Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tragédie v DeFi! Z Curve DAO poolů byla ukradena miliarda v ETH a CRV

Publikováno
Tragédie v DeFi! Z Curve DAO poolů byla ukradena miliarda v ETH a CRV
Zdroj: kiplinger.com

Curve, stablecoinová burza v srdci decentralizovaných financí (DeFi) na platformě Ethereum, se podle tweetu projektu stala obětí exploitu.

Kvůli chybě “re-entrancy” v programovacím jazyce Vyper, který se používá pro část systému Curve, jsou ohroženy kryptoměny v hodnotě až 100 milionů USD. Několik stablecoinových poolů na platformě, používaných pro stanovení cen a likvidity v řadě různých služeb DeFi, bylo napadnuto hackery.

Nyní není jasné, kolik peněz bylo z Curve v důsledku útoku odčerpáno. BlockSec, firma zabývající se auditem blockchainu, v předběžné analýze zveřejněné na Twitteru, nebo chcete-li X, odhadla celkové ztráty na více než 41 milionů USD, novější odhady hovoří až o 47 milionech USD, tedy více než miliardě Kč.

Curve podle svých webových stránek provozuje 232 různých poolů, ale ohroženy jsou pouze pooly používající Vyper verze 0.2.15, 0.2.16 a 0.3.0, informoval člen týmu Curve s přezdívkou mimiklas v oznámení na Discordu. Také uvedl, že “všechny postižené pooly byly vykradeny nebo white hacknuty a tým vyhodnocuje situaci s postiženými účastníky.”

Tato loupež destabilizovala obchodní trhy s Curve DAO Tokenem (CRV), který klesl během několika hodin o 20 % až pod 0,6 USD. Nyní se obchoduje za $0,33. Tato cenová akce se mohla ještě umocnit tím, že peněženka Michaela Egorova, zakladatele Curve, má obří pozici v půjčkách na platformě Aave (AAVE) krytou velkým množstvím tokenů CRV. Podle údajů na blockchainu je půjčeno asi 60 milionů USD ve stablecoinech krytých 180 miliony USD v CRV. Tato pozice by mohla být ohrožena likvidací, pokud cena CRV dále klesne na úroveň kolem 0,40 USD.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.