Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Očekáváte od akciových investic pasivní příjem? Pak byste se měli blíže podívat na tyto 2 akcie

Publikováno
Očekáváte od akciových investic pasivní příjem? Pak byste se měli blíže podívat na tyto 2 akcie
Zdroj: depositphotos.com

Dividendové akcie jsou základním kamenem strategie pro investory, kteří usilují o vytvoření stálého pasivního příjmu.

Tyto akcie jsou atraktivní zejména pro své konzistentní výplaty dividend, které jsou vysoce ceněny, zejména v nepředvídatelných tržních podmínkách a dynamicky se měnícím investičním světě.

Které dividendové tituly se v současné chvíli jeví poměrně zajímavě?

McDonald’s

Akcie McDonald’s vykázaly od poslední zprávy o výsledcích hospodaření výrazný nárůst, který odráží silnou výkonnost a mohl by naznačovat pokračující růstovou dynamiku. Společnost nabízí atraktivní dividendový výnos ve výši 2,4 %, který může zaujmout právě dividendové investory, kteří vedle potenciálních kapitálových výnosů hledají stabilní tok příjmů.

Za povšimnutí stojí, že akcie McDonald’s v posledních 10 letech trvale překonávaly průměrný výnos trhu. Tato dlouhodobá historie naznačuje odolnost a stabilitu, což jsou klíčové vlastnosti pro investory, kteří hledají spolehlivé investice. Analytici pak mají pozitivní výhled na akcie McDonald’s, přičemž předpovídají průměrný 12měsíční růst ceny akcií o 11,90 %.

Díky kombinaci pozitivní výkonnosti akcií McDonald’s, atraktivního dividendového výnosu, historické výkonnosti překonávající trh a optimistických budoucích prognóz se jeví tyto akcie poměrně zajímavě.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie McDonald's Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Target

Dlouhodobá historie společnosti Target na trhu je velmi působivá a ukazuje její schopnost odolávat různým ekonomickým cyklům a spotřebitelským trendům. Tato dlouhodobá stabilita je klíčovým ukazatelem spolehlivé investice. V poslední době akcie Target zaznamenaly výrazný růst – nejlepší měsíc za poslední tři roky.

Po oznámení výsledků za třetí čtvrtletí vzrostly akcie Target o více než 17 %. Tato reakce, zejména v kontrastu s konkurenční společností Walmart, která zaznamenala pokles akcií navzdory vykázaným vyšším tržbám, podtrhuje pozitivní přijetí růstových vyhlídek společnosti Target ze strany trhu.

Přes určité výkyvy vykazuje cena akcií společnosti Target vzestupnou trajektorii, když za poslední dva týdny vzrostla o 18,53 %. Tento růst i při každodenních výkyvech ceny naznačuje silnou hodnotu a potenciál pro další zhodnocování. Samozřejmě pak nesmíme zapomínat ani na více než 3% dividendový výnos.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Target Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Strategie výběru dividendových akcií

Výběr dividendových akcií zahrnuje posouzení schopnosti společnosti udržet dividendy, posouzení jejího obchodního zdraví a vyhlídek na růst. Firmy s historií zvyšování dividend jsou obvykle považovány za spolehlivější a ukazují závazek k navrácení části zisku akcionářům.

V portfoliu dividendových akcií je však klíčová diverzifikace. Investováním napříč odvětvími, jako jsou technologie, maloobchod, průmyslové zboží a e-commerce, mohou investoři snížit rizika specifická pro jednotlivá odvětví.

Zaměřit se na společnosti se solidní dividendovou historií, může pomoci investorům vybudovat solidní pasivní příjem. Investoři by si však vždy měli před investováním udělat vlastní průzkum a zvážit své cíle a rizika.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
14
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎