Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Microsoft jako vítěz v AI závodě. Je stále vhodný čas na nákup akcií?

Proč si odborníci myslí, že drahé akcie Microsoftu má stále cenu kupovat? Přečtěte si víc o tom, proč je společnost skutečným vítězem AI závodu.

Publikováno
Microsoft jako vítěz v AI závodě. Je stále vhodný čas na nákup akcií?
Zdroj: depositphotos.com

Vedle zjevných vůdců trhu umělé inteligence (AI), jako je Nvidia, nebo její dodavatel Taiwan Semiconductor, se do boje o rostoucí objem prostředků investovaných do tohoto vzkvétajícího odvětví zapojují i další velké firmy.

Jedním z nepopiratelných vítězů je Microsoft, který si upevnil svou pozici lídra v oblasti AI a využívá tuto technologii k rozvoji svého podnikání.

Microsoft Azure

Cloud computingová služba Azure, která umožňuje jiným společnostem trénovat vlastní modely umělé inteligence je na vzestupu. Celkově vzrostly tržby cloudové divize Microsoftu v posledním čtvrtletí o 21 % a dosáhly 26,7 miliardy dolarů, čímž překonaly očekávání analytiků i vlastní výhled společnosti.

Významnou roli v tomto růstu sehrála právě služba Azure, která se na něm podílela 7 procentními body, oproti 6 bodům v předchozím čtvrtletí.

Růst mohl být ještě vyšší, pokud by šlo jen o poptávkovou stranu. Microsoftu ale došly kapacity a nedokázal tak rychle rostoucí poptávku uspokojit.

Finanční ředitelka Amy Hood na hovorům k výsledků hospodaření uvedla:

V současné době je krátkodobá poptávka po umělé inteligenci o něco vyšší než naše dostupné kapacity.

Proto se Microsoft rozhodl navýšit kapitálové výdaje. Projekce naznačují, že kapitálové výdaje společnosti ve fiskálním roce 2025 (začíná 1. července 2024) přesáhnou 60 miliard USD. To je více než dvojnásobek částky vynaložené v roce aktuálním, která bude činit 28,1 miliardy USD.

Služba Azure překonává své konkurenty, když její tempo růstu činí 31 %. Pro srovnání AWS od Amazonu, která rostla ve stejném období o 17 %.

Analytici odhadují celoroční příjmy Microsoftu z generativní AI na přibližně 4 miliardy USD, což ji rovněž staví do pozice významného hráče na poli AI.

Další AI nástroje a akcie Microsoftu

Jednou z pozoruhodných nabídek založených na umělé inteligenci je asistent s generativní umělou inteligencí 365 Copilot, který je integrován do sady aplikací pro produktivitu MS 365, která se vyvinula z MS Office.

Tento nástroj využívá přibližně 60 % společností z žebříčku Fortune 500 zahrnujícího 500 amerických společností s největším obratem.

Výrazný růst zaznamenala také kódovací platforma GitHub, kterou Microsoft koupil v roce 2018.

Může se pochlubit počtem 1,8 milionu zákazníků (v předchozím čtvrtletí jich bylo 1,3 milionu), a to díky pomoci velkého jazykového modelu od OpenAI, který vývojářům poskytuje asistenci při kódování.

Poznámka

Microsoft se vedení v závodě o dominanci v oblasti generativní umělé inteligence ujal po investici 13 miliard dolarů do společnosti OpenAI.

Letos navíc investoval do evropského startupu Mistral a najal většinu zaměstnanců konkurenčního startupu Inflection.

Investoři si všimli zdatnosti Microsoftu v oblasti umělé inteligence, což je patrné z forwardového poměru ceny a zisku (P/E) společnosti ve výši 31 bodů. Vysoké ocenění akcií odráží důvěru trhu v jeho vedoucí postavení v oblasti umělé inteligence.

Aktuální vývoj ceny akcií Microsoft

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

V současné době disponuje Microsoft tak diverzifikovaným a silným souborem aktiv jako žádná jiná společnost v technologickém průmyslu.

Jako jedna z mála má kompletní integrovanou sadu produktů zaměřených na efektivitu podniku, cloudovou transformaci, spolupráci a business intelligence. Má také velkou a loajální zákaznickou základnu, obří cash flow a solidní rozvahu. Není tak divu, že většina analytiků stále hodnotí akcie ratingem “buy”.

Uvažujete o investování do akcií Microsoft? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎