Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejvýkonnější akcií letošního roku není Nvidia, Tesla ani Apple. Kdo jim uzmul prvenství?

Jaké akcie byly v letošním roce vůbec nejvýkonnější? Možná vás překvapí, že to nebyla žádná z trendy technologických akcií. Která akcie je všechny strčila do kapsy?

Publikováno
Nejvýkonnější akcií letošního roku není Nvidia, Tesla ani Apple. Kdo jim uzmul prvenství?
Zdroj: Depositphotos.com

Velká sedma největších technologických gigantů – Alphabet, Amazon, Apple, Meta, Microsoft, Nvidia a Tesla – si letos připisovala jedno prvenství za druhým. Číslo jedna ve výkonu akcií za letošní rok je ale drobný výrobce katod z Jižní Koreje.

Akcie společnosti Ecopro od začátku roku vzrostly o více než 500 %. Soulský index Kosdaq, tvořený především technologickými akciemi za stejné období vzrostl o 27 %.

Cena akcií Ecopro od ledna do konce července vyskočila dokonce přes 1000 %. I když se od té doby vzdala některých z těchto zisků, stále je na tom nejlépe v globálním indexu agentury Bloomberg, který zahrnuje více než 2 000 titulů.

Jihokorejci v posledním roce investovali do takzvaných tematických akcií. Prim přitom hráli výrobci baterií pro elektromobily. Šílenství, které vedlo k obrovským výkyvům volatility dokonce přinutilo finanční hlídací psy zakročit proti nadměrným spekulacím.

Vývoj ceny akcií Ecopro od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Ecopro Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Na místě je srovnání s proklamovanými akciemi Nvidia

Nvidia, která dominuje trhu s grafickými procesorovými jednotkami (GPU), jež pohánějí velké jazykové modely, zaznamenala meziroční nárůst ceny akcií o více než 200 %, čímž se její celková tržní kapitalizace zvýšila na více než 1,2 bilionu dolarů.

V procentuální vyjádření tak za společností Ecopro výrazně zaostává. Vezmeme-li však v úvahu, že velikost jihokorejské společnosti odpovídá přibližně 15 miliardám dolarů, je i letošní růst akcií Nvidia skutečně obdivuhodný.

Rostoucí cena akcií výrobce katod také udělala z jeho zakladatele Lee Dong-chae, letos dolarového miliardáře. Ten si však úspěchu své firmy příliš neužije, protože si odpykává dvouletý trest odnětí svobody za insider trading.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
5
3

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎