Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Premium (26) Investovali jsme 300 000 Kč do akcií: Proč na americké indexy brutálně ztrácíme?

Červen 2025 přinesl pro naše investice mírný otřes, ale i čtyři hvězdné růsty přes deset procent. Mezi nimi jasně vládlo AMD, zatímco koruna dala zabrat dolarovým aktivům.

(26) Investovali jsme 300 000 Kč do akcií: Proč na americké indexy brutálně ztrácíme?
Zdroj: depositphotos.com
Google News Nepropásněte důležité novinky! Přidejte si Finex.cz do oblíbených na Zprávy Google

Dne 1. června 2023 jsme do našeho diverzifikovaného portfolia vložili 300 000 Kč. Od té doby pravidelně sledujeme jeho výkonnost napříč čtyřmi kategoriemi: bezpečné akcie, dividendové akcie, evropské akcie a růstové akcie.

V červnu 2025 portfolio pokleslo o 1,61 %. Vzrostla hodnota 11 z 25 akciových investic, z nichž čtyři dosáhly dvouciferného měsíčního zhodnocení.

Hlavním tahounem byl v červnu sektor technologických akcií, konkrétně akcie AMD.

Poznámka

Doporučujeme se podívat i na naše starší reporty, protože v nich najdete řadu zajímavých postřehů a informací.

Pokud vás zajímá, jak jsme portfolio sestavovali a jaké jsou naše investiční záměry, vše najdete v úvodním díle této série.

Obsah článku

Zatím jste si přečetli pouze 5 % článku. Chcete-li si přečíst zbývajících 95 % článku, staňte se Premium členem!

Co se v tomto článku dozvíte?

  • Jak oslabení dolaru ovlivnilo hodnotu portfolia
  • Které akcie v červnu nejvíc ztrácely
  • Jak si portfolio stojí proti globálním indexům
  • Proč je diverzifikace záchrannou sítí v propadech
Předplatné může být zrušeno kdykoliv
Finex Premium
Líbil se vám tento článek?
14
0

Autoři

Publicista a aktivní investor s více než desetiletou praxí preferující strategii hodnotového investování.

O investování a finanční trhy se začal zajímat v roce 2013, kdy si prošel náročnou zkušeností jako aktivní denní obchodník. Tato negativní zkušenost vedla k hlubšímu studiu, které mu v následujících letech umožnilo dlouhodobě a úspěšně investovat.

Ve své strategii kombinuje pasivní a aktivní přístup s důrazem na akciové trhy. Inspiraci čerpá z metod Warrena Buffetta a Benjamina Grahama, stejně jako od českého investora Daniela Gladiše. Svým čtenářům předává nabyté vědomosti prostřednictvím článků zaměřených na investiční strategie, psychologii obchodování a analýzy jednotlivých akcií

„Největším nepřítelem investora jsou jeho vlastní emoce.“ – Benjamin Graham

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat