.