Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Souboj mezi Lyft a Uberem se přesunul i na burzu

Souboj mezi Lyft a Uberem se přesunul i na burzu

Alternativní dopravní společnosti Lyft a Uber se momentálně předhánějí o to, kdo prorazí na burzu jako první. I když to zatím vypadá, že Lyft pomyslně vyhraje na plné čáře, Uber se nevzdává. Obě společnosti chtějí navíc nabídnou svým řidičům peníze na nákup akcií. Kdo vyhraje závod a bude první na burze? 

Lyft na burze

akcie lyftAlternativní dopravní společnost se sídlem v San Francisku Lyft, která se dá přirovnat k běžné taxislužbě, podala žádost o vstup na burzu začátkem prosince minulého roku. Podle deníku Independent by upsání akcií mělo proběhnout během první poloviny dubna a měli by být obchodovány na technologickém indexu NASDAQ pod označením LYFT a s počáteční hodnotou 100 milionů dolarů. I když společnost působí pouze v USA a Kanadě je ceněna na 15 miliard dolarů, což je pro ni velký úspěch.

Oproti tomu její největší a o trochu vyspělejší konkurent Uber vyplnil dokumenty k IPO ve stejném týdnu jako Lyft. K přístupu na burzu mu však brání jeho kauzy a “špatná pověst.” Proto je nutné, aby vše vyřešil co nejrychleji a vylepšil i svůj přístup k bezpečnosti cestujících, jinak nemá šanci dosáhnout svého vytouženého cíle.

Akcie pro řidiče Uberu a Lyftu

Obě služby chtějí svým zaměstnancům nabídnou peníze pro nákup akcií, aby se mohli podílet na primární veřejné nabídce. Uber plánuje nabídnou peníze všem zaměstnancům jejichž počet je kolem 3 milionů. Takový krok ho tedy vyjde na stovky milionů dolarů.

Lyft však svoji nabídku o trochu zmírnil a chce peníze na nákup akcií nabídnou pouze řidičům, kteří splňují určité podmínky. Těch bude podle předběžného odhadu jen minimum a vyjdou si na 22 500 – 225 000 korun. Uvidíme, kdo nakonec jako první v histroii z tohoto odvětví vstoupí na burzu.

Akcie Lyftu a Uberu sice zatím obchodovat nemůžete, při čekání si ale můžete vyzkoušet obchodovat akcie ČEZu, Komerční banky, nebo Monety.

Akcie můžete kupovat u těchto společností

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 74 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních práv a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.