Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Uber vstupuje do indexu S&P 500. Jeho akcie rostou o desítky procent!

Publikováno
Uber vstupuje do indexu S&P 500. Jeho akcie rostou o desítky procent!

Společnost Uber Technologies byla zařezena do indexu S&P 500. To je poměrně výrazný úspěch této technologické společnosti, vezmeme-li v úvahu, že na burzu vstoupila teprve v roce 2019. 

Růst a ziskovost Uberu v posledních letech ocenila společnost S&P Dow Jones Indices zařazením těchto akcií do benchmarku amerického akciového trhu, což podpořilo prudký růst ceny akcií Uberu. Ty za poslední měsíc vzrostly o více než 20 %.

Vstup společnosti do indexu S&P 500 je součástí čtvrtletní aktualizace indexu. S účinností od 18. prosince nahrazuje společnost Sealed Air Corp. Do indexu S&P 500 nově vstupují také společnosti Jabil Circuit a Builders FirstSource. Akcie Alaska Air Group a SolarEdge Technologies pak přecházejí do indexu S&P SmallCap 600.

Společnost se může pochlubit tržní kapitalizací ve výši zhruba 118 miliard USD. To výrazně převyšuje medián indexu S&P 500, který činí něco málo přes 31 miliard USD.

Změny v indexech a přímý vliv na akcie

Změny v indexech mají hmatatelný dopad na pohyb akcií. Společnosti Jabil a Builders FirstSource zaznamenaly po oznámení mírný pokles. Akcie Alaska Air se po oznámení akvizice Hawaiian Airlines propadly o 14 %.

Zařazení společnosti Uber do indexu S&P 500 vyplývá ze splnění přísných kritérií tohoto indexu. Společnost se může pochlubit tržní kapitalizací ve výši zhruba 118 miliard USD. To převyšuje medián indexu S&P 500, který činí něco málo přes 31 miliard USD. Finanční výsledky společnosti se pak výrazně zlepšily – podle posledních zpráv činil čistý zisk za třetí čtvrtletí 221 milionů USD při tržbách 9,29 miliardy USD.

Ziskovost společnosti je částečně způsobena růstem segmentu mobility a růstem zásilkové logistiky. Na pozadí obav z recese zapůsobilo finanční zdraví společnosti Uber na investory. Nezanedbatelné je také její úspěšné překonání restrikcí mobility v době pandemie. Společnost zaznamenala i nárůst příjmů z reklamy, což posílilo její finanční situaci.

Vývoj ceny akcií Uber za poslední měsíc

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Uber Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Optimismus Finančních Analytiků

Finanční analytici jsou vůči společnosti Uber optimističtí, 99 ze 100 analytiků doporučuje nákup. Medián cílové ceny je 52,53 USD, nejvyšší pak 75,00 USD. Tento konsenzus naznačuje silný růstový potenciál akcií.

Analytici předpovídají společnosti Uber růst tržeb, přičemž pro rok 2023 odhadují 37,098 miliardy USD a pro rok 2024 42,724 miliardy USD. Očekává se také nárůst zisku na akcii, a to z průměrných 0,375 USD v letošním roce na 1,126 USD v roce příštím.

Jako klíčová se nyní jeví transformace Uberu ze startupu na zralou ziskovou společnost. Cílem generálního ředitele Dary Khosrowshahiho je postavit Uber po bok technologických gigantů, jako jsou Google a Microsoft.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎