Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Které 3 akcie mohou do roku 2030 překonat Apple?

Apple je v současnosti nejhodnotnější akciovou společností na světě, své místo však nemá předplacené. Do roku 2030 by jej mohly překonat tyto tři společnosti.

Publikováno
Které 3 akcie mohou do roku 2030 překonat Apple?
Zdroj: Deeply.cz

Apple je dnes sice nejhodnotnější společností na světě, ale neznamená to, že tomu tak bude navždy. Pravdou je, že výrobce iPhonů vybudoval zcela bezkonkurenční technologický ekosystém, který navíc umí výborně zpeněžit.

V technologickém sektoru je Apple dominantní společností s tržní kapitalizací přibližně 2,9 bilionu dolarů. Proslul nejen svým dobře propracovaným obchodním modelem, ale také kvalitními produkty a pověstnými souvisejícími službami jako jsou App Store a Apple Pay.

Růst cen akcií Apple za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Historie nám však připomíná průmyslové giganty, jako jsou ExxonMobil a IBM, které navzdory své předchozí dominanci čelily výraznému poklesu. Vyvstává tak otázka, zda si Apple dokáže své prvenství uprostřed rostoucí konkurence udržet.

Řada společností, potažmo akcií, má totiž potenciál ho do roku 2030 překonat. Podívejme se na tři z nich.

Největší šanci má Microsoft

Jako silný soupeř se jeví Microsoft, jehož tržní kapitalizace je jen o málo nižší – na Apple ztrácí pouhých 5 %. Jeho partnerství s OpenAI staví Microsoft do čela odvětví umělé inteligence. Navíc je v procesu začleňování technologie generativní umělé inteligence do své sady produktů, včetně cloudových služeb Azure, softwarového balíčku Office a vyhledávače Bing.

Strategické akvizice společnosti, jako jsou LinkedIn, GitHub a Activision Blizzard, ukazují její prozíravost, zatímco její diverzifikované portfolio nabízí odolnost a přizpůsobivost.

Růst cen akcií Microsoft za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nvidia je výrazně rostoucím konkurentem

Společnost Nvidia zaznamenala pozoruhodný růst, protože po jejích čipech s umělou inteligencí je vysoká poptávka. To vedlo dokonce k meziročnímu ztrojnásobení příjmů.

Se ziskovou marží přesahující 50 % má společnost dobrou pozici k tomu, aby využila boomu generativní umělé inteligence a do roku 2030 potenciálně konkurovala nebo překonala hodnotu společnosti Apple.

Růst cen akcií Nvidia za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Tesla má významný růstový potenciál

Také společnost Tesla má v následujících letech šanci v tržní hodnotě překonat Apple. Nejen, že je jedním z technologických gigantů, díky jejímu pokroku v oblasti elektrických vozidel, nyní to vypadá, že bude dominovat také v oblasti autonomních vozidel a robotizace, přičemž tato činnost bude produkovat většinu jejích příjmů.

Závazek společnosti k inovacím, včetně projektů, jako je robot Optimus, naznačuje značný růstový potenciál akcií. Pro překonání hodnoty Applu by musela Tesla narůst více než čtyřnásobně. Již v minulosti však byla schopna překonávat překážky a raketově růst, proto investoři očekávají, že to zvládne i nyní.

Růst cen akcií Tesla za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Vzhledem k tomu, že tyto společnosti neustále pracují na inovacích, může v nadcházejících letech dojít ke změnám v hierarchii trhu.

Každý z těchto gigantů disponuje jedinečnými silnými stránkami, ať se to týká umělé inteligence, cloudových služeb nebo inovací v automobilovém průmyslu. Všichni soupeří nejen o podíl na trhu, ale i o lepší pozici v historii.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
5
2

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.