Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
cd projekt akcie
CDR
Akcie CD Projekt (CDR) – Aktuální cena, graf, kde koupit
Váš kapitál může být ohrožen*
Graf CDR

112,5 zł (648,3 Kč)

-2,2 % za 7 dní

cd projekt akcie

Akcie CD Projekt (CDR) – Aktuální cena, graf, kde koupit

Cena akcií CD Projekt
Graf CDR

112,5 zł (648,3 Kč)

-2,2 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf ceny akcií CD Projekt

Logo CD Projekt
CD Projekt/CDR
Načítání
Načítání
Kupte si akcie CD Projekt Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Aktuální data pro společnost CD Projekt

Tržní kapitalizace 11,15 mld. zł EBITDA 465,6 mil. zł
Příští dividenda - P/B (Cena k účetní hodnotě) 4,93
Roční dividenda na akcii 1 zł P/E (Cena k zisku) 23,24
Dividendový výnos 0,87 % Návratnost aktiv 11,52 %
Příjmy společnosti 1,23 mld. zł Návratnost vlastního kapitálu 21,7 %
Příjmy na akcii 12,27 zł Provozní marže 35,98 %
Účetní hodnota na akcii 24,06 zł Zisková marže 39,11 %
Hodnota podniku 10,68 mld. zł Cílová cena Wall Street 110,5 zł

Informace o akciích CD Projekt

Zdroj: cdprojekt.com
Zaklínač
Zaklínač

CD projekt se řadí mezi nejznámější polské firmy. Mezi mladými má skutečně celosvětovou známost, znáte ale CD Projekt i vy? Pokud vám jsou akcie a herní průmysl cizí, zřejmě jste aspoň slyšeli něco jako Zaklínač (v originále Wiedźmin, v angličtině The Witcher). A právě Zaklínač je nejznámějším herním počinem CD Projektu.

CD Projekt ovšem není jen o Zaklínači, společnost je skutečně velká. Její roční obrat se pohybuje kolem 4,6 miliardy korun (900 milionů zlotých), čisté příjmy jsou přes miliardu korun českých (200 milionů zlotých) a počet zaměstnanců hravě překračuje tisíc. To jsou na videoherní průmysl velmi slušná čísla a CD Projekt se tím řadí mezi hráče jako Ubisoft, Sega či Epic Games.

Věděli jste, jak velký a významný vydavatel a distributor videoher sídlí ve Varšavě? Skutečně se nejedná o žádné malé lokální studio.

A právě vzhledem k velikosti už nikoho asi nepřekvapí, že akcie CD Projekt jsou obchodovány na burze ve Varšavě (WSE). Pokud byste do nich chtěli investovat, potřebujete přístup na burzu (například přes brokera XTB) a následně hledáte ticker CDR. Nakupovat či prodávat můžete fyzické akcie od pondělí do pátku v obchodní hodiny WSE, tedy od 9:00 do 16:50.

CD projekt je také součástí nejdůležitějšího ukazatele burzy ve Varšavě – jejího indexu WIG20. Jedná se o kapitálově vážený akciový index 20 největších společností obchodovaných právě na burze ve Varšavě.

Pokud jste ve světě obchodování noví, zkuste si nejdříve přečíst náš komplexní článek o akciích. Pro něj nepotřebujete žádné počáteční znalosti, vše v něm vysvětlíme a dostanete dobrý základ do akciového světa.

Obsah článku

O společnosti CD Projekt

CD Projekt je polská vývojářská, vydavatelská a distribuční společnost se zaměřením na videohry. Společnost byla založena v roce 1994 a na začátku se specializovala čistě na distribuci videoher a následně na jejich lokalizaci na polský trh.

Od distribuce a lokalizace (nejdříve polské prostředí a titulky, následně i dabing) to byl přirozený vývoj k vývoji vlastních her. Cesta k vývoji první hry nebyla snadná, ale nakonec se podařila. CD Projekt se svým prvním počinem vsadil na příběh Zaklínače od Andrzeje Sapkowského. Tah to byl geniální a to nejen v Polsku, ale po celém světě.

Hry Zaklínač (2007) a Zaklínač 2: Vrahové králů (2011) byly dostupné na PC, Macu a Xboxu. Celosvětově se prodalo přes 7 milionu kopií této hry.

Další díl Zaklínače vyšel v roce 2015 (Zaklínač 3: Divoký hon), vydána byla hra i na iOS, Android. Nezapomenulo se ani na deskovou verzi The Witcher Adventure Game. CD Projekt vsadil na jednu kartu, a i když dnes rozšiřuje své portfolio, je to právě Zaklínač díky kterému zná tuto polskou společnost celý (herní) svět.

CD Projekt se i nadále věnuje lokalizaci a distribuci her, spolupracuje s velikány jako Atari, Konami, Sega či Ubisoft. Samotný vývoj her spravuje divize CD Projket RED. Mimo dnes několikrát zmíněného Zaklínače je v portfoliu také velmi známý titul Cyberpunk 2077 (ve spolupráci s Mikem Pondsmithem, tvůrcem legendárního RPG Cyberpunk z roku 1988).

Zdroj: cdprojekt.com
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

CD Projekt a CD Projekt RED uzavírá třetí divize – GOG. GOG je projekt z roku 2008, pod zkratkou se skrývá Good Old Games. CD Projekt se snaží vydávat hry staršího data a spouštět je na aktuálním hardwaru a softwaru.

Projekt GOG byl mnohými od začátku odsouzen ke krachu. Čas ale ukázal, že lidé mají o tyto tituly zájem a GOG neustále roste, v roce 2015 dokonce vydává CD Projekt vlastního herního klienta pro staré hry s názvem GOG Galaxy.

CD Projekt má prodeje v desítkách milionech kusu vlastní produkce, další miliony prodaných kusů pocházejí z distribuce a lokalizace. Na všem se podílí více jak 1 100 zaměstnanců. Ti generují obrat kolem 4,6 miliard korun (900 milionů zlotých) a příjmy přes 1 miliardu (cca 200 milionů zlotých). Celková aktiva společnosti jsou přes 10 miliard korun (2 miliardy zlotých). Kdo by to byl řekl, když CD Projekt začínal s 2 000 dolary v malém bytě, a ještě v roce 2002 neměl potřebné zkušenosti pro vývoj vlastní hry.

CD Projekt je skutečným herním velikánem s velmi zajímavým příběhem. Z nuly se tato společnost dostala na světovou úroveň amerických herních gigantů.

Vyplatí se ale do CD Projektu investovat, a co by měl člověk od herního průmyslu čekat? Jaké zde jsou příležitosti a hrozby. A nežije CD Projekt jen na slávě jednoho titulu – Zaklínače?

Historie CD Projekt

Zdroj: pl.linkedin.com
Marcin Iwinski
Marcin Iwiński

Vše začíná jednou osobou, tou je Marcin Iwiński. Iwiński měl rád počítačové hry, ale v komunistickém Polsku nebyl výběr zrovna valný, tedy aspoň ten oficiální. Marcin Iwiński dostal nápad, nabízet cracknuté verze západních videoher. O ně byl velký zájem a Iwiński si tímto šedým businessem začal vydělávat už na střední škole.

Právě na střední škole se Marcin Iwiński potkává s Michałem Kicińskim, který také prodával videohry. Oba se spojili a byli obchodními partnery. Skutečně to vzali vážně a místo cracknutých her se stali seriózním distributorem, to se píše rok 1994 a zakládá se CD Projekt.

Jako první dostali oba spolužáci na polský trh hry American Laser Games. Záhy portfolio rozšířili o další známe vydavatele, například Blizzard Entertainment.

CD Projekt jako první v Polsku nabízelo herní počiny amerických vývojářských studií. Distribuce probíhala pomocí dnes již archaického média CD-ROM.

Dva roky po založení, v roce 1996, začal CD Projekt vydávat hry s polskou lokalizací. Milníkem bylo vydání dvou titulů od Baldur’s Gate v kompletní polské lokalizaci, včetně dabingu. Na dabingu se podíleli i známí herci jako Piotr Fronczewski a Wiktor Zborowski.

Spolupráce s Baldur’s Gate byla natolik úspěšná, že CD Projektu při lokalizaci na polský trh začali věřit giganti jako je Atari, Konami, Sega či Ubisoft. To byl pro CD Projekt skutečně velký milník.

Po roce 1997 přichází CD projekt s myšlenkou vydat vlastní hru. Jako hrdá polská firma zůstává u svých kořenů a vsází na domácí titul – Zaklínač od Andrzeje Sapkowského. CD Projekt se s autorem domluvil na autorských právech a snaží se hru vyvinout. Doposud ale nemá potřebné zkušenosti, a tak hledá vhodného partnera. Tím se zdá být Metropolis Software, ten skutečně vytvoří první hratelnou verzi, ta ale obsahuje jen první kapitolu.

Spolupráce s Metropolis Software nebyla na požadované úrovni. CD Projekt si od společnosti kupuje zpět všechna práva a v roce 2002 vzniká CD Projekt RED, divize zaměřená na vývoj her.

Začátky byly ve stylu učení a dělání chyb. O rok později (2003) se tým o 15 členech v zásadě komplet vrátil k rýsovacím prknům a hledal nové partnery a pomoc. Pomoc přišla od BioWare. Společnost dodala potřebný engine, přidala prostor pro propagaci a přivedla investory, ti investovali přes 100 milionů korun (20 milionů zlotých). Z 15 členů CD Projekt RED se jich stalo 100 a vývoj hry začal správným směrem na plné obrátky.

Hra Zaklínač vstoupila do herního světa v roce 2007 a hned od začátku měla převážně dobré recenze. Pokračování tak bylo jasným krokem a v roce 2011 je vydán Zaklínač 2: Vrahové králů, hra byla dostupná na PC, Macu a Xboxu. Celosvětově se prodalo Zaklínače 1 a 2 přes 7 milionu kusů.

Zdroj: cdprojektred.com
Zaklínač: Divoký hon
Zaklínač 3: Divoký hon

Mezi Zaklínačem 1 a 2 vznikla v roce 2008 další divize CD Projekt – GOG. To je zkratka pro good old games. CD Projekt se snaží nabídnou staré herní pecky pro současný software a hardware. Projektu původně nikdo nevěřil, ale jedná se o divizi, která stále roste a přišla i s vlastním herním klientem pro staré hry – GOG Galaxy.

Úspěch Zaklínče pokračoval. Zaklínač 3: Divoký hon se vyvíjel 3,5 roku a jeho vývoj stál 81 milionů dolarů. V květnu 2015 byl vydán a recenze byly pouze pozitivní. Od vydání trojky do konce pololetí zbývalo 6 týdnů. Během nich se prodalo 6 milionů kopií a hernímu studiu CD Projekt přineslo zisk téměř 63 milionů dolarů, za pouhých 6 týdnů. Celkový počet prodaných kusů Zaklínač 3 již přesáhl 30 milionů kopií.

Společnost CD Projekt se řadí mezi 20 největších společností na burze ve Varšavě, díky tomu je součástí burzovního indexu WIG20, který reprezentuje akciový vývoj v Polsku.

CD Projekt se řídil obchodním modelem Rockstar Games, kde společnost pracuje na jediném projektu s velkým týmem a vyhýbá se práci na více projektech současně. V březnu 2021 ale došlo ke změně strategie a od roku 2022 se paralelně pracuje na více AAA hrách současně.

Vývoj ceny akcií CD Projekt

Akcie CD Projekt jsou obchodované na burze ve Varšavě od 1. května 2010. Dlouhodobý vývoj ceny akcií CD Projekt si můžete prohlédnout níže.

Logo CD Projekt
CD Projekt/CDR
Načítání
Načítání
Kupte si akcie CD Projekt Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Podle grafu by se mohlo zdát, že za vším stojí pandemie COVID-19, ale není tomu tak. CD Projekt měl velké problémy s hrou Cyberpunk 2077, doslova vydával jednu záplatu za druhou. Hra obsahovala mnoho technických problémů a hromadná žaloba z roku 2021 vedla k urovnání sporů, za to zaplatil CD Projekt 1,85 milionu dolarů.

Cyberpunk 2077 byl pro CD Projekt doslova noční můrou. Ovšem seriál Zaklínač a oznámení pokračování této stejnojmenné herní série vrací akcie znovu do hry.

CD Projekt měl právní spory a finanční potíže i dříve, třeba v roce 2008 s Metropolisem, ale vše zvládl a v té době se to samozřejmě ještě nepodepsalo na ceně akcií.

Dividendy CD Projekt

V roce 2022 se CD Projekt rozhodl vyplatit dividendu 1 zlotý na akcii. Dividendy ale nejsou u CD projektu samozřejmostí, nejedná se tedy o typicky dividendovou akcii.

V roce 2022 se rozhodl CD Projekt vyplatit 101 milionů zlotých na dividendách, z toho 24 milionů šlo třem největším akcionářům, kteří se aktivně podílejí na řízení společnosti v manažerských postech.

Pokud hledáte akciové tituly, u kterých bude s velkou pravděpodobností dlouhodobě vyplacena dividenda, poohlédněte se po dividendových aristokratech a dividendových králích, to jsou společnosti, které vyplácení dividendu třeba i více jak 50 let.

Investice do akcií CD Projekt

Investovat do akcií CD Projekt je dnes jednoduché. Vystačíte si s připojením k internetu a prostředníkem – brokerem. Při výběru brokera navíc můžeme zůstat na polském trhu a zvolit XTB. Broker je ověřený, seriózní a navíc akcie této společnosti najdeme také na burze ve Varšavě (XTB akcie).

Zdroj: xtb.com
CD Projekt akcie a CFD
CD Projekt fyzické akcie a CFD (broker XTB)

Pokud chcete spekulovat na cenu akcií CD Projekt, máte na výběr ze dvou základních možností. První z nich je vhodná k dlouhodobé investici do akcií – klasické fyzické akcie. Druhou možností jsou krátkodobé investice, u nich je obchod otevřený jen vteřiny, minuty, maximálně hodiny (výjimečně i nižší dny). Na krátkodobý styl obchodování se hodí finanční páka, technická analýza a derivát typu CFD.

První možnost: Nákup akcií CD Projekt

Nákup fyzických akcií je nejsnazší a mnohdy vlastně i ten nejlepší způsob investování. Vše je logické a nejsou zde žádné zbytečné poplatky. Osobně mám tento způsob rád, protože je vhodný pro dlouhodobé držení akcií a není časově náročný. Z mého pohledu je to navíc nejlepší způsob pro začátečníky, kteří chtějí vstoupit do světa akcií.

Koupě fyzických akcií je atraktivní také finančně. Bez pákového efektu můžete držet fyzické akcie u XTB bez poplatků. To je významný benefit, který v dlouhodobém měřítku hraje fyzickým akciím do karet.

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou

A pokud se CD Projekt rozhodne k výplatě dividendy a vy budete akcie držet (i přes brokera) k rozhodnému dni, dividendy se vám připíšou na obchodní účet. Následně je na vás, jak s nimi naložíte – můžete je reinvestovat, či si je nechat vyplatit na běžný bankovní účet.

Jak investice formou nákupu fyzickým akcií funguje?

Nejlepší bude, když použijeme názorný příklad.

Cena akcií CD Projekt byla na přelomu června a července 2022 na ceně 100 zlotých za akcii. Za 5 akcií tak zaplatíme 500 zlotých.

Pokud cena vzroste o 20 % na 120 zlotých za kus, o stejných 20 % vzroste i naše investice. Akcie jsme nakoupili za 500 zlotých a nyní je můžeme se ziskem 20 % prodat. Tzn. prodáme je za 600 zlotých, zisk je 100 zlotých (20 zlotých za každou akcii).

Zisk 100 zlotých si můžete nechat vyplatit na bankovní účet nebo nechat u brokera a dále s ním obchodovat.

Druhá možnost: Aktivní obchodování akcií CD Projekt

Pro krátkodobé obchodování, bavíme se v řádech vteřin, minut, hodin nebo maximálně dní, se přímo nabízí využití finanční páky a derivátu typu CFD. V takovém případě lze vydělávat hodně peněz i na malém cenovém pohybu akcií.

Pro krátkodobé obchodování se hodí tzv. CFD kontrakty. CFD kontrakty je možné obchodovat u většiny brokerů a zůstanete tak ve stejné platformě jako při nákupu reálných akcií. K nákupu CFD kontraktů CD Projekt můžete využít XTB jako v případě reálných akcií, ale doporučit můžeme i jiného brokera, třeba RoboMarkets.

Pokud stále váháte, vyzkoušejte si obchodování bez rizika a zdarma s virtuálními penězi (ale na skutečných trzích) na demo účtu.

Co je to finanční páka?

Obchodování s finanční pákou si můžete představit jako půjčku na obchodování. Ta vám umožní koupit více akcií, než na kolik máte dostupné finanční prostředky. Opět si to ukážeme na příkladu:

Na obchodním účtu máte k dispozici stejných 500 zlotých (stejně jako jsme měli u fyzických akcií), s využitím pákového efektu 1:5 můžete disponovat celkem 2 500 zlotými (pětinásobkem).

Nyní si můžete koupit rovnou 25 akcií CD Projekt po 100 zlotých (bez pákového efektu to bylo “pouze” 5 akcií).

Pokud se nyní cena zvýší o stejných 20 %, ze 100 zlotých na 120 zlotých za jednu akcii CD Projekt, zisk je pořád stejných 20 zlotých na akcii. Tentokrát ovšem nemáte 5, ale hned 25 akcií, tedy 25 x 20 = 500 zlotých.

S finanční pákou jsme dosáhli 5x vyšší zhodnocení, a dokonce jsme zdvojnásobili obchodní účet. Proč vlastně neobchodovat jen s finanční pákou, vždyť je to skvělé. A co teprve kdybychom do toho dali více peněz.

Je to úžasné. Takhle CFD obchodování funguje. Pozor! Úplně stejně se vám násobí i ztráta. Máte 5x více akcií a s tím 5x větší potenciál zisku a ztráty.

Při obchodování s finanční pákou je nutné započítat i poplatky, ty při vzorových případech vůbec neuvažujeme. Při pákovém obchodování si jednoduše musíte zaplatit za ty půjčené peníze, za páku. Oproti tomu fyzické akcie můžete držet zdarma.

Kde koupit akcie CD Projekt?

K nákupu akcií, nejen CD Projekt, potřebujete brokera. My jsme využili XTB. U většiny brokerů, a to včetně XTB můžete obchodovat fyzické akcie i CFD kontrakty v jedné platformě. Dávejte si tedy pozor, co přesně kupujete.

Technicky potřebujete připojení k internetu, a právě účet u brokera.

Pro nás Čechy je přístup na burzu ve Varšavě skutečně snadný. POZOR, přístup na polskou burzu není automatický. Abyste viděli polské akcie v platformě, musíte vyplnit PDF PL akcie a zaslat jej na [email protected]. XTB vám následně polské akcie ve fyzické i CFD podobě zpřístupní do 2-3 pracovních dnů.

S tímto se můžete dostat do kolize i u ostatních brokerů. Vždy si předem ověřte, zda broker dané akcie nabízí. Pokud je má v nabídce a vy je v obchodním účtu nevidíte, kontaktujte podporu a možná to vyřešíte dodatečným formulářem jako třeba u XTB.

Akcie CD Projekt jsou obchodované na burze ve Varšavě. Obchodní hodiny jsou od pondělí do pátka od 9:00 do 16:50.

Zdroj: xtb.com
CD Projekt - info u XTB
Akcie CD Projekt – Informace u XTB

Komise u XTB je pro měsíční obrat do 100 000 EUR 0 %, stejně tak minimální provize je 0 EUR. Minimální hodnota pokynu je 10 USD. Při obchodování CFD kontraktů jsou poplatky vyšší, závisí od délky držení a využité finanční páce.

Kdo je to broker?

Broker je prostředník, který vám zajistí přístup k cenným papírům – na burzu. Ke brokerovi byste měli přistupovat jako k vašemu obchodnímu partnerovi, protože se na něj musíte spolehnout a věřit mu v plnění obchodních příkazů.

Jako jednotlivci totiž máme tak malé a nezajímavé objemy obchodů, že se na trh dostaneme jen přes brokera. Ten naše příkazy sbírá a zajišťuje jejich vypořádání, někdy také může tvořit přímo protistranu. Hold nejsme banka ani jiná velká instituce.

Za Finex.cz můžeme doporučit dnes už několikrát zmíněného licencovaného brokera XTB, osobně u něj také obchoduji. Ostatně přečtěte si recenzi XTB a udělejte si vlastní názor. U XTB můžete akcie CD Projekt obchodovat jako akcie i jako CFD s finanční pákou. Nezapomeňte ovšem vyplnit formulář výše a poslat jej na [email protected], jinak polské akcie v platformě ani neuvidíte.

Video: Vzorový nákup akcií ČEZ u brokera XTB

Níže se podívejte na video, kde vám na akciích ČEZ ukážeme, jaký je rozdíl v nákupu klasických akcií a finančního derivátu CFD. Obchody jsou prováděny u brokera XTB. Ovšem technicky je nákup akcií CD Projekt a ČEZ shodný, lišit se bude pouze název společnosti a cena.

Vyplatí se investovat do akcií CD Projekt? A co na akciích CD Projekt sledovat?

CD Projekt je celosvětově známou vývojářskou společností se zaměřením na videohry. Mimo vývoje se specializuje i na distribuci a lokalizaci (dabing a titulky) her jiných (převážně amerických) herních studií. Sídlo má společnost v Polsku, ve Varšavě.

CD Projekt v číslech:

  • Založen 1994
  • 1 100 zaměstnanců
  • Desítky milionů prodaných vlastních her, převážně Zaklínač
  • Roční obrat kolem 900 milionů zlotých
  • Roční zisk až přes 200 milionů zlotých
  • IPO na burze ve Varšavě v roce 2010

Společnost CD Projekt je skutečně mladá. Založena byla v roce 1994, na burzu se dostala v roce 2010. O to více je pozoruhodné, kam to CD Projekt dopracoval. Tím nemyslíme jenom finanční výsledky, ale také známost značky po celém světě.

CD Projekt se proslavil na sérii her Zaklínač, ta byla dostupná pro PC, Max, Xbox i jako desková hra. Celosvětově se prodalo přes 40 milionů kopií Zaklínače.

CD Projekt je jedinečný, akcie v herním průmyslu nejsou typicky cyklické, ovšem záleží na původu krize. CD Projekt se vyjádřil, že při celosvětové finanční krizi v roce 2008 zaznamenal pokles příjmů. Výrazný pokles lze na akciích vidět i v době pandemie COVID-19, ovšem více než pandemie je na vině neúspěch Cyberpunk 2077 a problémy s ním spojené.

Právě hra Cyberpunk 2077 vydaná 10. prosince 2020 odstartovala výprodej akcií CD Projekt, dokonce vedla i k zaplacení odškodného ve výši 1,85 milionu dolarů.

U CD Projektu se vyplatí sledovat nejen hospodářské výsledky, ale také oznámení o nových herních titulech (například nový díl Zaklínače), akvizicích či problémech – neúspěch hry, technické potíže či dokonce žaloby. Jakmile studio oznámilo vydání nového dílu Zaklínače, akcie okamžitě rostou.

U CD Projektu nejde sledovat jenom vlastní tvorbu, ale i spojení s dalšími studii, jimž poskytuje CD Projekt distribuci a případně lokalizaci do polštiny.

CD Projekt je rozhodně zajímavým titulem. Pokud vám navíc herní průmysl v portfoliu chybí, zvažte právě CD Projekt. Herní průmysl je trochu jiný, jinak reaguje na ekonomické vlivy a přispívá zdravé diverzifikaci.

Jak se vám akcie CD Projekt líbí? Chystáte se do společnosti investovat nebo ji dokonce už máte v portfoliu?

Více informací o akciích CD Projekt (CDR)

Název společnostiCD Projekt
TickerCDR
Webové stránkyhttps://www.cdprojekt.com/en/investors/
Adresa sídla společnostiBuilding E, Warsaw, Poland, 03-301
Založeno1994
Datum IPO-
SektorTelekomunikační služby
PrůmyslInteraktivní média a služby
Zaměstnanci615
Vedení společnostiCo-Founder & Chairman of Supervisory Board: Mr. Marcin Piotr Iwinski
Dividendy
Vyplácí dividendy?
Příští dividenda-
Datum výplaty dividendy-
Datum ex dividenda20. 6. 2024
Roční dividenda na akcii1 zł
Dividendový výnos0,87 %
Výplatní poměr20,62 %
Příjmy
Příjmy společnosti1 230 199 040 zł
Příjmy na akcii12,27 zł
Růst příjmů čtvrtletně R/R40,5 %
Valuace
Tržní kapitalizace11 145 016 320 zł
Hodnota podniku10 683 992 064 zł
P/B (Cena k účetní hodnotě)4,93
P/E (Cena k zisku)23,24
Očekávané P/E38,46
Účetní hodnota na akcii24,06 zł
Cílová cena Wall Street110,5 zł
Hodnota podniku k příjmům8,92
Hodnota podniku k EBITDA19,83
Cena k příjmům9,62
Rentabilita
EBITDA465 620 992 zł
Provozní marže35,98 %
Zisková marže39,11 %
Hrubý zisk708 602 000 zł
Zisk na akcii (EPS)4,8 zł
Zředěný zisk na akcii (EPS)4,8 zł
Očekávaný EPS (tento rok)2,41 zł
Očekávaný EPS (příští rok)1,54 zł
Očekávaný EPS (tento kvartál)1,14 zł
Očekávaný EPS (příští kvartál)0,6 zł
Růst zisků čtvrtletně R/R44,6 %
Výkonnost
Návratnost aktiv11,52 %
Návratnost vlastního kapitálu21,7 %
Názor analytiků
Rozdělení
Faktor posledního rozdělení 79:33
Datum posledního rozdělení13. 7. 2007
Ohodnoťte akcie firmy CD Projekt
2
0

Autor

S tradingem jsem aktivně začal v roce 2011, kdy jsem si otevřel první reálný obchodní účet. Po cca ročních zkušenostech s krátkodobými obchody na forexu jsem se přesunul na opce, později zamířil na akcie a komodity.

Dnes mám trading jako koníček a i z těchto důvodů vyhledávám dlouhodobé investice napříč instrumenty. Obchodování je mým dlouhodobým zájmem, o čemž svědčí i moje bakalářská a diplomová práce věnová forexu a tvorbě fundamentální a technické analýzy pro co nejpřesnější predikci. I když se obchodování nevěnuji na plný úvazek, působím ve financích a s chutí publikuji i na těchto webových stránkách.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Akcie, které by vás mohly zajímat