Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
enea akcie
ENA
Akcie Enea (ENA) – Aktuální cena, graf, kde koupit
Váš kapitál může být ohrožen*

9,55 zł (53,92 Kč)

-5,5 % za 7 dní

enea akcie

Akcie Enea (ENA) – Aktuální cena, graf, kde koupit

Cena akcií Enea
Graf ENA

9,55 zł (53,92 Kč)

-5,5 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf ceny akcií Enea

Logo Enea
Enea/ENA
Načítání
Načítání
Kupte si akcie Enea Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Aktuální data pro společnost Enea

Tržní kapitalizace 5,17 mld. zł EBITDA 7,08 mld. zł
Příští dividenda - P/B (Cena k účetní hodnotě) 0,32
Roční dividenda na akcii - P/E (Cena k zisku) 46,5
Dividendový výnos - Návratnost aktiv 9,88 %
Příjmy společnosti 40,59 mld. zł Návratnost vlastního kapitálu 2,1 %
Příjmy na akcii 76,62 zł Provozní marže 19,38 %
Účetní hodnota na akcii 28,2 zł Zisková marže 0,28 %
Hodnota podniku 12,3 mld. zł Cílová cena Wall Street 11,46 zł

Informace o akciích Enea

Enea patří mezi čtyři největší výrobce a distributory elektřiny v Polsku. Skupina Enea nabízí komplexní služby, zabývá se těžkou černého uhlí, jeho prodejem, výrobou a distribucí elektrické energie a tepla.

Zdroj: enea.pl
Zastoupení energetických společností v Polsku
Zastoupení energetických společností v Polsku

Polsko je po energetické stránce rozděleno čtyřmi společnostmi: Enea (západ), EnergaOrlen (sever), PGE – E.ON (východ) a Tauron (jih). Podnikat v této oblasti je samozřejmě velmi náročné a vstupní náklady (rozvody elektřiny, komplexní síť) jsou obrovské. Z těchto důvodů je energetické odvětví regulované státem, ostatně jako v jiných zemích. Na druhou stranu to znamená i jisté postavení a stabilitu pro dané firmy. A to je pro investory vcelku dobrá zpráva.

Enea má přes 2,7 milionů odběratelů, ročně vyrobí kolem 25 TWh elektrické energie a distribuuje ji po síti čítající přes 120 tisíc km. Distribuční síť Enea pokrývá cca 20 % rozlohy Polska. Těžební potenciál Enea je 432 milionů tun, ročně vytěží kolem 10 milionů tun uhlí. O všechna tato čísla se ve skupině Enea stará více jak 17 tisíc zaměstnanců.

Pokud byste si chtěli koupit akcie Enea, musíte na burzu ve Varšavě (WSE). K obchodování na burze nemusíte jezdit do Varšavy, vlastně by to bylo úplně zbytečné, stačí vám broker, jenž vám zajistí přístup na burzu (například broker XTB). Jakmile se (online) přihlásíte do obchodní platformy brokera, vyhledejte ticker ENA. Nakupovat či prodávat můžete fyzické akcie od pondělí do pátku v obchodní hodiny WSE, tedy od 9:00 do 16:50.

Varšavská burza má stejně jako jiné burzy svoje indexy, tím nejdůležitějším je WIG20. Jedná se o kapitálově vážený akciový index 20 největších společností obchodovaných právě na burze ve Varšavě. Bohužel Enea není součástí WIG20 a akcie této společnosti bychom našli až v rozšířeném indexu WIG30.

Pokud jste ve světě obchodování noví, zkuste si nejdříve přečíst náš komplexní článek o akciích. Pro něj nepotřebujete žádné počáteční znalosti, vše v něm vysvětlíme a dostanete dobrý základ do akciového světa.

Obsah článku

O společnosti Enea

Společnost Enea vznikla v roce 2003 ve městě Poznaň. První název zněl Grupa Energetyczna Enea. Společnost vznikla sloučením pěti elektráren a následnými akvizicemi. Enea SA se zaměřuje na následující odvětví:

  • Těžba uhlí (Lubelski Węgiel Bogdanka SA)
  • Výroba elektřiny (největší je Elektrárna Kozienice)
  • Distribuce elektřiny (Enea Operator sp.)
  • Obchod s energií ((Enea SA – maloobchod, Enea Trading sp. – velkoobchod)

Podnikatelské aktivity Enea tím ale nekončí, skupina dále podniká ve výrobě, distribuci a prodeji tepla (MPEC Białystok, MEC Piła, PEC Oborniki). Zmínit musíme také prodej výrobků a služeb osvětlení (Enea Oświetlenie sp.).

Zdroj: enea.pl

Skupina Enea zaměstnává přes 17 tisíc lidí, tím se řadí na chvost druhé desítky největších zaměstnavatelů v Polsku. Skupina Enea působí především na západě Polska, ale například těžba uhlí probíhá na východě. Celkem vlastní Enea energetickou síť čítající délku větší jak 120 tisíc km. Mimochodem rovník Země má 40 tisíc km, Enea by tedy Zemi zvládla “obmotat” svoji distribuční sítí hned třikrát.

Skupina Enea má diverzifikované portfolio a generuje příjmy v řádek stovek milionů EUR. Ovšem ani to nestačí k překonání energetické krize.

V roce 2014 byl přijat nový klimatický balíček. Summit Evropské rady v Bruselu schválil cíl snížit emise CO2 Evropskou unií o 40 % do roku 2030 (oproti roku 1990).

Od té doby začal medvědí trh “velké čtyřky” polského energetického sektoru (PGE, Tauron, Enea a Energa). Společnosti poklesly o více než třetinu, tedy o 25 miliard PLN.

EU tímto balíčkem zasáhla celý trh, německé RWE a E.ON ztratily v roce 2015 52 % a 36 %, francouzská EdF rovněž 36 % a Engie 10 %. Poklesu odolal pouze italský koncern Enel, který zaznamenal nárůst o 9 %.

Společnostem nezbývá než se přizpůsobovat a zaměřit se na výrobu elektrické energie z obnovitelných zdrojů, v zásadě všechny 4 polské energetické společnosti vsázejí na větrné elektrárny v oblasti Baltského moře. Mimochodem společnosti spolu kooperují a podílejí se na gigantickém projektu obřích větrných elektráren.

Vyplatí se investovat do společnosti Enea? Je energetický, státem regulovaný, a ještě krizí zasažený sektor tím správným směrem? Na to zkusíme odpovědět v našem profilu akcií Enea.

Historie Enea

Skupina Enea píše historii od ledna 2003, ale její elektrárny Poznaň, Bydhošť, Štětín, Zielona Góra a Gorzów Wielkopolski, Kozienice a Połaniec pamatují i dřívější časy. Skupina Enea totiž vznikla spojením těchto elektráren, bylo to pouze rok před vstupem Polska do EU (2004).

Zdroj: energa.pl

A právě vstup Polska do EU měl pro energetický průmysl zcela zásadní vliv. V roce 1997 začal v Polsku fungovat Úřad regulace energetiky (URE) a nový energetický zákon. Právě tento zákon musel být nově podřazen směrnicím EU. Mimochodem to byl jeden z důvodů samotného vzniku skupiny Enea.

První milník pro skupinu Enea a vlastně celý polský energetický trh přichází v roce 2007, kdy jde v platnost zákon o liberalizaci energetického trhu, jeho hlavní myšlenku naleznete níže.

Snaha o vybudování otevřeného a konkurenčního trhu vychází z předpokladu, že výroba i prodej elektřiny nepodléhají přirozenému monopolu. Tržní mechanismy by navíc měly zaručit vysokou kvalitu služeb a nízké ceny energií. Přístup k levné elektřině je pro (nejen polskou) ekonomiku nezbytný, zejména proto, aby místní průmyslové produkty mohly konkurovat na mezinárodních trzích.

Polsko a REU v zásadě rozdělují území na 4 společnosti – Enea, Energa, PGE a Tauron. Polsko tedy nemá monopolní energetickou firmu, ale samozřejmě toto odvětví může být jen těžko veřejně přístupné a v lepším případě můžeme mluvit o oligopolu 4 společností.

Enea v roce 2003 začala spojením pěti elektráren (Poznaň, Bydhošť, Štětín, Zielona Góra a Gorzów Wielkopolski), teprve později přikročila k akvizici dalších dvou (Elektrárny Kozienice a Elektrárny Połaniec).

Akcie Varsavske burzy cennych papiru
Akcie Varsavske burzy cennych papiru

Široká diverzifikace (těžba, prodej, zpracování, distribuce) a ovládnutí elektráren znamenalo pro skupinu Enea růst. Ten vyvrcholil v listopadu 2008, kdy skupina vstupuje na burzu ve Varšavě pod tickerem ENA za 15,5 zlotých za akcii.

Cena pro IPO se zdála být vysoká, ale skupina zveřejnila další informace a plány. Do konce roku 2008, tedy za první dva měsíce obchodování došlo k poklesu o cca 4 zloté na akcii, ale naopak v roce 2009 nastal růst a akcie Enea se dostala na historicky nejvyšší cenu za jednu akcii, lehce přes 26 zlotých za akcii.

Energetický průmysl je státem regulovaný a nelze očekávat, že by Enea raketově rostla a bohatla na klientech (domácnostech a firmách). Akcie si našly svoji cenu v koridoru 12 až 18 zlotých za akcii. Zlom přišel až v roce 2014, připomeňme, že je to onen nešťastný rok klimatického balíčku EU.

V roce 2014 byl přijat nový klimatický balíček. Summit Evropské rady v Bruselu schválil cíl snížit emise CO2 Evropskou unií o 40 % do roku 2030 (oproti roku 1990).

Jak už jsme zmínili, po tomto oznámení klesají akcie energetických společností napříč EU. Akcie Enea se ustálily na 5 až 10 zlotých za kus. Společnost aktuálně hledá cestu, jak snížit emise CO2, hodně věří větrným elektrárnám v Baltském moři, ale jak bude tento projekt úspěšný ukáže jen čas.

Nutno podotknout, že akcie Enea sice spadly, ale společnost je jinak zdravá. Z tohoto pohledu se zdá být zajímavější než třeba Energa, kterou ovládá Orlen.

Vývoj ceny akcií Enea

Akcie Enea jsou obchodované na burze ve Varšavě od listopadu 2008. Dlouhodobý vývoj ceny akcií Enea si můžete prohlédnout níže.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Energa Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Pokud jste věnovali čas předchozím kapitolám, vývoj vás nijak nezaskočí. Enea je součástí globální energetické krize, konkrétně ji nejvíce zasáhl klimatický balíček EU z roku 2014. Enea se musí transformovat do více zelené společnosti a hledat náhrady za uhlí.

Enea má plán, chce vybudovat gigantické větrné elektrárny v Baltském moři. Společnost je navíc zdravá a propad akcií je především kvůli zmíněnému klimatickému balíčku – ten vyžaduje velké a nákladné změny.

Dividendy Enea

Aktuálně společnost Enea nevyplácí dividendu. Dává to smysl, protože veškeré své zdroje alokuje do cíle, jenž dostala od EU. V budoucnu by se ale situace mohla změnit, dividendu u Enea nelze zavrhnout. Ostatně v historii již Enea dividendu vyplácela, například v roce 2017.

Pokud hledáte akciové tituly, u kterých bude s velkou pravděpodobností dlouhodobě vyplacena dividenda, poohlédněte se po dividendových aristokratech a dividendových králích, to jsou společnosti, které vyplácení dividendu třeba i více jak 50 let.

Investice do akcií Enea

Investovat do akcií Enea je v dnešní době snadné, stačí vám připojení k internetu, téměř jakékoliv zařízení a prostředník – broker (ten vám zprostředkuje přístup na burzu přímo ve vašem prohlížeči). Při výběru brokera navíc můžeme zůstat na polském trhu a zvolit XTB. Broker je ověřený, seriózní a navíc akcie této společnosti najdeme také na burze ve Varšavě (XTB akcie).

Zdroj: xtb.com
Enea fyzické akcie nebo CFD

Jestli o akciích Enea uvažujete, a vlastně o jakýchkoliv akcií, měli byste se rozhodnout, jakou cestou se vydáte. První možnost je vhodná k dlouhodobé investici do akcií – klasické fyzické akcie. Druhou možností jsou krátkodobé investice – obchod je otevřený jen vteřiny, minuty, maximálně hodiny (výjimečně i nižší dny). Na krátkodobý styl obchodování se hodí finanční páka, technická analýza a derivát typu CFD.

První možnost: Nákup akcií Enea

Osobně mám právě tento způsob nejraději, nákup fyzických akcií je logický, relativně bezpečný a nejlevnější způsob investování. Tento způsob je samozřejmě vhodný k dlouhodobému držení akcií, není tedy ani časově náročný a skvěle se kloubí i s běžnou prací.

Koupě fyzických akcií je atraktivní také finančně. Bez pákového efektu můžete držet fyzické akcie u XTB bez poplatků. To je významný benefit, který v dlouhodobém měřítku hraje fyzickým akciím do karet.

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou

Jak investice formou nákupu fyzickým akcií funguje?

Nejlepší bude, když použijeme názorný příklad.

Cena akcií Enea byla na přelomu června a července 2022 na ceně 10 zlotých za akcii. Za 50 akcií tak zaplatíme 500 zlotých.

Pokud cena vzroste o 20 % na 12 zlotých za kus, o stejných 20 % vzroste i naše investice. Akcie jsme nakoupili za 500 zlotých a nyní je můžeme se ziskem 20 % prodat. Tzn. prodáme je za 600 zlotých, zisk je 100 zlotých (2 zloté za každou akcii).

Zisk 100 zlotých si můžete nechat vyplatit na bankovní účet nebo nechat u brokera a dále s ním obchodovat.

Druhá možnost: Aktivní obchodování akcií Enea

Při krátkodobém obchodování se bavíme o řádu vteřin, minut, hodin výjimečně dní. Pro tento obchodní styl se přímo nabízí využit finanční páku a derivát typu CFD. S tímto “nastavením” lze vydělávat hodně peněz i na malém cenovém pohybu akcií.

K nákupu CFD kontraktů Enea můžete využít XTB, stejně jako v případě reálných akcií.

Pokud stále váháte, vyzkoušejte si obchodování bez rizika a zdarma s virtuálními penězi (ale na skutečných trzích) na demo účtu.

Co je to finanční páka?

Obchodování s finanční pákou si můžete představit jako půjčku na obchodování. Ta vám umožní koupit více akcií, než na kolik máte dostupné finanční prostředky. Opět si to ukážeme na příkladu:

Na obchodním účtu máte k dispozici stejných 500 zlotých (stejně jako jsme měli u fyzických akcií), s využitím pákového efektu 1:5 můžete disponovat celkem 2 500 zlotými (pětinásobkem).

Nyní lze koupit rovnou 250 akcií Enea po 10 zlotých (bez pákového efektu to bylo “pouze” 50 akcií).

Pokud se nyní cena zvýší o stejných 20 %, z 10 zlotých na 12 zlotých za jednu akcii Enea, zisk je pořád stejné 2 zloté na akcii. Tentokrát ovšem nemáte 50, ale hned 250 akcií, tedy 250 x 2 = 500 zlotých.

S finanční pákou jsme dosáhli 5x vyšší zhodnocení, a dokonce jsme zdvojnásobili obchodní účet. Proč vlastně neobchodovat jen s finanční pákou, vždyť je to skvělé. A co teprve kdybychom do toho dali více peněz.

Je to úžasné. Takhle CFD obchodování funguje. Pozor! Úplně stejně se vám násobí i ztráta. Máte 5x více akcií a s tím 5x větší potenciál zisku a ztráty.

Při obchodování s finanční pákou je nutné počítat i s poplatky. My jsme je do vzorových případů vůbec nezahrnuli. Právě poplatky hrají do karet fyzickým akciím, ale pokud chcete obchodovat krátkodobě, nemáte na výběr a s poplatky musíte počítat.

Kde koupit akcie Enea?

K nákupu akcií potřebujete brokera. My jsme využili služeb XTB. U většiny brokerů, a to včetně XTB můžete obchodovat fyzické akcie i CFD kontrakty v jedné platformě. Dávejte si tedy pozor, co přesně kupujete.

Technicky potřebujete připojení k internetu, počítač (nebo i telefon) a právě účet u brokera.

Pro nás Čechy je přístup na burzu ve Varšavě skutečně snadný. POZOR ale, přístup na polskou burzu není automatický. Abyste viděli polské akcie v platformě, musíte vyplnit PDF PL akcie a zaslat jej na [email protected]. XTB vám následně polské akcie ve fyzické i CFD podobě zpřístupní do 2-3 pracovních dnů.

S tímto se můžete dostat do kolize i u ostatních brokerů. Vždy si předem ověřte, zda broker dané akcie nabízí. Pokud je má v nabídce a vy je v obchodním účtu nevidíte, kontaktujte podporu a možná to vyřešíte dodatečným formulářem jako třeba u XTB.

Pokud byste polské akcie neobchodovali a nebyli na burze ve Varšavě aktivní, XTB vám přístup může zase odebrat. Než se tak stane, budete upozorněni. Je jen na vás, zda formulář vyplníte znovu nebo nakoupíte aspoň minimální množství fyzických akcií.

Akcie Enea jsou obchodované na burze ve Varšavě. Obchodní hodiny jsou od pondělí do pátka od 9:00 do 16:50.

Zdroj: xtb.com
Enea základní informace u brokera XTB
Enea základní informace u brokera XTB

Komise u XTB je pro měsíční obrat do 100 000 EUR 0 %, stejně tak minimální provize je 0 EUR. Minimální hodnota pokynu je 10 USD. Při obchodování CFD kontraktů jsou poplatky vyšší, závisí od délky držení a využité finanční páce.

Kdo je to broker?

Broker je prostředník, který vám zajistí přístup na burzu. Ke brokerovi byste měli přistupovat jako k vašemu obchodnímu partnerovi, protože se na něj musíte spolehnout a věřit mu v plnění obchodních příkazů.

Jako jednotlivci máme tak bezvýznamné objemy obchodů, že se na trh dostaneme jen přes brokera. Ten naše příkazy sbírá a zajišťuje jejich vypořádání, někdy také může tvořit přímo protistranu. Hold nejsme banka ani jiná velká instituce.

Za Finex.cz můžeme doporučit dnes už několikrát zmíněného licencovaného brokera XTB, osobně u něj také obchoduji. Ostatně přečtěte si recenzi XTB a udělejte si vlastní názor. U XTB můžete akcie Enea obchodovat jako fyzické akcie i jako CFD kontrakt s finanční pákou. Nezapomeňte ovšem vyplnit formulář výše a poslat jej na [email protected], jinak polské akcie v platformě ani neuvidíte.

Video: Vzorový nákup akcií ČEZ u brokera XTB

Níže se podívejte na video, kde vám na akciích ČEZ ukážeme, jaký je rozdíl v nákupu klasických akcií a finančního derivátu CFD. Obchody jsou prováděny u brokera XTB. Ovšem technicky je nákup akcií Enea a ČEZ shodný, lišit se bude pouze název společnosti a cena.

Vyplatí se investovat do akcií Enea? A co na akciích Enea sledovat?

Skupina Enea patří mezi největší výrobce, distributory a prodejce elektrické energie v Polsku. Celkem má přes 2,7 milionu odběrných míst. Repertoár skupiny Enea je široký, ve své správě má jak výrobu, těžbu, distribuční síť, prodej, ale i doplňkový business jako je distribuce tepla či prodej osvětlení.

Zdroj: enea.pl
Zastoupení energetických společností v Polsku
Zastoupení energetických společností v Polsku

Enea zaměstnává přes 17 tisíc zaměstnanců, ročně vyrobí kolem 25 TWh elektrické energie a distribuuje ji po síti čítající přes 120 tisíc km. Distribuční síť Enea pokrývá cca 20 % rozlohy Polska. Zapomenout nesmíme ani na těžební potenciál Enea, ten je 432 milionů tun, ročně vytěží Enea 10 milionů tun uhlí.

Díky široké diverzifikaci v rámci skupiny Enea byla společnost o trochu méně zasažena energetickou krizí. Tu rozpoutal klimatický balíček EU z roku 2014, kde bylo schváleno snížení emisí CO2 Evropskou unií o 40 % do roku 2030.

Samozřejmě na tuto zprávu reagovaly akcie v zásadě všech energetických společností v EU, Enea nebyla výjimkou. Skupina Enea hledá způsoby a aktuálně velmi věří projektu větrných elektráren v Baltském moři. Zda ale bude projekt úspěšný, to je otázkou několika let, více budeme vědět až právě kolem roku 2030.

I akcie Enea reagovaly poklesem, ale společnost je jinak zdravá, neovládá ji nikdo jiný (jako například Energa – ta je pod vlastnictvím Orlenu). Enea má navíc plán, jak cíle pro rok 2030 dosáhnout.

Vyplatí se do akcií Enea investovat? Ano i ne. Odvětví je zasažené krizí a tudíž cena akcií má rozhodně vyšší potenciál. Navíc energetický průmysl je regulovaný státem, a to dává také nemalé výhody. Jinými slovy, pokles k nule je u akcií Enea nepravděpodobný, co ale růst?

Růst v sektoru regulovaném státem není úplně snadné. Stát nechce, aby společnost vydělávala na domácnostech a firmách, tím by zdražila své produkty a v mezinárodním srovnání by bylo Polsko nekonkurenceschopné. Každopádně hospodářské výsledky je nutné sledovat a Enea by měla být schopná generovat zisk, a mít pod kontrolou náklady.

Na druhou stranu je zde riziko dalších klimatických balíčků a “vyšších zásahů”. V tomto případě je nutné sledovat nejen polskou legislativu, ale také EU.

A nakonec je vše o diverzifikaci. Diverzifikované by mělo být i vaše portfolio. Pokud v něm energetické společnosti nemáte, Enea může být vhodným kandidátem. Potenciál je sice ve státem regulovaném odvětví omezen, ale zároveň to přináší i jisté výhody, například větší dohled a menší riziko. Enea nabízí akcie s potenciálem (leč omezeným).

Jak se vám akcie Enea líbí? Chystáte se do společnosti investovat nebo ji dokonce už máte v portfoliu?

Více informací o akciích Enea (ENA)

Název společnostiEnea
TickerENA
Webové stránkyhttps://ir.enea.pl/en
Adresa sídla společnostiul. Pastelowa 8, Poznan, Poland, 60-198
Založeno2003
Datum IPO-
SektorUtility - distribuční služby
PrůmyslElektrické služby/produkty
Zaměstnanci18 286
Vedení společnostiSecretary & Member of Supervisory Board: Mr. Mariusz Pliszka
Dividendy
Vyplácí dividendy?
Příští dividenda-
Datum výplaty dividendy-
Datum ex dividenda21. 7. 2017
Roční dividenda na akcii-
Dividendový výnos-
Výplatní poměr-
Příjmy
Příjmy společnosti40 588 746 752 zł
Příjmy na akcii76,62 zł
Růst příjmů čtvrtletně R/R-30 %
Valuace
Tržní kapitalizace5 172 823 552 zł
Hodnota podniku12 300 284 928 zł
P/B (Cena k účetní hodnotě)0,32
P/E (Cena k zisku)46,5
Očekávané P/E1,65
Účetní hodnota na akcii28,2 zł
Cílová cena Wall Street11,46 zł
Hodnota podniku k příjmům0,15
Hodnota podniku k EBITDA2,88
Cena k příjmům0,12
Rentabilita
EBITDA7 075 502 080 zł
Provozní marže19,38 %
Zisková marže0,28 %
Hrubý zisk6 746 881 000 zł
Zisk na akcii (EPS)0,21 zł
Zředěný zisk na akcii (EPS)0,21 zł
Očekávaný EPS (tento rok)3,91 zł
Očekávaný EPS (příští rok)3,64 zł
Očekávaný EPS (tento kvartál)-
Očekávaný EPS (příští kvartál)-
Růst zisků čtvrtletně R/R405,3 %
Výkonnost
Návratnost aktiv9,88 %
Návratnost vlastního kapitálu2,1 %
Názor analytiků
Rozdělení
Faktor posledního rozdělení -
Datum posledního rozdělení-
Ohodnoťte akcie firmy Enea
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Akcie, které by vás mohly zajímat