Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

15. díl Meta Trader 4 seriálu – Instalace MT4 na mac

Publikováno
15. díl Meta Trader 4 seriálu – Instalace MT4 na mac

Poslední dobou se nám jak v komentářích, tak i na email začínají hemžit dotazy uživatelů počítačů od firmy Apple. Často dotazy zní: “Jak nainstalovat Meta Trader 4 na Mac?“, nebo “Nejde mi nainstalovat MT4, může to být tím, že mám macbook?“.

Já osobně nikdy počítač od Applu neměl a proto jsem, bohužel, nemohl na dotazy odpovědět. Naskytla se mi ale možnost si instalaci programu MT4 na jeden MacBook vyzkoušet. Proto jsem udělal tento návod, abych každý, koho obchodování zajímá, bez rozdílu mohl obchodovat ať už podle našich strategií, nebo podle svých vlastních.

Jak to na Macu funguje?

Buďto to můžete udělat podle oficiálního návodu, který můžete najít v angličtině na stránkách metatrader.com. Pokud vám nevadí trocha angličtiny, určitě doporučuji si tento návod projít, protože je o dost podrobnější než ten, který zde píši já. Já ovšem přišel na o něco snazší metodu, která má ale malinký háček. Více o tom dále.

Info

Celá instalace není úplně snadná a kdejaký začátečník by se mohl zaseknout. Proto, pokud si nevíte rady, poproste někoho ve vašem okolí, kdo to s počítači umí.

Jak nainstalovat MT4 na Mac – návod

  • 1. Nejdříve je třeba, stejně jako u windows, založit si DEMO účet (zdarma) u forexového brokera XM. To můžete udělat zde: Založit demo účet potřebný k použití MT4. Kromě emailové adresy můžte vše vyplnit fiktivně. Heslo si zapamatujte.
  • 2. Potvrďte svůj účet kliknutím na odkaz v emailu, který vám přišel. Hned po potvrzení se vám ukáže zelené tlačítko pro stáhnutí MT4. Vyberte si verzi pro MAC a stáhněte si ho. Nainstalujte si ho.
  • 3. Poté, co projdete klasickou instalací, otevře se vám MT4, který ovšem ale vypadá, jako kdyby byl na windows 98.
Info

Možná vám mac nepovolí instalační soubor spustit. Proto je třeba jít do nastavenízabezpečení – a zvolit tlačítko “přesto otevřít

  • 4. Spusťte nainstalovaný MT4 a hurá, vše by mělo fungovat. Zvolte si DEMO server z nabídky serverů, které se vám ukážou. Vyplňte vaše ID (přišlo vám do emailu) a heslo, které jste si zvolili při registraci.

MT4 spuštěné na macProblém s kopírováním souborů

Tento způsob instalace a spuštění MT4 sice funguje, ale jak už jsem předeslal, je tam malý háček. Nemůžete se dostat do “složky dat” a proto nemůžete spouštět žádné indikátory a šablony stažené z internetu.

Proto je třeba udělat ještě něco. Abyste se dostali do složky dat na macu, nestačí nám kliknout vlevo nahoře na Soubor -> Otevřít složku dat.

Místo toho je potřeba udělat následující.

  • 1. Otevřete si finder a zvolte Aplikace (nebo Applications)
  • 2. Klikněte pravým tlačítkem na logo XM MT4 (nebo 2 prsty na trackpadu)
  • 3. Zvolte 2. volbu z menu (Show Package Contents)
  • 4. Proklikejte se následující cestou: drive_c ->Program Files -> XM MT4
  • Nyní se nacházíte ve složce dat. Všechny šablony kopírujte do složky templates, kterou najdete ve složce dat. Všechny indikátory kopírujte do složky MQL -> Indicators, kterou najdete také tam.

Snad jsem vám alespoň trochu pomohl s instalací MT4 na mac. Kdybyste i tak měli problémy, určitě mne neváhejte kontaktovat níže pod tímto článkem do komentářů. Díky tomu pomůžeme i dalším lidem, kteří budou hledat odpověď na stejný problém, jako máte vy.

Funkční MT4 nabízí broker XM

Nic nenalezeno!
Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Rostislav

Dobrý den Štěpáne,
váš návod funguje dobře, ale zasekl jsem se v bodě aplikace strategie BERSI.
Vše provedeno dle návodu. Složka templates obsahuje to co má a složka indicators také obsahuje co má.
Nicméně, když chci nastavit šablonu BersiScalp, tak není v nabídce.
Máte tušení jak situaci řešit?

Děkuji moc za odpověď

Štěpán Petřivý

Ahoj Rosťo, je třeba tam hodit indikátory samotné, tedy ne v žádné podsložce. Taky je po tom třeba restartovat MT4. No a nakonec se mrkni zda používáš správnou složku dat. Někdo má totiž více programů MT4 a každý z nich používá složku vlastní.

Tomáš

Proč se stále hovoří o MT4 když je již k dispozici verze 5?
Děkuji za odpověď
Tomáš

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.