Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Využijte propadu akcií Tesla! Mají potenciál dosáhnout zisku o 66 %

Pokles ceny akcií společnosti Tesla vyvolává mezi investory debatu o jejím budoucím potenciálu. Je na cestě ke dnu, nebo nabízí příležitost k výhodnému nákupu?

Publikováno
Využijte propadu akcií Tesla! Mají potenciál dosáhnout zisku o 66 %
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Tesla, průkopník na trhu s elektromobily, zaznamenala výrazné výkyvy v ceně svých akcií, které za poslední měsíc klesly o téměř 20 % a od začátku roku o 22 %.

To přimělo investory, aby zhodnotili, zda současný pokles představuje výhodnou příležitost k investici. Navzdory nedávným neúspěchům, včetně neuspokojivé zprávy o výsledcích za čtvrté čtvrtletí 2023, si někteří analytici zachovávají optimistický výhled na budoucí trajektorii ceny akcií Tesla.

Někteří vidí výhodný nákup

Tento klesající trend odráží obavy z cenové strategie společnosti a z problémů s poptávkou. Býčí investoři, které tato skepse neodradila, si kreslí širší růstový potenciál společnosti Tesla v rámci odvětví elektromobilů.

Cathie Woodová ze společnosti ARK Invest pak vyjádřila důvěru ve vyhlídky automobilky, zejména v souvislosti s očekávaným spuštěním sítí autonomních taxíků v blízké budoucnosti.

Woodová předpovídá, že tento vývoj nejen znovu urychlí růst společnosti, ale také podstatně zvýší její ziskové marže.

Podobně i Dan Ives ze společnosti Wedbush Securities zaujal opačný postoj k převládajícímu negativnímu sentimentu akciového trhu.

Vývoj ceny akcií Tesla od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie dosáhly začátkem minulého týdne minima na úrovni 175 USD, což je výrazný pokles oproti 52týdennímu maximu 299 USD. Kdo Tesle věří v dlouhodobém horizontu, pro toho může pokles znamenat výhodnou příležitost.

Ives ponechává u společnosti Tesla rating “Outperform” s 12měsíční cílovou cenou 315 USD, což znamená potenciální růst o 66 % ze současné úrovně akcií.

Výzvy pro Teslu

Ústředním bodem pro společnost Tesla je nyní její schopnost vyrovnat se s tlakem na marže, když došlo ke snížení cen jejích vozů na několika konkurenčních trzích.  

Klíčem k této výzvě by mohl být software Tesla Full Self-Driving (FSD), na kterém firma usilovně pracuje.

I když je v současné době automatizace řízení na úrovni 3 (z 5 celkově), která vyžaduje neustálé zapojení řidiče, Tesla vyhlíží pokrok směrem k plné autonomii. Tím by automobilka získala přístup k pravidelným příjmům ze samostatně řízených taxíků.

Zároveň by licencování této technologie dalším výrobcům elektromobilů mohlo vytvořit nové zdroje příjmů a přeměnit současné konkurenty v potenciální partnery.

Důraz společnosti na služby s vysokou marží, zdůrazněný v diskuzi o výsledcích hospodaření za 4. čtvrtletí, naznačuje strategický obrat, který by mohl oživit i výkonnost akcií.

Navzdory krátkodobým problémům, které byly ve výsledkové zprávě zdůrazněny, věnovalo vedení společnosti Tesla značný čas diskusi o těchto vysoce maržových službách, což naznačuje jasný směr budoucího úsilí společnosti.

Pro investory s dlouhodobou perspektivou může být současná cena akcií společnosti Tesla atraktivním vstupním bodem, zejména s ohledem na očekávané oživení v příštích 12 až 18 měsících.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
4
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎