Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Skandál na obzoru? Američtí senátoři odhalili šokující zprávy o bezpečnosti vozidel Tesla

Američtí senátoři vyjadřují obavy ohledně bezpečnosti vozidel Tesla. Ta z častých poruch svých vozidel viní špatné řidičské návyky svých zákazníků.

Publikováno
Skandál na obzoru? Američtí senátoři odhalili šokující zprávy o bezpečnosti vozidel Tesla
Zdroj: tesla.com

Nedávné zprávy vyvolaly obavy ohledně bezpečnosti vozidel Tesla. To přimělo senátory Richarda Blumenthala z Connecticutu a Edwarda J. Markeyho z Massachusetts k reakci.

Senátoři vyjádřili “krajní znepokojení” ohledně postupu společnosti Tesla v souvislosti se známými závadami v systémech řízení a odpružení. Podnětem k tomu bylo vyšetřování agentury Reuters zveřejněné 20. prosince, které odhalilo, že Tesla připisuje časté poruchy komponentů chybám řidičů – například nárazům do obrubníků.

Podle vyšetřování agentury Reuters Tesla obviňuje řidiče z nesprávných návyků, které vedou k selhávání dílů, o jejichž vadnosti společnost ví.

Interní dokumenty, které odhalila agentura Reuters, ukázaly, že inženýři společnosti již několik let sledují častá selhání spojů zadních náprav, stejně jako dalších dílů zavěšení, řízení a náprav, k nimž často dochází u relativně nových vozidel.

V zájmu zvládnutí rostoucích nákladů na záruky dostali manažeři servisů Tesla pokyn informovat zákazníky, že poruchy těchto součástek nejsou výrobní vadou.

V reakci na tato zjištění senátoři Blumenthal a Markey kritizovali přístup společnosti a vyjádřili znepokojení nad tím, že společnost z těchto poruch viní své zákazníky. Dále odsoudili Teslu za to, že se snaží přenést odpovědnost za nevyhovující kvalitu svých vozidel na zákazníky, kteří si je kupují.

Otázka bezpečnosti vozidel Tesla přesahuje hranice Spojených států

Švédská dopravní agentura zahájila vyšetřování poruch zavěšení vozů Tesla, které odráží podobné šetření probíhající v Norsku. Norská správa silnic oznámila, že prověřuje stížnosti týkající se lámání zadních řídicích ramen u vozidel Tesla Model S a X.

Senátoři Blumenthal a Markey již v minulosti prověřovali postupy společnosti Tesla, neboť již dříve vyjádřili obavy ohledně marketingových strategií společnosti a bezpečnosti její technologie automatického řízení.

Vývoj hodnoty akcií Tesla za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Navzdory tomuto vývoji Elon Musk ani Tesla na iniciativu senátorů veřejně nereagovali a ani neposkytli komentář k obviněním uvedeným ve vyšetřování agentury Reuters. Tyto události se časově shodují se zvýšenou kontrolou technologie autonomního řízení společnosti Tesla a závazku společnosti k bezpečnosti ze strany regulačních orgánů a spotřebitelů.

Výzva senátorů k urychlenému stažení všech dílů řízení a zavěšení, které představují bezpečnostní riziko, odráží rostoucí tlak na společnost, aby zajistila bezpečnost a spolehlivost svých vozidel.

Výsledek těchto vyšetřování a reakce Tesly by mohly mít významné důsledky pro pověst společnosti.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎