Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Frontier
FRONT
Kryptoměna Frontier (FRONT) – Kurz, graf vývoje, kde koupit?

$1,11 (24,82 Kč)

-18 % za 7 dní

Logo Frontier

Kryptoměna Frontier (FRONT) – Kurz, graf vývoje, kde koupit?

Graf FRONT

$1,11 (24,82 Kč)

-18 % za 7 dní

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf kurzu Frontier (FRONT)

Kalkulačka: FRONT to CZK

FRONT
CZK

Základní informace o kryptoměně Frontier (FRONT)

Frontier je mobilní kryptoměnová peněženka a aplikace, která umožňuje svým uživatelům interagovat s decentralizovanými Web3 a DeFi protokoly. Snadno se připojí např. k Uniswapu, PancakeSwapu, AAVE nebo OpenSea. Krom toho nabídne směnu tisíců tokenů na více než 25 blockchainech, zabudovaný stakingyield farming, půjčky kryptoměn i stablecoinů a v neposlední řadě tzv. bridge pro přenos aktiv mezi sítěmi.

Peněženka má vlastní multi-chainový token FRONT, který najdeme například na Ethereu, BNB Smart Chainu nebo Solaně. Slouží:

 • Ke transakcím zdarma v rámci aplikace: Uživatelé mohou své tokeny FRONT uzamknout do Frontier Vault, za což jim Frontier bude dotovat transakce uskutečněné v rámci Frontier Suite.
 • Jako odměna za poskytování likvidity: Stakingem a yield farmingem v rámci Frontier Suite mohou uživatelé získávat tokeny FRONT.
 • Jako governance token: Držitelé FRONT mohou hlasovat o tzv. proposalech – návrzích o budoucím směřování a změnách projektu.

Do budoucna Frontier plánuje spustit i vlastní Frontier Chain, který pro token FRONT přinese mnohem více využití.

Obsah článku o Frontier (FRONT)

Úvod do Frontier (FRONT)

Frontier je postaven na open-source kódu známé peněženky Trust Wallet a dokáže se integrovat s EVM kompatibilními i nekompatibilními dApps. Uživatelé tak pomocí jediné služby mohou prozkoumávat, zkoušet a využívat všechno, co svět decentralizovaných aplikací nabízí.

Zdroj: Frontier Twitter
Frontier úvod
Vaše přední sedadlo do světa kryptoměn a DeFi, tak zní heslo Frontieru

S Frontierem odpadá otravné střídání peněženek, přepínání mezi sítěmi a přesouvání prostředků podle toho, jaký blockchain zrovna chcete používat. Frontier peněženka bude mít stejnou adresu na všech EVM kompatibilních sítích (adresy začínající 0x…), pro EVM nekompatibilní sítě, jako třeba pro Solanu nebo Tezos, vám vytvoří adresy speciální.

Zdroj: frontier.xyz
Frontier podporované blockchainy
Seznam blockchainů, které Frontier podporuje

Jak používat aplikaci Frontier a co nabízí?

První krokem je nainstalování samotné aplikace. Frontier je zatím dostupný pouze pro mobilní zařízení a to pro systémy Android (ZDE) a iOS (ZDE). Je v angličtině a dalších 6 světových jazycích. Podpora pro češtinu chybí.

Při prvním otevření aplikace se vás Frontier zeptá, s jakou peněženkou chcete jeho služeb využívat. Můžete si zdarma vytvořit novou peněženku nebo pomocí seed phrase importovat peněženku již existující.

Procesem založení vás provede následující krátké video:

Na rozdíl od “peněženek”, které mají zabudované burzy jako Binance, je Frontier tzv. non-custodial peněženka, což znamená, že uživatelé mají nad svými prostředky a privátními klíči plnou kontrolu, ale také za ně nesou zodpovědnost. Frontier vaše privátní klíče neukládá.

Třetí a poslední možností je používat Frontier s vaší vlastní peněženkou. Pokud už máte například MetaMask, po nainstalování Frontieru zvolte z nabídky možnost “Connect a wallet” a vyhnete se zakládání další nové peněženky a následnému přesouvání prostředků.

I v tomto případě si pro vás Frontier připravil videonávod:

Po přidání peněženky se dostanete na hlavní stránku, kde hned na vrchu vidíte hodnotu vašeho portfolia. Pod “Rychlými akcemi” pak můžete přepínat mezi 3 panely zobrazujícími vaše krypto, otevřené pozice a NFTs.

Zdroj: frontier.xyz
Frontier hlavní obrazovka
Hlavní stránka aplikace Frontier

Důležitou vychytávkou Frontieru, kterou musíme zmínit, jsou unikátní chytré notifikace, které uživatele upozorňují na změny jeho DeFi nebo NFT pozice. Pro jejich fungování si nezapomeňte povolit oznámení v Nastavení.

Historie Frontier (FRONT)

Vývoj na platformě Frontier započal v dubnu roku 2019 a v listopadu pak byla vypuštěna její beta verze. V srpnu 2020, tedy ještě před příchodem velkého kryptoměnového bull runu, se Frontieru na svoji další činnost podařilo vybrat na dnešní dobu “směšných” 1,82 milionu USD, avšak od nyní již proslulých společností Alameda Research, CoinGecko nebo FTX.

Počáteční prodej tokenu FRONT andělským a privátním investorům a nakonec veřejnosti probíhal v několika kolech:

 • andělští investoři,
  • 10 mil. tokenů za cenu 0,05 USD, vybráno 0,5 mil. USD,
 • privátní investoři,
  • 20 mil. tokenů za cenu 0,065 USD, vybráno 1,3 mil. USD,
 • podporovatelé,
  • 0,6 mil. tokenů za cenu 0,08 USD; vybráno 50 tis. USD,
 • veřejnost,
  • 1,9 mil. tokenů za cenu 0,08 USD; vybráno 150 tis. USD.

Měsíc na to, v září 2020, byl FRONT uveden na trh a brzy jej do své nabídky zařadila i burza Binance, kde se začal obchodovat za cenu kolem 0,25 USD. Od té doby jeho kurz prakticky jen rostl, až dosáhl dne 17. února 2021 svého maxima na ceně kolem 5 USD (jelikož se stále jednalo o vcelku neznámý a tím pádem málo likvidní token, tak na Binance dokonce vystřelil k 8 USD).

Za Frontierem stojí tým pocházející převážně z Indie. Zakladatelem a výkonným ředitelem společnosti je Ravindra Kumar, který se současně podílí na vývoji DeFi protokolu ThorChain (RUNE).

Zdroj: Twitter R. Kumara
Frontier CEO Ravindra Kumar
Zakladatel a CEO Ravindra Kumar

Tým Frontieru svoji aplikaci neustále vylepšuje a pravidelně přichází s novinkami. Například v době psaní článku (červenec 2022) je to jen několik málo dní, co na svém blogu oznámil integraci Coinbase Pay umožňující nákup kryptoměn bankovním převodem či platební kartou nebo přidání jen několik měsíců starého blockchainu Boba Network. Ve 3. čtvrtletí roku 2022 pak plánuje spustit peněženku Frontier i jako rozšíření prohlížeče.

Tokenomika a distribuce FRONT

FRONT má pevně stanovené celkové maximální množství jednotek, které mohou být “vytištěny”, lépe řečeno vymintovány.

To činí 90 milionů kusů. Všechny již byly vydány a v oběhu se jich nachází kolem 85 milionů (aktualizováno červenec 2022). Zbytek čeká na této adrese a bude distribuován dle schématu níže.

Zdroj: frontier.xyz
FRONT tokenomika unlock schedule
Schéma odemykání FRONT. Všechny tokeny budou v oběhu v září 2022
Poznámka

Poznámka: Původní zásoba FRONT tokenů byla 100 milionů. V září 2021 se ale vývojářský tým rozhodl všechny své tokeny (10 milionů kusů) spálit a navždy je tak odstranit z cirkulace.

Co se týče distribuce, FRONT byl rozdělován následovně:

Zdroj: frontier.xyz
FRONT distribuce tokenu
Distribuce tokenu FRONT

Kde kryptoměnu Frontier (FRONT) koupit?

Převodem z českého bankovního účtu a za české koruny je FRONT možné koupit na směnárnách Kriptomat či CoinBank, jež jsou kompletně v češtině.

Favorit redakce

Výhody
 • Česká firma se zákaznickou podporou zcela v češtině
 • Přehledná webová platforma
Nevýhody
 • Nelze nakupovat bez registrace
 • U řady kryptoměn je spread nepřiměřeně vysoký

Kryptoměnu můžete též obchodovat na velkých celosvětových burzách poskytujících větší likviditu a nižší poplatky – Binance, KuCoin, Huobi

Favorit redakce

Výhody
 • Opravdu propracovaná a funkční platforma
 • Nízké poplatky
Nevýhody
 • Kontakt zákaznické podpory může být složitý a na dlouho
 • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě

Pokud chcete využít decentralizovaných služeb, můžete ERC-20 token FRONT zakoupit na ethereových směnárnách Uniswap či SushiSwap. Jak už jsme zmínili výše, jako BEP-20 token se nachází také na BNB Smart Chainu (burza PancakeSwap) a jako SPL token na Solaně (burza Raydium). A samozřejmě si FRONT můžete koupit přímo v aplikaci Frontier.

Jakou peněženku pro FRONT zvolit?

Doporučovat peněženku pro projekt, který sám kryptoměnovou peněženku vyvíjí, je jako nosit dříví do lesa. Pokud byste se přesto chtěli stát spíše pasivními investory do tokenu FRONT a samotný produkt, aplikaci Frontier, nevyužívat, máme pro vás několik dobrých a osvědčených alternativ.

Nejčastěji doporučovaným způsobem uchování kryptoměn jsou bezesporu hardwarové peněženky. Z těch nejznámějších je FRONT možné držet pouze na Ledgeru. Další oblíbená HW peněženka, Trezor, nás bohužel poněkud nemile překvapila a FRONT na svém dlouhém seznamu podrovaných kryptoměn zatím neuvádí.

Kryptoměnu pak podporuje i celá řada softwarových peněženek (Coinbase Wallet, Trust Wallet nebo Coinomi). S FRONT ve formě ERC-20 a BEP-20 tokenu si pak poradí i nejoblíbenější MetaMask. Návod, jak do něj FRONT a jiné tokeny vložit, najdete v naší další recenzi.

Výhody a nevýhody Frontier (FRONT)

Výhody

 • Prostor pro růst: Frontier oproti svým konkurentům nijak nezaostává, naopak nabízí řadu funkcí, které ostatní peněženky jako například Trust Wallet (TWT), Coin98 (C98) nebo SafePal (SFP) nemají. I přesto se co do tržní kapitalizace nachází daleko za nimi.
 • Pěkný design, přehlednost, plynulost: Frontier je moderní, intuitivní a dobře fungující aplikace, sami jsme ji vyzkoušeli.
 • Transparentní, bezproblémová tokenomika: Tokenomika FRONT není nikterak komplikovaná, téměř všechny tokeny už jsou navíc v oběhu, token by tedy měl mít nulovou inflaci.
 • Tým pracuje, jak má: Aplikace se neustále vyvíjí, mezi podporované sítě jsou velmi rychle zařazovány i nejnovější blockchainy.

Nevýhody

 • Málo jazykových mutací: V aplikaci chybí čeština, ale například i španělština nebo němčina.
 • Slabý marketing: Ačkoli je na marketing vyčleněno 6 % celkové zásoby tokenu FRONT, o projektu na sociálních sítích ani v kryptomédiích neuslyšíte “jak je rok dlouhý”.
 • Nižší likvidita: Kvůli nízkým objemům obchodování je FRONT mnohem náchylnější k nepředvídatelným cenovým výkyvům a manipulacím velkých hráčů.

Shrnutí

Frontier je bránou do světa Web3 a DeFi. Jeho uživatelé najdou celý kryptoměnový svět pod ikonkou jediné aplikace. Ve Frontieru také mohou spravovat své kryptoměny ve vlastní non-custodial peněžence, která si rozumí s více než 25 EVM kompatibilními i nekompatibilními blockchainy.

Vývojářský tým s indickými kořeny aplikaci pravidelně aktualizuje a přidává nové funkce jako například unikátní chytré notifikace, které uživatele upozorní v případě změn na otevřené pozici v DeFi či NFT.

Frontier má i vlastní multi-chainový token FRONT. Jeho celková zásoba je zastropována a po tom, co se vývojáři vzdali všech svých tokenů, které odeslali na nedostupnou, “mrtvou” adresu, činí 90 milionů kusů.

Hodnocení Finex.cz

Frontier

Frontier je menší kryptoměnový projekt, který může být zajímavý jak z hlediska uživatelské zkušenosti, kdy nabízí jednoduchý přístup k dApps z prakticky všech důležitých blockchainů, tak z hlediska investice, díky své neinflační tokenomice a prostoru pro růst. Pro další vývoj je nyní důležité spuštění Frontier Chainu, který pro FRONT přinese mnohem více využití.

Více informací o Frontier

KryptoměnaFrontier
SymbolFRONT
Lze těžit?
Aktuální počet tokenů87 456 250
Maximální počet tokenů90 000 000
Obchodní objem (24h)$5 410 548
Tržní kapitalizace$97 559 573
Změna ceny za 24h-4,3 %
Ohodnoťte kryptoměnu Frontier
0
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Další Kryptoměny, které by vás mohly zajímat