Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $9,25 mld. | EBITDA | $3,04 mld. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 3 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 1,19 |
| Roční dividenda na akcii | $1,1 | P/E (Cena k zisku) | 3,47 |
| Dividendový výnos | 1,41 % | Návratnost aktiv | 11,38 % |
| Příjmy společnosti | $38,85 mld. | Návratnost vlastního kapitálu | 40,65 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $330,4 | Provozní marže | 16,91 % |
| EPS (Zisk na akcii) | $22,51 | Zisková marže | 6,98 % |
| Účetní hodnota na akcii | $65,58 | EV (Hodnota podniku) | $9,78 mld. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií PBF.
Aktuální kvartál končí 30. 12. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 11. 2. 2027. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne $7,87 při tržbách ve výši $10,44 mld..
Zveřejnění výsledků je očekáváno 11. 2. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $10,44 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $966,6 mil. | -- | -- |
| EPS | $7,87 | -- | -- |
Společnost výrazně překonala očekávání trhu a vykázala mimořádně silné výsledky. Zisk na akcii dosáhl $12,54 (12.8 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $10,6 mld. | $12,13 mld. | +14.49 % |
| Příjmy | $1,36 mld. | $1,53 mld. | +12.08 % |
| EPS | $11,12 | $12,54 | +12.82 % |
PBF Energy v uplynulém čtvrtletí výrazně překonala očekávání, když díky silným maržím a vysoké poptávce dosáhla zisku 12,54 USD na akcii při tržbách 12,13 miliardy USD. Společnost využila tržní volatility k razantnímu oddlužení o 1,2 miliardy USD a posílení rozvahy, což umožnilo zvýšení dividendy o 18 %.
Pro nadcházející kvartál vedení očekává pokračující příznivé podmínky díky nedostatku rafinovaných produktů a výhodným cenovým rozdílům u ropy. Investoři by měli sledovat strategické investice do efektivity, jako je výroba leteckého paliva, a plánované odstávky v roce 2027. Celkově je firma ve výborné finanční kondici, připravena generovat silné hotovostní toky a dále zvyšovat hodnotu pro akcionáře skrze disciplinovanou kapitálovou alokaci.
PBF Energy výrazně překonala očekávání a dosáhla vynikajících hospodářských výsledků. Zisk na akcii dosáhl $7,54 (81.7 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $9,61 mld. | $11,68 mld. | +21.58 % |
| Příjmy | $509,3 mil. | $906,4 mil. | +77.98 % |
| EPS | $4,15 | $7,54 | +81.75 % |
PBF Energy zažila transformační kvartál, kdy díky globálním dislokacím na trhu s ropou výrazně překonala očekávání v zisku i tržbách. Společnost těží z vysokých marží v rafinaci, které pohání nedostatek produktů ve světě a nízké zásoby. Klíčovým příběhem minulého období bylo drastické snížení čistého dluhu o 62 % a posílení hotovosti, což z PBF dělá finančně mnohem stabilnějšího hráče.
Pro nadcházející čtvrtletí vedení očekává ještě silnější výsledky, neboť normalizace trhu s produkty potrvá měsíce až čtvrtletí. Investoři by měli sledovat blížící se dokončení pojistných plnění a pokračující efektivitu provozu, která by měla zajistit nadprůměrné marže i v roce 2027 a vytvořit prostor pro budoucí odměňování akcionářů.
Společnost výrazně překonala očekávání a vykázala nečekaně silnou ziskovost i tržby. Zisk na akcii dosáhl $1,65 (306 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $7,32 mld. | $7,9 mld. | +7.92 % |
| Příjmy | -$98,33 mil. | $198,3 mil. | +301.67 % |
| EPS | -$0,8 | $1,65 | +306 % |
PBF Energy v uplynulém čtvrtletí výrazně překonala očekávání trhu, přestože čelila provozním výzvám v rafinerii Martinez. Klíčovým příběhem je nyní její restart, který je v cílové rovince a umožní společnosti plně využít napjaté situace na globálním trhu. Kvůli konfliktům na Blízkém východě a nedostatku produktů v Asii se americké rafinerie stávají kritickou infrastrukturou s obrovskou konkurenční výhodou díky levnému plynu a přístupu k ropě.
Pro investory je podstatné, že kapitálové výdaje na opravy jsou již minulostí a nadcházející kvartály slibují mimořádné marže. Očekávejte zaměření na snižování dluhu a posilování rozvahy, zatímco společnost bude těžit z hladu trhu po pohonných hmotách, zejména na americkém pobřeží.
Výsledky výrazně překonaly očekávání a společnost se nečekaně vrátila do zisku. Zisk na akcii dosáhl $0,66 (793.6 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $7,11 mld. | $7,14 mld. | +0.43 % |
| Příjmy | -$11,68 mil. | $78,4 mil. | +771.22 % |
| EPS | -$0,095 | $0,66 | +793.64 % |
PBF Energy zakončila rok 2025 s výrazně lepšími výsledky, než se čekalo (zisk 0,66 USD na akcii oproti predikovaným -0,10 USD). Hlavním příběhem uplynulého čtvrtletí byla provozní spolehlivost a schopnost těžit z klesajících cen ropy, což zvýšilo marže. Klíčovým milníkem je blížící se restart rafinerie Martinez v březnu, který firmu stál značné úsilí, ale nyní ji vrací do plné síly.
Pro investory je výhled na rok 2026 velmi optimistický. Společnost očekává, že bude profitovat z rostoucí nabídky těžké ropy (např. z Venezuely) a úsporného programu RBI, který má letos ušetřit až 350 milionů USD. Přestože rok 2026 přinese vyšší investice do údržby, PBF směřuje k silným peněžním tokům a snižování dluhu.
Zveřejnění výsledků je očekáváno 11. 2. 2027.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $41,28 mld. | -- | -- |
| Příjmy | $2,88 mld. | -- | -- |
| EPS | $24,7 | -- | -- |
Výsledky výrazně překonaly pesimistická očekávání díky mnohem nižší roční ztrátě. Zisk na akcii dosáhl -$1,39 (70.4 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $29,35 mld. | $29,33 mld. | -0.07 % |
| Příjmy | -$569 mil. | -$158,5 mil. | +72.14 % |
| EPS | -$4,69 | -$1,39 | +70.36 % |
PBF Energy má za sebou náročný rok, který definovala havárie a oprava rafinerie Martinez. Přestože realita výnosů mírně zaostala za odhady, čistá ztráta byla výrazně nižší, než se čekalo, a to díky efektivitě a pojistnému plnění. Společnost úspěšně snížila provozní náklady o 230 milionů USD a v nastoleném trendu hodlá pokračovat.
Klíčovým příběhem pro rok 2026 je restart rafinerie Martinez v březnu, což firmě umožní plně využít napjatý trh s palivy v Kalifornii. Investoři mohou očekávat silný růst díky klesajícím cenám těžké ropy a strategickému snižování dluhu. PBF Energy vstupuje do nového roku v silné pozici, připravena přeměnit provozní spolehlivost a levnější suroviny ve vyšší hodnotu pro akcionáře.
PBF Energy nenaplnila očekávání a vykázala hlubší ztrátu, než se předpokládalo. Zisk na akcii dosáhl -$4,6 (17.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $33,2 mld. | $33,12 mld. | -0.25 % |
| Příjmy | -$455 mil. | -$533,8 mil. | -17.31 % |
| EPS | -$3,91 | -$4,6 | -17.57 % |
PBF Energy má za sebou náročný rok, kdy realita zaostala za očekáváním kvůli slabým maržím a nepříznivým tržním podmínkám v druhé polovině roku. Klíčovou událostí, která ovlivní nejbližší období, je požár v rafinerii Martinez. Ačkoliv je společnost pojištěna, provoz je dočasně zastaven, což krátkodobě omezí produkci.
Pro investory je však zásadní příběh transformace: firma spouští ambiciózní program úspor v hodnotě 200 milionů USD a těží z velmi silné rozvahy, která jí umožňuje přečkat cyklické propady. Výhled na rok 2025 je konstruktivní – očekává se oživení marží a globální rovnováha mezi nabídkou a poptávkou. Prioritou zůstává snižování dluhu a následný návrat kapitálu akcionářům.
PBF Energy výrazně překonala očekávání a zakončila rok s mimořádnými výsledky. Zisk na akcii dosáhl $16,52 (39.3 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $38,03 mld. | $38,32 mld. | +0.78 % |
| Příjmy | $779,4 mil. | $2,14 mld. | +174.63 % |
| EPS | $11,86 | $16,52 | +39.31 % |
PBF Energy má za sebou finančně druhý nejúspěšnější rok v historii, přičemž výrazně překonala očekávání trhu v zisku i tržbách. Společnost dokončila transformaci rozvahy, splatila dluh přes 700 milionů USD a zahájila masivní zpětný odkup akcií, což potvrzuje její silnou pozici. Minulý rok sice poznamenaly provozní výzvy na západním pobřeží a sezónní slabost trhu, ale celkový výsledek zůstal robustní.
Pro nadcházející rok je výhled optimistický. Vedení očekává, že napjatá globální rovnováha mezi nabídkou a poptávkou udrží rafinérské marže na vysokých úrovních. Investoři by měli očekávat pokračující štědrou návratnost kapitálu díky novému programu odkupu akcií v hodnotě 750 milionů USD a stabilizaci provozu po dokončených údržbách. Společnost je nyní v „režimu generování hotovosti“.
Rekordní čistý zisk výrazně překonal očekávání i přes mírně nižší výnosy. Zisk na akcii dosáhl $22,84 (4.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $45,72 mld. | $46,83 mld. | +2.42 % |
| Příjmy | $537,2 mil. | $2,88 mld. | +435.49 % |
| EPS | $23,94 | $22,84 | -4.58 % |
PBF Energy má za sebou transformační rok. Přestože zisk na akcii (EPS) mírně zaostal za odhady, čistý příjem ve výši 2,88 miliardy USD dramaticky překonal očekávání a firma zakončila rok s více hotovostí než dluhem. Klíčovým příběhem loňska byla vysoká poptávka po rafinovaných produktech, která umožnila drastické snížení dluhu a obnovení dividend.
V nadcházejícím roce se investoři musí připravit na intenzivní cyklus údržby rafinérií v první polovině roku, což dočasně omezí produkci. Strategickým milníkem je nové partnerství se společností Eni v projektu obnovitelných paliv St. Bernard, které diverzifikuje příjmy směrem k nízkouhlíkové energetice. Očekávejte pokračující zpětné odkupy akcií a snahu managementu o dosažení investičního ratingu díky silné rozvaze.
Řazení
| Insider | Cena | Typ transakce | ||
|---|---|---|---|---|
|
Andriola Steven John
officer: Controller & CAO
|
XXX
|
XXX
|
XXX
|
28. 10. 2026 |
|
Bukowski Michael
officer: SVP, Head of Refining
|
XXX
|
XXX
|
XXX
|
28. 10. 2026 |
|
Canty Trecia M
officer: SVP and General Counsel
|
XXX
|
XXX
|
XXX
|
28. 10. 2026 |
|
Davis Paul T
officer: Senior Vice President
|
XXX
|
XXX
|
XXX
|
28. 10. 2026 |
|
Fedena James E.
officer: Senior Vice President
|
XXX
|
XXX
|
XXX
|
28. 10. 2026 |
Společnost PBF Energy Inc. se spolu se svými dceřinými společnostmi zabývá rafinací a dodávkami ropných produktů. Společnost působí ve dvou segmentech, rafinérském a logistickém. Vyrábí benzín, naftu s velmi nízkým obsahem síry, topný olej, motorovou naftu, letecké palivo, maziva, petrochemické výrobky a asfalt, jakož i neznačková dopravní paliva, petrochemické suroviny, směsné komponenty a další ropné produkty ze surové ropy. Společnost prodává své výrobky na severovýchodě, středozápadě, na pobřeží Mexického zálivu a na západním pobřeží Spojených států, jakož i v dalších oblastech Spojených států, Kanady a Mexika. Nabízí také různé služby v oblasti železniční, kamionové a námořní terminalizace, jakož i služby v oblasti potrubní dopravy a skladování. Společnost PBF Energy Inc. byla založena v roce 2008 a sídlí v Parsippany ve státě New Jersey.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | PBF Energy |
|---|---|
| Ticker | PBF |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://investors.pbfenergy.com/ |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Založeno | 2008 |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Energie |
| Průmysl | Ropa, plyn a spotřební paliva |
| Zaměstnanci | 3 678 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Frekvence výplaty dividend | Kvartální |
| Roční dividenda na akcii | $1,1 |
| Dividendový výnos | 1,41 % |
|
Poslední dividenda
|
|
| Datum výplaty posl. dividendy | 28. 8. 2026 |
| Poslední dividenda | $0,28 |
|
Příští dividenda
|
|
| Příští ex-dividend date | 12. 11. 2026 |
| Datum výplaty příští dividendy | 24. 11. 2026 |
| Příští dividenda | $0,33 |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | $38 854 901 760 |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $330,4 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 58,6 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $9 245 873 364 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $9 777 860 608 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 1,19 |
| P/E (Cena k zisku) | 3,47 |
| P/S (Cena k příjmům) | 0,24 |
| Forward P/E | 4,21 |
| Účetní hodnota na akcii | $65,58 |
| Cílová cena Wall Street | $83,36 |
| Hodnota podniku k příjmům | 0,25 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 3,21 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | $3 043 699 968 |
|---|---|
| Provozní marže | 16,91 % |
| Zisková marže | 6,98 % |
| EBITDA marže | 2,82 % |
| Hrubý zisk | $3 857 799 936 |
| EPS (Zisk na akcii) | $22,51 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | $22,51 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | 799,1 % |
| Růst zisků meziročně | 233,3 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | 11,38 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | 40,65 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 3 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $92,46 |
| 52týdenní minimum | $25,62 |
| Beta | 0,18 |
| Vydané akcie | 118 516 190 |
| Volně obchodovatelné akcie | 104 897 710 |
| Podíl institucí | 88,88 % |
| Podíl insiderů | 13,27 % |
| 50denní klouzavý průměr | $77,4 |
| 200denní klouzavý průměr | $53,63 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 11 224 599 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 3,02 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 12,49 % |
| Short ratio | 3,02 % |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.