Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Tesla a její akcie se opět dostávají do hledáčku investorů

Tesla a její akcie se opět dostávají do hledáčku investorů

Tesla a její akcie se opět dostávají do hledáčku investorů

Tesla v předchozích měsících musela překonávat jednu překážku za druhou, což samozřejmě mělo vliv i na akcie Tesly, které od začátku roku spadly o 40 %.

Poté, co přišly výrobní výsledky za druhý kvartál tohoto roku je ovšem Tesla zpátky v zelených číslech a akcie opět rostou.

To je bezesporu pro spoustu zainteresovaných lidí skvělá zpráva.

Tesla hlásí rekordní dodávky

tesla motors logoDodávky nových automobilů se v druhém kvartálu vyšplhaly dokonce na 95 tisíc kusů, což je v porovnání s předchozími výsledky opravdu rekordní počet. Je pochopitelné, že trhy na tyto výsledky reagují pozitivně.

K prvním změnám došlo vlastně již před zveřejněním těchto výsledků, kdy Elon Musk na valné hromadě oznámil, že očekává zvýšení dodávek oproti předchozímu kvartálu. Jak se ukázalo, nejednalo se jen o plané chlácholení investorů.

Cena akcií Tesly za poslední měsíc vzrostla ze zhruba 222 $ (22.6) na 255 $, na kterých se nachází dnes 23.7. To jsou velice pěkná čísla za tak krátkou dobu. I tak se ale hodnota akcií ani zdaleka nepřiblížila 377 $, na kterých byla ještě v prosinci roku 2018.

tesla akcie graf
Vývoj akcií Tesly za posledních 6 měsíců. Zdroj: TradingView

Po výrazném poklesu, který akcie Tesly prodělaly zejména v květnu, se jedná o významný úspěch. Je třeba si ovšem uvědomit, že Tesla, a zejména Elon Musk zdaleka nemá vyhráno.

Jeho cílem je totiž v letošním roce dodat zákazníkům 360 až 400 tisíc nových vozů. Za prvním pololetí jich firma doručila jen něco mále přes 160 tisíc. Pokud tedy chce dodržet slíbený počet, je třeba, aby dodávky ještě zvýšila.

Nebezpečná závislost v Elona Muska

Pokud se Elonu Muskovi nepodaří jeho slib vyplnit, bude se jednat o další skvrnu na jeho už tak dost pošramocené pověsti. Ta dostala nejvážnější ránu v předchozím roce, kvůli kauze s údajným investorem, který měl Teslu převzít.

Tesla je stále do větší míry závislá na víře investorů a věřitelů v Muska. Ten je bezesporu vizionářem, ale tato image nemůže Tesle vystačit navěky, jak se ukázalo v prvních pěti měsících roku 2019.

Analytici banky RBC dále hlásí, že překvapivých výsledků v druhém kvartále tohoto roku bylo pravděpodobně dosaženo na úkor ziskovosti. Skladba dodávaných automobilů a jejich cena bude klíčová v určení toho, jestli jsou rekordní dodávky opravdu úspěchem.

Proto je lepší si dát v případě akcií Tesly pozor, a s nákupem posečkat. Jak už Tesla několikrát ukázala, pověst burzovní hvězdy neznamená v podstatě nic. Situaci kolem Tesly pro vás budeme bedlivě sledovat.

Další články o Tesle

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo