Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tesla začne vyrábět plicní ventilátory pro boj s COVID-19

Publikováno
Tesla začne vyrábět plicní ventilátory pro boj s COVID-19

Generální ředitel Tesly Elon Musk se v polovině tohoto týdne prostřednictvím Twitteru vyjádřil, že jeho společnost hodlá znovuotevřít jednu ze svých továren. Z výrobní linky v Buffalu však nebudou sjíždět nové elektrické automobily.

Firma hodlá začít vyrábět plicní ventilátory, kterých je obecně ve světě i v USA kritický nedostatek.

Ventilátory pro nejtěžší případy

Musk se tímto snaží podpořit boj se současnou koronavirovou pandemií a pomoci zejména těm pacientům, kteří jsou s COVID-19 hospitalizováni a trpí nejtěžším průběhem onemocnění, což zahrnuje zápal plic nebo syndrom akutní respirační tísně.

Takovíto pacienti obvykle vyžadují napojení na plicní ventilaci. A protože v současnosti neexistuje klinicky prokázaná léčba, plicní ventilátory jsou jednou z hlavních zbraní, které mají lékaři ve svém arzenálu.

Tesla v reakci na epidemii výrazně omezila výrobu a podle svých v současností staví převážně díly nezbytně nutné pro servis, infrastrukturu a dodavatelské řetězce.

Spolupráce s Medtronic

plicní ventilace

Tento vývoj je s největší pravděpodobností možný díky spolupráci Tesly s výrobcem lékařského vybavení Medtronic. Firma dle slov svého ředitele v současnosti posiluje výrobu a navazuje spolupráci s jinými výrobci, mezi jinými právě s Teslou.

Spolupráce se bude týkat nižších tříd ventilátorů, které mají sloužit jako jakési dočasné řešení v rámci péče o nejkritičtěji postižené pacienty.

Výroba těchto ventilátorů vyžaduje relativně málo dílů, a tudíž je snadnější ji přenést k jiným výrobcům dokonce i bez předchozí specializace na lékařské vybavení.

Kromě Tesly se k podpoře boje s COVID-19 zavázali také jiní američtí výrobci automobilů, jako např. General Motors nebo Ford. Stejně jako Tesla spolupracují s výrobci lékařského vybavení.

Jejich pomoc nejčastěji zahrnuje poskytnutí materiálů k výrobě ventilátorů, případně výrobních kapacit.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Ahoj! Jmenuji se Bogdan Heinz a finanční trhy mě nepřestávají fascinovat již od roku 2017. Mezi mé hlavní oblasti zájmu zde patří Forex a dlouhodobé investování do akcií. Aktuálně také pozvolna expanduji do světa opcí.

Na světě investic mě uchvátil zejména příslib finanční nezávislosti spolu s rozmanitostí a také velkou dávkou nepředvídatelnosti, kdy si úspěch musíte opravdu zasloužit. Troufám si tvrdit, že pokud dokážete správně pochopit tržní zákonitosti, úplnou finanční svobodu budete mít na dosah ruky.

Redaktorská činnost pro Finex mi umožňuje realizovat hned dva koníčky – kromě již zmíněného zájmu o trhy také mou odvěkou lásku ke psaní.

V rámci tvorby mám možnost růst, získávat nové znalosti a tyto znalosti pak předávat dál, což je nejdůležitější. Svou příslovečnou trochou do mlýna bych takto chtěl přispět k vybudování nejčtenějšího a nejkvalitnějšího finančního magazínu v našich končinách.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎