Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Vliv velkolepé sedmičky na index S&P 500 nebyl nikdy větší!

Navzdory smíšeným výsledkům, včetně výrazného poklesu akcií společnosti Tesla, má sedm technologických gigantů na index S&P 500 nebývalý vliv. Nyní tvoří téměř 30 % indexu - více než několik dalších sektorů dohromady.

Publikováno
Vliv velkolepé sedmičky na index S&P 500 nebyl nikdy větší!
Zdroj: depositphotos.com

Ne všechny akcie z velkolepé sedmičky (akcie Apple, Microsoft, Nvidia, Alphabet, Amazon, Tesla a Meta) dostávají aktuálně svým představám, ale to nezabránilo tomu, aby se tyto technologické akcie staly ještě většími v porovnání se zbytkem indexu S&P 500.

Navzdory slabým letošním výsledkům společností Apple a Tesla dosáhla tato skupina akcií v rámci široké rallye technologických akcií rekordní váhy v benchmarku amerického akciového trhu.

Vývoj ceny akcií Tesla od začátku roku 2024

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Velmi sledovaná skupina největších burzovních titulů nyní tvoří téměř 30 % indexu S&P 500, což je více než sektory průmyslu, spotřebního zboží, energií, materiálů, veřejných služeb a nemovitostí dohromady.

Největší zásluhu na růstu jejich váhy má Nvidia

Technologické giganty podpořila nejvíce společnost Nvidia, která si letos polepšila o více než 80 % díky velké poptávce po jejích čipech používaných při výpočetních výkonech umělé inteligence.

Vývoj ceny akcií Nvidia od začátku roku 2024

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost Meta vyskočila o 47 %, zatímco Amazon o 24 %. Společnosti Microsoft a Alphabet překonaly výkonnost indexu S&P 500 a Apple se pouze drobně propadl.

Skupinu letos zatížil zhruba 30% pokles akcií Tesla, protože se firma potýká se zpomalením poptávky po elektromobilech.

Investoři stále nemají jasno, zda mohou vsadit na trvalé oživení akcií Tesla. Tento titul je však z vyjmenované sedmičky nejmenší, proto má i jeho výkonnost na celou sedmičku nejmenší vliv.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎