Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Neuvěřitelný potenciál: Tyto 2 akcie vám mohou v roce 2024 vydělat miliony

Technologičtí giganti Nvidia a Microsoft mají i do roku 2024 díky rozmachu umělé inteligence značný potenciál. Podaří se jim ho naplnit?

Publikováno
Neuvěřitelný potenciál: Tyto 2 akcie vám mohou v roce 2024 vydělat miliony
Zdroj: Depositphotos.com

Začátek nového roku je skvělý čas na rozšíření svého portfolia investováním do společností, které budou pravděpodobně během následujících dvanácti měsíců vzkvétat, a možná porostou i dále. Technologický trh je skvělým místem, kde začít, protože dlouhodobě přináší konzistentní a vysoké zisky.

Rozvoj AI v loňském roce posílil mnoho technologických akcií. Podle údajů z Grand View Research se předpokládá, že trh s umělou inteligencí bude mít složené roční tempo růstu 37 % minimálně do roku 2030, což by znamenalo, že překročí hodnotu bilionu dolarů. Zde jsou dvě hyperrůstové akcie, které těží právě z tohoto trendu.

Nvidia – vítěz závodu o GPU

Jako přední výrobce grafických procesorových jednotek (GPU) pro AI se Nvidia zdá být atraktivní investicí. Společnost dodává svůj hardware firmám v celém odvětví pro použití v AI, cloudových platformách, videoherních konzolích, noteboocích a osobních počítačích. Díky tomu se zkrátka nachází ve skvělé pozici.

Spuštění ChatGPT spustilo boom AI, přičemž tato platforma přiměla mnohé přehodnotit, co je s touto technologií možné dokázat. Nespočet technologických firem zahájilo restrukturalizaci svých podniků, aby upřednostnily implementaci AI, a potřebovaly k tomu právě grafické procesory Nvidia.

Aktuální vývoj ceny akcií Nvidia

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Rostoucí poptávka po GPU a téměř žádná konkurence způsobila, že se Nvidia vyšplhala na vrchol trhu s čipy a dosáhla odhadovaného 90% podílu na trhu, zatímco konkurenti jako AMD a Intel se společnosti dívají na záda z velké dálky. V důsledku toho akcie společnosti Nvidia od loňského ledna vzrostly o 230 %.

Microsoft – gigantický hráč ve výhodné pozici

Microsoft bojuje se společností Apple o pozici nejhodnotnější akciové společnosti na světě. Společnost přitom ovládá několik z nejznámějších technologických značek: Windows, Office, Xbox, LinkedIn a Azure, které přitahují miliardy uživatelů.

Akcie společnosti Microsoft za posledních pět let vzrostly o 260 %, přičemž roční tržby vzrostly o 68 %. Společnost v roce 2023 vykázala více než 63 miliard dolarů ve volném peněžním toku, což jí poskytlo prostředky na rozsáhlé investice na rychle rostoucích trzích a na překonání různých překážek.

Dostatek prostředků jí umožnil investovat miliardy dolarů do umělé inteligence. V roce 2019 se spojila s OpenAI a zpočátku do start-upu vložila miliardu dolarů. Od té doby dosáhla 49% podílu v OpenAI, což jí poskytuje exkluzivní přístup k některým z nejpokročilejších modelů AI v oboru.

Aktuální vývoj ceny akcií Microsoft

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Microsoft má novým investorům co nabídnout. Jeho růst se nemusí přiblížit potenciálu společnosti Nvidia, ale poslední tři roky překonává růst indexu S&P 500 o 24 %. Podaří-li se firmě na tuto výkonnost navázat, bude Microsoft jistě přitahovat pozornost investorů letos i v následujících letech. 

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎