Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Svět filmu v šoku: Vznikne nový gigant zábavního průmyslu?

V zábavním průmyslu se chystá velká změna. Jedny z největších společností jednají o fúzi. Dopadne to vyšší spokojeností spotřebitele, nebo jen vznikne další dinosaurus?

Publikováno
Svět filmu v šoku: Vznikne nový gigant zábavního průmyslu?
Zdroj: depositphotos.com

Společnosti Warner Bros. Discovery a Paramount Global jednají o možné fúzi v hodnotě 38 miliard dolarů, která by mohla výrazně ovlivnit zábavní průmysl. Tento krok by nejen spojil dvě z největších hollywoodských studií, ale také jejich kultovní franšízy a mediální aktiva.

Generální ředitelé obou společností, David Zaslav a Bob Bakish, se údajně sešli, aby prozkoumali možnost spojení svých společností s cílem vytvořit impozantní knihovnu obsahu, která by mohla konkurovat streamovacím gigantům, jako jsou Netflix a Disney+.

Odlišná finanční situace fúzi nebrání

Společnosti Warner Bros. Discovery i Paramount čelí v konkurenčním prostředí streamingu problémům a jejich platformy se snaží výrazněji prosadit proti zavedeným konkurentům.

Zaslav se významně podílel na transformaci společnosti Warner Bros. Discovery, když dohlížel na fúzi WarnerMedia s Discovery a aktivně snižoval náklady, aby snížil úroveň zadlužení.

Paramount na druhé straně je zatížen dluhem ve výši přibližně 15,6 miliardy dolarů, takže případná fúze je strategickým a finančním krokem k posílení především jeho pozice.

Minimálně v oblasti snižování dluhu byla agresivní strategie Warner Bros. Discovery úspěšná, neboť společnost ve třetím čtvrtletí vygenerovala volný peněžní tok ve výši více než 2 miliardy dolarů a nyní je na cestě k překročení 5 miliard. Tento finanční obrat umožnil společnosti splatit dluh ve výši téměř 12 miliard dolarů, který se za ní táhne už od založení.

Kromě toho mediální dědička Shari Redstoneová, která vlastní kontrolní podíl ve společnosti Paramount, údajně zvažuje prodej svého podílu, což by mohlo uvolnit cestu k fúzi.

Aktuální cena akcií obou společností

Aktuální cena
Změna
Warner Bros Discovery / WBD
Načítání
Načítání
Načítání
Paramount Global / PARA
Načítání
Načítání
Načítání

Historický milník v oblasti filmu

Pokud k fúzi dojde, bude to znamenat historickou konsolidaci ve filmovém průmyslu, protože Warner Bros. a Paramount pod stejným názvem působí již od zlaté éry Hollywoodu ve 20. letech minulého století.

Sloučený subjekt by ovládal přibližně 30 % amerického trhu filmové distribuce, čímž by překonal současné lídry Universal a Disney. Sloučená společnost by se navíc mohla pochlubit významným portfoliem mediálních aktiv, včetně televizních sítí, kabelových kanálů a streamovacích platforem.

Takto významná fúze však pravděpodobně vyvolá reakci ze strany regulačních orgánů, včetně britského Úřadu pro hospodářskou soutěž, a to z důvodu značného podílu na trhu.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎