Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Vážení čtenáři, omlouváme se za dočasnou nedostupnost stránek. Bohužel čelíme DDoS útokům, proto jsou stránky občas nedostupné či ne-plně funkční. Situaci ale řešíme a věříme, že již brzy bude vše v pořádku. Děkujeme za pochopení.
Finex » Novinky » Akcie klesají, stahují se nad Teslou mračna?

Akcie klesají, stahují se nad Teslou mračna?

Akcie klesají, stahují se nad Teslou mračna?

Akcie Tesly zažívají masivní propad. Od začátku roku čelí propadu ceny o 40 %. Co je jeho příčinou a jak se bude situace vyvíjet dál?

Propad akcií a budoucnost Tesly

Cena akcií Tesly se propadla a analytici se doslova předhánějí ve vykreslování negativního obrázku o společnosti. Není se co divit, Tesla ztratila 702 milionů dolarů a tržby propadly o 31 %. Poprvé od prosince roku 2016 cena těchto akcií klesla pod 200 dolarů.

vývoj ceny akcií Tesla TSL v roce 2019
Vývoj ceny akcií Tesla TSL v roce 2019 (Zdroj: TradingView)

Problémy by i podle samotného zakladatele měly pokračovat ještě v příštím čtvrtletí letošního roku, pak by měl následovat obrat. Naději na stabilizaci vidí i někteří analytici.

V aktuální krizi nicméně dochází ke snižování nákladů, protože společnost má problémy s vlastním financováním. Investoři trpěliví, židle se, jak odhadují odborníci, otřásá i pod vůdčí osobností Tesly Elonem Muskem. Tesla si zatím dokázala vydělat 860 milionů dolarů prodejem nových akcií a 1,84 miliard dolarů získala vydáním konvertibilních dluhopisů.

Zhruba další miliardu v kapitálu bude Tesla potřebovat. Její budoucnost by však i tak měla být světlá, bankrot rozhodně nehrozí, dle některých předpovědí se opět vrátí i časy zisku. V podobném duchu se vyjádřil například Dan Ives, analytik společnosti Wedbush.

Jak se prodávají elektromobily

Nepříznivá ekonomická situace zároveň přinesla i zlevnění vozů Model S a X. Verze Standard Range stála původně 78 000 dolarů, nyní je o 3000 dolarů levnější. Tesla Model X je v této variantě dokonce o 2000 dolarů levnější. Zástupci Tesly se nicméně obhajují, že s aktuální situací zlevnění nesouvisí a jedná se o standardní firemní politiku.

Hospodaření Tesly má šanci na příznivější výsledky. zejména tehdy, pokud se vrátí poptávka po vozidlech. Podle analytiků prognóza, že společnost vyrobí 360 000 až 400 000 vozů je nanejvýše optimistická. Střízlivější odhady se zastavují u čísla 340 000 až 355 000 vozů.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook

Reklama

  • Reklama
Finex logo