Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tesla v Mexiku postaví novou gigafactory. Posílí to její pozici po debaklu ve Švédsku?

Publikováno
Tesla v Mexiku postaví novou gigafactory. Posílí to její pozici po debaklu ve Švédsku?

Společnost Tesla rozšiřuje své výrobní možnosti o novou “gigafactory” v mexickém státě Nuevo Leon, když získala federální povolení k výstavbě. Posílí to její pozici po debaklu ve Švédsku?

Vláda mexického federativního státu Nuevo León potvrdila zprávy o vydání povolení k výstavbě gigafactory, když uvedla, že výrobce elektromobilů získal souhlas mexického federálního ministerstva životního prostředí. Určená lokalita pro stavbu závodu má rozlohu přibližně 261 hektarů.

Tento nový závod je v souladu s širší strategií společnosti Tesla, jejímž cílem je zvýšit výrobní kapacity a uspokojit rostoucí poptávku po elektromobilech. Vláda státu Nuevo León odhaduje, že náklady na výstavbu gigafactory přesáhnou 5 miliard dolarů, přičemž další investice do infrastruktury přesáhnou 130 milionů dolarů. Tato vylepšení zahrnují zřízení elektrické rozvodny, plynovodu, železniční vlečky a vodovodní a kanalizační služby.

Linka má naplnit i požadavky zákazníků, kteří chtějí cenově dostupné elektromobily bez kompromisů v oblasti pokročilých technologií nebo dojezdu.

Výhodné pro obě strany

Guvernér státu Nuevo León Samuel García Sepúlveda, který je zastáncem projektu společnosti Tesla, považuje gigafactory za katalyzátor místní ekonomiky. Odhaduje, že Tesla a její dodavatelé v příštích dvou letech přinesou do regionu až 15 miliard dolarů. Tyto investice odrážejí trend “nearshoringu”, kdy společnosti přesouvají výrobu blíže ke Spojeným státům, aby snížily závislost na vzdálených dodavatelských řetězcích.

Očekává se, že připravovaný závod společnosti Tesla v Mexiku významně ovlivní trh s elektromobily tím, že bude vyrábět ohlášený průlomový elektromobil za 25 000 dolarů. Elon Musk naznačil, že továrna bude vybavena inovativní výrobní linkou, která slibuje, že “lidem vyrazí dech”.

Tato linka má naplnit i požadavky zákazníků, kteří chtějí cenově dostupné elektromobily bez kompromisů v oblasti pokročilých technologií nebo dojezdu. Tento krok přichází v době, kdy poptávka po prémiových elektromobilech vykazuje známky zpomalení a kdy zákazníci při nákupu elektromobilů stále více upřednostňují poměr ceny a výkonu.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎