Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » 4 skvělé dividendové akcie, které mohou zdvojnásobit vaše vklady za méně než 7 let

4 skvělé dividendové akcie, které mohou zdvojnásobit vaše vklady za méně než 7 let

4 skvělé dividendové akcie, které mohou zdvojnásobit vaše vklady za méně než 7 let
Zdroj: anglija.lt

V posledních 12 letech zažívali akcioví investoři zlaté časy. Trhu se všeobecně dařilo, přestože stále více hlasů předpovídá pád a ekonomickou krizi. Není se tedy čemu divit, že v posledních letech byly velice oblíbené růstové akcie. Pokud jste zainvestovali ve správnou dobu, mohli jste vydělat skutečné jmění.

Důležité je si však uvědomit, že dividendové akcie jsou v dlouhodobém horizontu stabilnější a výnosnější. To potvrzuje i zpráva J. P. Morgan z roku 2013, kdy srovnávala výnosnost dividendových společností s těmi, které dividendu nevyplácí.

Na sledovaném období mezi lety 1972 a 2012 se ukázalo, že společnosti vyplácející dividendu dosáhly průměrného výnosu 9,5 %. Naproti tomu společnosti, které ji nevyplácely, dosáhly za stejné čtyři dekády průměrného ročního výnosu kolem 2 %.

Z tohoto důvodu jsou dividendové akcie zajímavým nástrojem pro budování bohatství a mohly by být obsaženy v portfoliu každého dlouhodobého investora. Při současných maximech se může zdát, že již není možné najít zajímavou společnost, která by vyplácela dividendy a zároveň měla velký potenciál efektivně zhodnocovat vložené peníze. Pokud se však podíváte pozorně, zjistíte, že i v současné situaci je možné najít zajímavé investiční příležitosti.

Annaly Capital Management

Logo Annaly Capital Management

Tento hypoteční REIT (Real Estate Investment Trust) bývá mezi dlouhodobými investory velmi oblíbený, přesto jeho obchodní model považuje mnoho lidí za složitý. Podstata jejich podnikání spočívá v tom, že si půjčí peníze za nízké krátkodobé úrokové sazby a takto získaný kapitál využije k nákupu aktiv, které jsou zajištěny hypotékou a které nabízejí dlouhodobě vyšší výnosy.

Čím vyššího rozdílu mezi průměrnou výpůjční sazbou a průměrným dlouhodobým výnosem tato společnost dosáhne, tím je ziskovější.

Průměrný roční výnos společnosti Annaly Capital Mangement byl kolem 10 % za posledních 20 let. Od svého založení pak společnost vyplatila na dividendách přes 20 miliard dolarů. Pokud by investor všechny tyto zisky reinvestoval zpět do společnosti, jeho původní vklad by se za 7 let zdvojnásobil a to i za předpokladu, že by cena akcie byla stále stejná. Vzhledem k reálnému mírnému růstu REIT, by se investor zdvojnásobení vkladu dočkal o něco dříve.

Vývoj ceny akcií společnosti Annaly Capital Management
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Innovative Industrial Properties

Tato společnost má tak zajímavou oblast podnikání, že by ji někteří jedinci mohli považovat za kontroverzní. Tato společnost pronajímá prostory pro výrobou lékařské marihuany. Jedná se opět o REIT, který pořizuje pěstební a zpracovatelské zařízení za účelem dalšího pronájmu. V polovině letošního roku vlastnila 74 nemovitostí o rozloze kolem 641 tisíc metrů čtverečních v 18 státech. Všechny tyto nemovitosti byly pronajaty na průměrnou dobu 16 let.

Přestože akvizice jsou hnacím motorem budoucích zisků, společnost těží i z organického růstu. Společnost totiž každý rok zvyšuje nájemné o 3,25 % a účtuje si 1,5 % poplatek za správu nemovitosti, který se vztahuje na základní roční sazbu nájemného. Tím dosahuje k průměrnému ročnímu výnosu 2,5 %. Všechny tyto aspekty naznačují, že společnosti se bude v dlouhodobém hledisku dařit a při současném růstu má potenciál zdvojnásobit vklady investorů do 7 let.

Vývoj ceny akcií společnosti Innovative Industrial Properties
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Mobile TeleSystems

Logo Mobile TeleSystems

Pokud máte rádi investice, kde se o růst vašeho majetku postará dividenda, mohl by pro vás být zajímavý ruský telekomunikační gigant Mobile TeleSystems. Tato společnost dosahuje průměrného ročního výnosu 11 %. Mějte však na paměti, že dividenda u této společnosti není pevně stanovena, ale je založena na provozní výkonnosti společnosti v daném roce.

Hlavní hnací silou podnikání společnosti Mobile TeleSystems je zavádění infrastruktury 5G a zpřístupnění sítě 4G v menších a odlehlejších ruských městech. To však není jediný zdroj jejích příjmů. Společnost nabízí například cloudové služby nebo předplacenou televizi. Příjmy z těchto služeb rostou rychleji než příjmy z bezdrátových služeb. Pokud by investoři reinvestovali své dividendy, mají šanci na zdvojnásobení svého vkladu do 7 let.

vyvoj-akcii-modile-telesystems-v-uplynulem-roce
Vývoj ceny akcií společnosti Mobile TeleSystems
Zdroj: Google.com

AGNC Investment Corporation

Logo AGNC Investment Corp.

Hypoteční REITs jsou opravdu skvělým způsobem, jak získat pasivní příjem a budovat bohatství. V pořadí třetím REITem v našem seznamu je společnost AGNC Investment Corporation. Po citelném propadu na akciových trzích na jaře 2020 se cena akcie rychle vrátila na předpandemické hodnoty.

Investory jistě potěší, že průměrný roční výnos této společnosti je kolem 10 %. Přestože zhodnocení cen akcií není v čase nijak závratné, společnost dosahuje tohoto zhodnocení díky velmi štědrým dividendám, které jsou aktuálně nad 9 %. Zdvojnásobení vkladu tedy můžete dosáhnout reinvestováním dividend.

Vývoj ceny akcií společnosti AGNC Investment Corporation
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Investování na akciových trzích je především o trpělivosti a správném nastavení portfolia. Jistě jste si všimli, že i akcie zmíněné v našem článku jsou určené především pro dlouhodobé investory. Na druhou stranu 7 let není až tak dlouhá doba, pokud vezmete v úvahu, že při správném nastavení portfolia vás zdvojnásobení vkladu nemusí stát prakticky žádný čas. Vždy však pamatujte na to, že by vaše investiční rozhodování mělo být v souladu s vaší investiční strategií a cíli.

Analytický tým RoboMarkets na náš dotaz uvádí následující komentář: "Mezi uvedenými emitenty bychom největší pozornost věnovali Annaly Capital Management. Tváří v tvář zvýšení úrokových sazeb může tato společnost zvýšit výnosy, protože sazby přímo ovlivňují její zisky. Potencionální růst výnosů může vyvolat nejen nárůst hodnoty akcií, ale i vyšší výplatu dividend."

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo