Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Volkswagen utrpěl 20% pokles zisku. Co může za tento pokles?

Volkswagen s koncem dubna zveřejnil své výsledky za 1. čtvrtletí. Nebyly oslnivé, ale management zůstává v klidu a věří, že celorok se vydaří.

Publikováno
Volkswagen utrpěl 20% pokles zisku. Co může za tento pokles?

Volkswagen, uznávaná německá automobilka, vykázala v prvním čtvrtletí roku 2024 20% pokles provozního zisku.

Provozní zisk společnosti se podle úterní zprávy snížil na 4,6 miliardy eur z 5,7 miliardy eur ve stejném období loňského roku.

Společnost tento pokles přičítá slabší poptávce po svých špičkových vozech, zvýšeným fixním nákladům a “nepříznivému mixu zemí, značek a modelů”.

Renomovaná automobilka, známá svým rozmanitým portfoliem značek, včetně luxusní značky Porsche, zaznamenala 2% pokles prodeje vozidel, který činil 2,1 milionu kusů.

Provozní zisk luxusní značky Porsche klesl výrazně – z 1,7 miliardy eur v 1. čtvrtletí roku 2023 na 1,2 miliardy eur v 1. čtvrtletí roku 2024 při 16% poklesu celosvětového prodeje vozů z 85 000 na 71 000 kusů.

Menší objemy prý způsobil vývoj produktů a zpoždění v souvislosti s celními předpissy.

Pomalý rozjezd prý Volkswagen dožene

Na údaje za první čtvrtletí reagoval finanční a provozní ředitel skupiny Volkswagen Arno Antlitz, který uznal pomalý začátek roku a zároveň zachoval optimistický výhled pro zbytek roku 2024.

Antlitz vyzdvihl očekávaný nárůst díky uvedení více než 30 nových modelů napříč spektrem značek a dodatečné přínosy programů zvyšování efektivity, které by měly přispět k finančnímu oživení a růstu firmy.

I přes počáteční neúspěch je Volkswagen nadále přesvědčen o splnění svých finančních cílů pro rok 2024, přičemž usiluje o 5% nárůst tržeb a plánuje celoroční provozní marži v rozmezí 7-7,5 %.

Bezprostřední reakce akciového trhu na zprávu o výsledcích hospodaření společnosti Volkswagen však nebyla příliš příznivá a akcie společnosti zaznamenaly pokles, což odráželo obavy investorů z výsledků společnosti i stavu širšího automobilového trhu.

Aktuální vývoj ceny akcií VW

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Volkswagen Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎