Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Revoluční elektromobil ohromuje trh a zvedá cenu akcií Xiaomi ke hvězdám!

Čínská společnost Xiaomi zaznamenala výrazný nárůst cen akcií po představení svého elektromobilu SU7, který vyvolal ohromné očekávání na trhu. Cena vozidla a dojezdová vzdálenost již teď přitahují pozornost a zvedají poptávku mezi zákazníky.

Publikováno
Revoluční elektromobil ohromuje trh a zvedá cenu akcií Xiaomi ke hvězdám!
Zdroj: goodfon.com / CC BY-NC 4.0 / Paulwalker

Čínský gigant v oblasti chytrých telefonů Xiaomi zaznamenal po představení svého elektromobilu SU7 pozoruhodný nárůst ceny akcií.

K tomuto prudkému 16% nárůstu došlo v první obchodní den po velikonočních svátcích v návaznosti na premiérový elektromobil společnosti. Cena zároveň představuje nejvyšší úroveň, které akcie společnosti dosáhly od ledna 2022.

Akcie Xiaomi za poslední měsíc

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Xiaomi Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Očekávání kolem vstupu společnosti Xiaomi na trh s elektromobily je velké, zejména proto, že společnost chce konkurovat zavedeným hráčům, jako je Tesla.

Xiaomi strategicky stanovila cenu modelu SU7 přibližně o 4 000 USD níže než je cena modelu 3 od Tesly, čímž amerického konkurenta přímo vyzvala k souboji.

Společnost navíc propaguje delší dojezd svého elektromobilu, což by se mohlo ukázat jako významný prodejní argument pro zákazníky.

Aktuální vývoj akcií Tesla

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Poptávka po elektromobilu Xiaomi se zdá být silná, přičemž internetový obchod společnosti uvádí čekací lhůtu na základní verzi SU7 v délce nejméně pěti měsíců.

Pozoruhodné je, že Xiaomi oznámilo přijetí objednávek na více než 50 000 vozů během pouhých 27 minut od zahájení prodeje minulý čtvrtek ve 22:00 pekingského času.

Trh s elektromobily začíná zpomalovat

Čínský trh s elektromobily (EV) se vyznačuje intenzivní konkurencí, o čemž svědčí nedávné kroky začínajících výrobců EV Xpeng a Nio.

Obě společnosti oznámily dotace na nákup vozu ve výši 20 000 jüanů (přibližně 2 800 USD), resp. 10 000 jüanů, aby podpořily prodej. Dotace společnosti Nio je v souladu se snahami čínské vlády stimulovat spotřebu prostřednictvím obchodních akcí.

Zdá se však, že růst počtu koupených nových EV v Číně zpomaluje. Jde o největší automobilový trh na světě a míra rozšíření osobních automobilů s bateriovým a hybridním pohonem tam přesáhla třetinu prodejů nových automobilů.

Společnost Li Auto, známá výrobou vozidel s palivovou nádrží, která prodlužuje jejich dojezd, dodala v březnu 28 984 vozů, což odráží nárůst oproti únorovým údajům. Přesto společnost ke konci března snížila svůj odhad dodávek za první čtvrtletí o více než 20 000 vozů.

Aktuální vývoj akcií Li Auto

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Li Auto Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Podobně společnost Nio upravila svůj odhad dodávek za první čtvrtletí směrem dolů o několik tisíc vozů po slabém březnovém výsledku, který měl i XPeng.

Prodeje v prvním čtvrtletí klesly i Tesle – v meziročním srovnání o přibližně 20 %.

Aktuální vývoj akcí Nio a XPeng

Aktuální cena
Změna
Nio / NIO
Načítání
Načítání
Načítání
XPeng / XPEV
Načítání
Načítání
Načítání

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎