Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 dividendoví králové nejen pro investory milující pasivní příjmy, ale i ty, kteří hledají stabilitu

3 dividendoví králové nejen pro investory milující pasivní příjmy, ale i ty, kteří hledají stabilitu
Zdroj: kiplinger.com

Jen málo věcí potěší investory více než konzistentní a spolehlivé výplaty dividend. Koneckonců, kdo nemá rád pasivní příjem v kompenzaci za své investice?

Dividendy byly pro investory v roce 2022 cennou komoditou, která pomohla zmírnit dopad ztrát na pozicích, které letos vcelku netradičně nastaly na téměř všech trzích – akcie, dluhopisy, kryptoměny. Radost měl takřka jenom ten, který investoval do elektřiny a některých dalších komodit.

Dividendoví aristokraté, společnosti, které bez přestávky zvyšovaly své dividendové výplaty alespoň 25 po sobě jdoucích let, jsou oblíbeným cílem mezi příjmovými investory. O stupeň výše je však elitní skupina dividendových králů, která zahrnuje společnosti, které zvyšovaly výplaty dividend po dobu alespoň 50 po sobě jdoucích let (bez výjimky).

Tři dividendoví královéSysco Corp. (SYY), AbbVie (ABBV) a PepsiCo Inc. (PEP) – to vše mohou být úvahy pro investory, kteří chtějí sklízet spolehlivý tok příjmů. Níže je uveden graf znázorňující výkon všech tří akcií od začátku roku k dnešnímu dni. Index S&P 500, který je přimíchán jako benchmark, za tu dobu ztratil cca 20 %, takže vybrané akcie si vedou skutečně výrazně lépe.

Aktuální cena
Změna
Pepsi / PEP
Načítání
Načítání
Načítání
Sysco / SYY
Načítání
Načítání
Načítání
AbbVie / ABBV
Načítání
Načítání
Načítání

Pojďme se na každou z nich podívat blíže.

1) Akcie Sysco

Společnost Sysco Corp. prodává a distribuuje řadu potravin a souvisejících produktů především pro potravinářské služby nebo potravinářský průmysl mimo B2C trh. Roční dividenda společnosti Sysco v současné době vynáší 2,5 %, což je mírně pod průměrem. Přesto ale 8,3% pětiletá anualizovaná míra růstu dividend společnosti velkým způsobem zatraktivňuje dlouhodobější perspektivu vyplácených dividend.

Kromě toho je těžké ignorovat růstový profil SYY. Očekává se totiž, že zisky vzrostou o 28 % v aktuálním fiskálním roce (FY23) a dalších 13 % ve FY24. Předpokládaný růst zisků je doplněn o předpokládaný meziroční nárůst tržeb o 11,5 % ve FY23 a 4,2 % ve FY24.

2) Akcie AbbVie

AbbVie má vedoucí pozice v klíčových terapeutických oblastech, včetně imunologie, hematologické onkologie, neurovědy, estetiky, péče o oči a zdraví žen.

Roční dividendový výnos společnosti AbbVie ve výši 3,5 % je výrazně nad průměrem medicínského sektoru ve výši 1,4 %. ABBV dále vykazuje udržitelný 41% výplatní poměr spojený s působivou 14% pětiletou roční mírou růstu dividend.

Společnost také generuje solidní hotovost. ABBV ve svém posledním čtvrtletí vygenerovala zhruba 7,4 miliardy USD volného cash flow, což představuje 52% sekvenční nárůst.

3) Akcie PepsiCo Inc.

PepsiCo je dlouhodobá společnost zabývající se výrobou, marketingem a distribucí obilných snacků, nápojů a dalších produktů.

Roční dividenda akcií PepsiCo aktuálně vynáší 2,5 %, což je o pár desetin méně než je průměr v sektoru ve výši 2,7 %. Stejně jako SYY pomáhá 6,5% pětiletá anualizovaná míra růstu dividend společnosti PepsiCo překlenout mezeru a zatraktivňuje tak dlouhodobou perspektivu investice do tohoto titulu.

Společnost PepsiCo byla v poslední době na působivé vlně zisků a v každém ze svých posledních tří čtvrtletí překonala odhady příjmů i tržeb. Jen ve své nejnovější výsledovce společnost zaznamenala 6,5 % zisk na akcii a vykázala tržby 5,3 % nad očekáváním.

Zdroj: macrotrends.net
Vývoj čtvrtletních příjmů společnosti PepsiCo Inc.

Sečteno, podtrženo

Dividendy tlumí ránu ztrát v jiných pozicích, poskytují další způsob, jak dosáhnout návratnosti investic, a umožňují maximální výnosy prostřednictvím reinvestice dividend. Dividendoví aristokraté jsou běžným cílem investorů zaměřených na pasivní příjem, protože tyto společnosti úspěšně zvyšovaly své dividendové výplaty nepřetržitě po dobu minimálně 25 po sobě jdoucích let. U dividendových králů se pak jedná o období minimálně 50 let.

Je zřejmé, že dividendové akcie, včetně Sysco Corp., AbbVie a PepsiCo Inc., prokázali během své historie jedinečný závazek vůči akcionářům.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

Vystudovaný ekonom s vášnivým zájmem o pasivní investování a americké akcie. Zkušenosti nabyté ve finančním sektoru využívá pro vytváření stabilních investičních portfolií. Jeho cílem je dosáhnout finanční svobody prostřednictvím dlouhodobého investičního přístupu. Fanoušek hnutí FIRE a Roberta Kiyosakiho.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.