Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Růstový potenciál ceny akcií Facebooku zůstává silný

Publikováno
Růstový potenciál ceny akcií Facebooku zůstává silný

Facebook loni zaznamenal rekordní tržby ve výši 21,1 miliardy dolarů. Analytici přitom očekávali sumu 20,9 miliard, nicméně i tak se jednalo o nejpomalejší meziroční růst.

Negativně byla přijata také zpráva o nepříznivém vývoji počtu nových uživatelů ve Spojených státech a v Kanadě ve čtvrtém kvartálu loňského roku. V neposlední řadě pak Facebook reportoval rychlý růst nákladů.

Není proto divu, že akcie firmy 29. ledna v po-obchodní fázi odepisovaly 7 % a v poklesu pokračovaly i v závěru týdne. Zdálo by se, že to nejlepší má firma za sebou, ale…

Aktuální graf ceny akcií Facebooku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Diverzifikace obchodních aktivit

Počet potenciálních nových uživatelů Facebooku (nebo internetu jako takového) není neomezený a společnost se proto musí poohlížet po nových způsobech, jak monetizovat své služby a know-how. Mezi ně bude patřit umělá inteligence, virtuální realita nebo nakupování.

K tomu má Facebook dobré předpoklady a do budoucna je tak stále atraktivním artiklem, jehož akcie jsou nyní „ve slevě“.

Jednou z výhod Facebooku je neuvěřitelné množství dat, které firma v rámci své krátké historie doposud nashromáždila. Počet aktivních uživatelů sociální sítě se nyní pohybuje okolo 1,66 miliard.

K tomu je potřeba připočíst také 140 milionů společností, které jsou na síti aktivní. S přidruženými platformami jako Whatsapp, Instagram či Messenger je pak počet uživatelů téměř 3 miliardy.

Počet uživatelů Facebooku a přidružených společností.
Počet uživatelů Facebooku a přidružených společností (v miliardách).

Údaje o aktivitách těchto uživatelů jsou velkým lákadlem pro marketingová oddělení společnostní z celého světa. Pořád platí, že informace jsou jednou z nejcennějších komodit.

Finanční polštář pro případ krize

Facebook si také udržuje vysokou ziskovost. Čistá marže byla v posledních třech letech nad 25 %. S tím souvisí i velké množství hotovosti a jejich ekvivalentů, které firma drží. Ta se pohybuje na úrovni 52 miliard dolarů, což znamená nejen možnost dále výrazně investovat, ale také stabilitu v případě příchodu finanční krize.

Zároveň Facebook může využít tyto prostředky ke zpětnému odkupu akcií, což by mohlo jejich cenu opět posílit.

Vývoj hotovosti, kterou má Facebook k dispozici.
Vývoj hotovosti (v miliardách dolarů), kterou má Facebook k dispozici. Zdroj: Macrotrends

Společnost také technicky vylepšuje Messenger a Whatsapp, které nacházejí stále širší využití v rámci prodeje nebo marketingu. I zde se neustále zvyšuje počet uživatelů jak mezi jednotlivci tak i firmami.

Příležitost pro levný nákup akcií FB?

Cena akcií v po-obchodní fázi ve středu a v obchodních hodinách v pátek výrazně klesala. Poklesu totiž mimo zmíněné zklamání z některých výsledkových ukazatelů přidaly i obavy z důsledků šíření koronaviru.

V pátek pak proběhla médii zpráva o tom, že se Facebook rozhodl urovnat žalobu, kterou na něj ve státě Illinois kvůli používání technologie na rozpoznání obličeje podala skupina uživatelů. V rámci smíru vyplatí společnost žalující straně 550 milionů dolarů.

Nyní se cena za akcii firmy pohybuje těsně nad 200 dolary. To je meziročně stále o 21 % více. Medián letošní cílové ceny se podle 47 analytiků oslovených CNN nachází na 250 dolarech za akcii. Při současné ceně by se tak jednalo o téměř 25% zisk na jednu akcii. Potenciál pro růst tak je zde stále poměrně velký.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎