Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Prodeje automobilky Ford se sice zlepšují, ale pořád v meziročním srovnání zaostávají o více než 27 %

Publikováno
Prodeje automobilky Ford se sice zlepšují, ale pořád v meziročním srovnání zaostávají o více než 27 %
Zdroj: depositphotos.com

Jedna z mála globálních automobilek, které se daří v meziročním srovnání růst navzdory nedostatku polovodičů, je Tesla. Tradiční automobilky včetně Fordu se potýkají s významnými problémy v dodavatelských řetězcích.

Prodej automobilů společnosti Ford Motor v USA ve třetím čtvrtletí vykazoval známky zlepšení, přesto však oproti loňskému roku poklesl o 27,4 %. Tento drastický pokles byl menší, než automobiloví prognostici očekávali (mezi 29,3 a 37,3 %), ale větší než v celém odvětví, kde se odhadoval pokles o 13 až 14 % oproti stejnému období loňského roku.

Pozitivní zprávou je, že prodeje Fordu se během čtvrtletí zlepšily z více než 30% ztráty v červenci a srpnu na 17,7% ztrátu v září, což signalizuje lepší zásobování polovodičovými čipy. Vzrostly také jeho zásoby vozidel na 236 000 osobních a nákladních automobilů, což je o 21 000 kusů více než na začátku září.

Akcie společnosti Ford po oznámení hospodářských výsledků během pondělního (4. 10.) dopoledního obchodování vzrostly o více než 4 %. Za poslední měsíc pak akcie automobilky připsaly dokonce 16 %.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie F Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Ford ve třetím čtvrtletí prodal 400 843 vozů, z toho více než 156 600 v září. Pro srovnání, výroba Tesly ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 64 % na 237 823 elektromobilů, přičemž Tesla dodala zákazníkům 241 300 vozů. Prodeje Fordu za první tři čtvrtletí 2021 činí téměř 1,4 milionu automobilů, což je o 7 % méně než v prvních třech čtvrtletích pandemického roku 2020.

Pozitivní zprávou je, že Ford již přijal 150 000 rezervací na připravovaný elektrický pick-up F-150 Lightning, za kvartál tak společnost zaregistrovala dalších 50 000 rezervací – zájem o elektrickou novinku Fordu tak zůstává na vysoké úrovni.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.