Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tři aktuálně nejrychleji rostoucí společnosti na světě. Vyplatí se do nich investovat?

Rok 2024 slibuje prudký růst inovativních společností. Jsou však tyto společnosti skutečně zdravé a nejsou jejich akcie příliš rizikové?

Publikováno
Tři aktuálně nejrychleji rostoucí společnosti na světě. Vyplatí se do nich investovat?
Zdroj: depositphotos.com

Za poslední přibližně měsíc zaznamenal americký akciový trh výrazné úspěchy a indexy Dow Jones Industrial Average, S&P 500 i Nasdaq 100 dosáhly nových maxim. Tento vzestup byl tažen růstovými akciemi inovativních společností s příslibem značného budoucího růstu.

Nejinak tomu bude i letos. Při pohledu na zbytek roku 2024 vynikají svým předpokládaným značným růstovým tempem zejména tři společnosti.

Lucid Group – předpokládaný růst tržeb o 112 %

Výrobce elektromobilů Lucid Group povede na trhu s elektromobily s předpokládaným 112% nárůstem tržeb, které by měly dosáhnout 1,34 miliardy dolarů. To odpovídá trendu, kdy akcie elektromobilů dominují seznamu nejrychleji rostoucích společností, což je podpořeno celosvětovým posunem k čisté energii.

Navzdory rychlému růstu se však skupina Lucid Group jeví jako riziková investice vzhledem k tomu, že v minulosti neplnila prognózy výroby.

Řada elektromobilů Lucid cílí na bohaté kupce. Včetně daňových úlev se však vozidla Lucid prodávají od přibližně 75 000 do zhruba čtvrt milionu dolarů.

Hlavním produktem je Lucid Air Sapphire, který poskytuje ekvivalent více než 1 200 koňských sil. Krása cílení na klientelu s vysokými příjmy spočívá v tom, že je nepravděpodobné, že by změnila své nákupní zvyklosti kvůli mírným odlivům v americké nebo globální ekonomice.

Co je ale na Lucid Group nejvíce znepokojivé, je provozní výkon. Značný nárůst zásob s mírně zvýšenou produkcí zvýšil provozní ztrátu společnosti za prvních devět měsíců roku 2023 o zhruba 480 milionů dolarů na 2,36 miliardy dolarů.

Přestože Lucid tvrdí, že má dostatek hotovosti na to, aby podobné tempo vydržel do roku 2025, pálí svůj kapitál alarmujícím tempem. Může to být jedna z nejrychleji rostoucích akcií v roce 2024, ale aktuálně se nejeví jako příliš dobrá volba pro dlouhodobou investici.

Aktuální vývoj ceny akcií Lucid Group

Načítání
Načítání
Kupte si akcie LCID Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Lexicon Pharmaceuticals – předpokládaný růst tržeb 1 108 %

Lexicon Pharmaceuticals by měla v roce 2024 zaznamenat explozivní růst s předpokládaným růstem tržeb o 1 106 %, což by mohlo společnosti vynést přibližně 46 milionů dolarů. Tento prudký nárůst by měl být z velké části způsoben prodeji léku Inpefa na srdeční selhání.

Navzdory potenciálnímu růstu firma stále ztrácí poměrně dost peněz.

Schválení první terapie komisí pro kontrolu léčiv je sice povzbudivé, ale také to znamená, že porostou náklady na marketing. Provozní ztráta společnosti v roce 2024 by se mohla rozšířit i při mírném poklesu čisté ztráty na akcii kvůli většímu počtu akcií v oběhu.

Investoři by také měli bedlivě sledovat hotovost Lexiconu. Přestože společnost moudře navýšila kapitál v roce 2023, zatím není jasné, zda zhruba 218,4 milionu dolarů, se kterými uzavřela třetí čtvrtletí, bude stačit k dosažení pozitivního provozního cash flow.

Velký růstový potenciál dělá z této biotechnické společnosti divokou kartu. Je možné, že se odrazí a poroste, ale riziko je zde téměř hmatatelné.

Aktuální vývoj ceny akcií Lexicon Pharmaceuticals

Načítání
Načítání
Kupte si akcie LXRX Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Nikola – předpokládaný růst tržeb o 601 %

A konečně, společnost Nikola, výrobce bateriových elektromobilů a elektromobilů s vodíkovými palivovými články (FCEV). Ta by měla v roce 2024 zaznamenat 601% nárůst tržeb a její tržby by měly přesáhnout 276 milionů dolarů.

Rychlý nárůst prodeje Nikoly v roce 2024 by měl být výsledkem dvou faktorů. Prvním je očekávané zvýšení produkce. Ve své zprávě o výsledcích hospodaření za 3. čtvrtletí 2023 společnost poukázala na to, že obdržela 277 nezávazných objednávek od 35 zákazníků na vozy FCEV a také získala objednávku na 47 elektromobilů během čtvrtletí končícího v září.

Druhým katalyzátorem pro Nikolu je překonání dobrovolného stažení 209 jejích nákladních elektrických vozů. Firma odhaduje, že výměna bateriových sad na těchto vozech bude stát téměř 62 milionů dolarů. Kvůli stažení a vracení zboží společnost ve skutečnosti vykázala během čtvrtletí končícího v září záporné čisté příjmy.

K výše uvedenému je třeba dodat, že hotovostní situace firmy je v nejlepším případě riskantní.

Společnost ředila akcionářům hodnotu vydáváním akcií a také prodala konvertibilní dluh, což může časem zvýšit počet nesplacených akcií. Nadto bývalý generální ředitel Trevor Milton vyhrál v arbitráži odškodné 165 milionů dolarů. Je tak zcela na místě pochybovat o tom, zda má Nikola v tuto chvíli dostatečný kapitál na navýšení výroby.

Aktuální vývoj ceny akcií Nikola

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nikola Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
1
6

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎