Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Akcie Shopify rostou díky 46% nárůstu tržeb za 3. čtvrtletí 2021

Akcie Shopify rostou díky 46% nárůstu tržeb za 3. čtvrtletí 2021

Akcie Shopify rostou díky 46% nárůstu tržeb za 3. čtvrtletí 2021
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Shopify dosáhla zisku 1,15 miliardy dolarů, tj. 9 dolarů na akcii, oproti 191 milionům dolarů, tj. 1,54 dolaru na akcii, v předchozím čtvrtletí. Ve třetím kvartále letošního roku se však do ziskovosti společnosti projevil nerealizovaný zisk z kapitálových investic ve výši 1,34 miliardy dolarů.

Díky tomuto „účetnímu triku“ vykázala společnost masivní zisk. Upravený zisk (bez zisku z kapitálových investic) představoval pouze 81 centů na akcii, což je méně než 1,13 dolaru na akcii o rok dříve. Shopify by tak rovněž zaostalo za konsensuálním odhadem analytiků ve výši 1,23 dolaru na akcii.

Tržby společnosti vzrostly meziročně o 46 % na 1,12 miliardy dolarů z loňských 767 milionů dolarů. Tento údaj rovněž zaostal za konsensem 1,15 miliardy dolarů. Přesto se akcím Shopify od zveřejnění hospodářských výsledků (28. 10.) výrazně daří.

Vývoj ceny akcií Shopify za poslední měsíc
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Shopify těží z růstu online, ale překvapivě i offline prodeje

Začátkem října se akcie společnosti obchodovaly jen mírně nad úrovní 1 300 dolarů, od té doby tak jejich cena vzrostla o více než 15 % (k 1. 11.). V posledním měsíci se tak akciím podařilo navázat na růst v první polovině roku, kdy cena akcií Shopify vzrostla o 29 %. Od začátku roku pak růst jejich ceny činí 40 %, a to nejenom díky silným online prodejům během vrcholu pandemie, ale i silným offline prodejům v době, kdy pandemie slábne.

„Vzhledem k tomu, že se podíl hrubého objemu zboží (GMV – Gross Merchandise Value) z offline prodeje v rámci našeho celkového GMV rozšířil, je zřejmé, že podnikatelé přijímají budoucnost, ve které se maloobchod odehrává všude," řekl prezident společnosti Shopify Harley Finkelstein při příležitosti oznamování hospodářských výsledků za Q3 2021.

Pokud jde o budoucnost, výhled společnosti je do konce roku 2021 v souladu s jejími předpoklady z února. Ekonomika zůstává odolná, spotřebitelé utrácejí za služby a offline maloobchod expanduje. E-commerce po zmírnění svého vrcholného podílu na celkovém maloobchodu roste normálnějším tempem ve srovnání s rokem 2020. Vzhledem ke vzrůstající důležitosti offline prodeje, k němuž obchodníci rovněž využívají platformy Shopify, však ani zmírňující se růst e-commerce společnosti příliš nevadí.

Vzhledem k těmto faktorům i nadále společnost očekává, že v roce 2021 budou tržby rychle růst, ale nižším tempem než v roce 2020. Nadále však věří, že to nejlepší Shopify teprve čeká. Největší podíl na celoročních tržbách by mělo mít díky sváteční sezóně jako už tradičně čtvrté čtvrtletí. Investoři se mají na co těšit.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo