Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » 6 růstových akcií, které se po propadu obchodují za velmi zajímavou cenu

6 růstových akcií, které se po propadu obchodují za velmi zajímavou cenu

6 růstových akcií, které se po propadu obchodují za velmi zajímavou cenu
Zdroj: anglija.lt

Následující akcie jsou zajímavé růstové akcie, protože se obchodují za nízké násobky ceny vůči zisku (P/E ratio) a také mají nadprůměrný dividendový výnos.

Navíc se u nich i přes obavy z recese stále očekává růst zisků v letošním i příštím roce. Průměrný P/E tohoto seznamu růstových akcií činí 6,69 a průměrný dividendový výnos pak 3,88 %.

Analytici mohou být nuceni snížit výhled pro řadu těchto akcií. Toho se trh obává, a proto jsou nyní tak levné. Tyto akcie však mají poměrně dobré předpoklady k tomu, aby v následujících pár letech dosahovaly zisků. Každá realizovaná investice si však samozřejmě vyžaduje vlastní analýzu, proto můžete tento seznam brát jako zajímavý námět k přemýšlení. Pojďme se ve stručnosti na tyto akcie podívat.

6 růstových akcií ve slevě – data k 2. 8. 2022
6 růstových akcií ve slevě 8/2022
Zdroj: google.com/finance

1. JPMorgan Chase

JPMorgan Chase nedávno zveřejnila svůj zisk, který dosáhl 2,76 dolaru na akcii, což je o 15 centů méně, než očekávali analytici. Analytici nicméně stále předpovídají zisk na akcii ve výši 11,19 dolaru v letošním roce a 12,57 dolaru v roce příštím. To dává těmto akciím forwardovou cenu k zisku 10,3 pro rok 2022 a 9,17 pro rok 2023.

JPMorgan je zároveň zajímavou dividendovou akcií. V tuto chvíli vyplácí dividendu ve výši 4 dolary, ale je pravděpodobné, že ji brzy zvýší. V současné době, při ceně na úrovni 114,21 dolaru, charakterizuje akcie JPMorgan Chase dividendový výnos 3,49 %.

Vývoj ceny akcií JPMorgan Chase za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

2. MDC Holdings (MDC)

MDC Holdings je významná společnost zabývající se stavbou domů, jejíž akcie od začátku roku klesly o více než 32 %. Analytici nicméně stále očekávají, že společnost v letošním i příštím roce dosáhne výrazných zisků.

Odhady hovoří o 10,41 dolaru na akcii v letošním roce a 10 dolarech v roce příštím. To znamená, že forwardový násobek P/E činí 3,8 pro rok 2022 a 3,9 pro rok následující. Společnost navíc stále vyplácí dividendu ve výši 2 dolary na akcii, která je dobře kryta jejími zisky. To dává MDC dividendový výnos 5,48 %.

Vývoj ceny akcií MDC Holdings za posledních 12 měsíců
Vývoj ceny akcií MDC Holdings za posledních 12 měsíců
Zdroj: google.com/finance

3. Goldman Sachs

Goldman Sachs je významná investiční bankovní společnost, která se nyní více zaměřuje na osobní bankovnictví a spotřebitelské úvěry. Akcie byly v tomto roce zasaženy nevolí investorů a od začátku roku klesly o více než 16 %. V důsledku toho jsou však akcie nyní poměrně levné.

Obchodují se za pouhý 9,3násobek forwardového P/E pro rok 2022 a 8,5násobek pro rok 2023. To znamená, že by společnost měla v příštím roce vykázat 9,5% růst zisku. Navíc banka nyní vyplácí dividendu ve výši 10 dolarů ročně a je pravděpodobné, že na podzim tuto dividendu zvýší. Dividendový výnos akcií tak činí 3,01 %.

Vývoj ceny akcií Goldman Sachs za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

4. KB Home

KB Home je americký národní stavitel domů, jehož akcie klesly od začátku roku o čtvrtinu. Analytici mu však předpovídají, že letošní zisk, ačkoli se oproti loňsku sníží, stále dosáhne 10,18 dolaru na akcii. To znamená, že forwardová cena činí jen něco málo přes 3násobek zisku.

Navíc si stavitel domů stále může dovolit dividendu ve výši 60 centů na akcii, protože představuje jen 5,89 % jeho předpokládaného zisku pro rok 2022. Při současné ceně akcií tak společnost stále charakterizuje lehce nadprůměrný dividendový výnos 1,84 %, který má výrazný prostor pro další růst.

Vývoj ceny akcií KB Home za posledních 12 měsíců
Vývoj ceny akcií KB Home za posledních 12 měsíců
Zdroj: google.com/finance

5. Ford

Ford se právě transformuje na výrobce plně elektrických automobilů. Plánuje oddělit své divize výroby elektromobilů do samostatné společnosti. Především díky tomu, že akcie od začátku roku klesly o 30 %, činí forwardové P/E pro letošní rok pouze 6,7. Pro předpokládaný zisk na příští rok se navíc akcie obchoduje za pouhých 6,3násobek. To znamená, že analytici předpovídají na příští rok růst zisků o 5,7 %.

Ford navíc nyní vyplácí dividendu ve výši 10 centů za čtvrtletí, tedy 40 centů ročně. To mu při současné ceně akcií dává dividendový výnos 3,91 %. Společnost si dividendu zjevně může dovolit, dividenda ve výši 40 centů představuje pouze 25 % z předpokládaného zisku pro letošní rok.

Vývoj ceny akcií Ford za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

6. Verizon

Verizon je v procesu navyšování investic do 5G, ale společnosti stále rostou zisky a cash flow. Právě nyní analytici předpovídají, že zisk Verizonu v příštím roce vzroste o 1,8 % na 5,51 dolaru na akcii z letošních 5,41 dolaru. To dává akciím forwardový násobek P/E ve výši pouhých 8,2 v letošním roce a 8,1 v roce příštím.

Roční dividenda ve výši 2,56 dolaru navíc stále představuje méně než polovinu zisku společnosti, přináší však investorům do akcií Verizon roční dividendový výnos ve výši 5,53 %.

Vývoj ceny akcií Verizon za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo