Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

Konec intervencí se blíží: padne 27 korun za euro již v dubnu?

Bankovní rada ČNB již na minulém zasedání zmínila, že konec intervencí se blíží a zřejmě se dočkáme již v první polovině roku 2017. S tím se nabízí příležitost pro ČNB využít momentu překvapení a kurz uvolnit již na posledním březnovém zasedání. Co můžeme očekávat?

Devizové intervence na českou korunu

ceska narodni banka budovaČNB drží kurz 27 korun za euro již od listopadu 2013. Předpokládám, že to mnoho z vás ví. V dlouhodobém očekávání je rok 2017 tím, ve kterém tento závazek ČNB ukončí. Schůze rady ČNB to jen potvrzují a nabízí se možnost, uvolnit kurz trochu dříve, než jsme čekali. Ale kdy nejdříve může ČNB uvolnit kurz?

Bankovní rada bude zasedat dnes 30. března 2017, tedy ve čtvrtek. Nelze ale očekávat, že by tak zásadní krok ihned oznámila. Pokud by na zasedání skutečně došlo k odhlasování ukončení devizových intervencí, tak bychom se o tom s největší pravděpodobností dozvěděli v sobotu 1. dubna. Právě víkend je ideální pro zprávu takového rozsahu. Trhy jsou zavřené a do pondělí mají čas situaci vstřebat a vyhnout se přehnaným emocím. Jako datum prvního možného oficiálního ukončení devizových intervencí ČNB můžeme očekávat sobotu 1. dubna.

Kurzová očekávání

Před rokem bychom řekli, že česká koruna razantně posílí a dostane se mezi 24 až 25 korun za euro. Dnes je ale situace jiná. Do České republiky proudí mnoho spekulativního kapitálu, tedy eur. Po uvolnění kurzu sice dojde k posílení koruny, ale zahraniční investoři budou chtít realizovat zisky a tím budou korunu oslabovat. Reálně bychom se mohli podívat na kurz 26 korun za euro. Pro následující měsíce po ukončení intervencí ale mnozí analytici očekávají kurz 26,50 korun za euro (právě vlivem masivního odlivu spekulativního kapitálu).

Kdy a jak tedy obchodovat?

Před možným ukončením devizových intervencí je ideální zadat obchodní příkaz na spekulaci. Hlídejte si zasedání ČNB a pamatujte, že vzhledem k dopadu bude zpráva oznámena zřejmě až o víkendu, zajímat vás tedy budou pátky po zasedání ČNB.

My osobně jako tým finex.cz tento event obchodovat nebudeme, protože se nám to zdá nevyzpytatelné. Ovšem pokud obchodovat chcete, doporučil bych nasadit dlouhodobou opci put na měnový pár EUR/CZK. Tento měnový pár ale pravděpodobně kvůli nízké volatilitě nenabízí mnoho brokerů. Myslím si, že pouze XTB a to pouze na krátkodobé opce. To znamená, že jediný možný způsob zobchodování je na CFD, kde např. plus500 tento pár určitě má.call put binary options trading

U tohoto brokera je pak možné nastavit si i pákový efekt, takže i snížení o pouhých 50 haléřů (skoro 2 %) vám může přinést zisky v desítkách procent. Je to ale velice riskantní, protože pohyb na druhou stranu by mohl zapříčinit úplný opak. S tím vám ale nepomůžeme. 🙂

Důležité shrnutí

  • Blíží se konec devizových intervencí, první možné datum je 30. března, respektive 1. dubna
  • Ukončení devizových intervencí musí být schváleno na zasedání rady ČNB
  • Vzhledem k dopadu bude ukončení oznámeno pravděpodobně o víkendu po zasedání ČNB
  • Obchodní příkaz nezapomeňte zadat v pátek po zasedání

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.