Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 akcie z indexu S&P 500, které podle analytiků vzrostou až o 91 %!

Přestože je trh na vrcholu, dají se na něm najít velmi slibné příležitosti. Analytici vyzdvihují zejména tyto dva technologické tituly.

Publikováno
2 akcie z indexu S&P 500, které podle analytiků vzrostou až o 91 %!
Zdroj: depositphotos.com

Index S&P 500, který sleduje výkonnost 500 největších amerických společností na burze, dosáhl letos 21krát nových historických maxim.

Navzdory obavám, že taková maxima mohou signalizovat blížící se pokles, zůstávají Wall Street analytici optimističtí. Obzvláště optimističtí jsou ohledně některých výrazně rostoucích akcií v rámci tohoto indexu, který je všeobecně považován za benchmark amerického akciového trhu.

Servery pro AI

Společnost Super Micro Computer, obecně známá jako Supermicro, vyniká v indexu S&P 500 svým významným růstovým potenciálem.

Navzdory 232% nárůstu ceny jejích akcií za poslední rok zůstávají analytici Wall Street ohledně dalšího růstu optimističtí.

Analytik společnosti Loop Capital, Ananda Baruah, nedávno zvýšil pro Supermicro cílovou cenu na 1 500 dolarů a zachoval nákupní doporučení. 1 500 dolarů za akcii by znamenalo, že akcie vzrostou o 91 % nad aktuální hodnotu.

Aktuální vývoj ceny akcií Supermicro

Načítání
Načítání
Kupte si akcie SMCI Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Supermicro se specializuje na špičkové servery pro umělou inteligenci (AI) a spolupracuje s předními výrobci čipů, kteří do nich zabudovávají nejmodernější procesory. Její stavebnicová architektura umožňuje zákazníkům přizpůsobit systémy konkrétním potřebám.

Společnost se také zaměřuje na energeticky úsporná serverová řešení, která snižují náklady na práci umělé inteligence.

Ve třetím fiskálním čtvrtletí roku 2024, které skončilo 31. března, vykázala Supermicro 201% meziroční nárůst tržeb, které dosáhly 3,85 miliardy dolarů. Upravený zisk na akcii (EPS) rovněž výrazně vzrostl a to o 329 % na 6,56 dolarů.

Aby společnost uspokojila rostoucí poptávku, rozšiřuje svou výrobní kapacitu investicemi za 25 miliard dolarů ročně na výstavbu nových a vylepšováním stávajících zařízení.

Vítěz závodu o AI dominanci

Microsoft, největší společnost na světě podle tržní kapitalizace, také vykazuje značný potenciál růstu.

Analytik společnosti Truist, Joel Fishbein, je ohledně budoucnosti Microsoftu obzvláště optimistický a ponechává pro akcie společnosti nákupní doporučení s tříletou cílovou cenou 600 dolarů (+ 45 % oproti aktuální ceně).

Aktuální vývoj ceny akcií Microsoft

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost známá svým dominantním postavením v oblasti podnikového softwaru a cloudové infrastruktury, nespí na vavřínech, ale pokračuje v inovacích, když integruje generativní umělou inteligenci napříč svým produktovým portfoliem.

Jednou z vlajkových iniciativ Microsoftu v oblasti umělé inteligence je Copilot, sada digitálních asistentů s generativní umělou inteligencí. Microsoft Copilot 365, zaměřený na zvýšení produktivity, doplňují verze přizpůsobené pro vývojáře, finance, obchodníky a další.

Společnost si za Copilot účtuje 30 dolarů za uživatele měsíčně a podle analytiků by mohl přinést až 100 miliard dolarů dodatečných ročních příjmů.

Ve třetím fiskálním čtvrtletí roku 2024, které skončilo 31. března, Microsoft vykázal 17% meziroční nárůst příjmů, které dosáhly 61,9 miliardy dolarů. Zisk na akcii společnosti rovněž vzrostl o 20 % a dosáhl 2,94 dolarů.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.