Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Vážení čtenáři, omlouváme se za dočasnou nedostupnost stránek. Bohužel čelíme DDoS útokům, proto jsou stránky občas nedostupné či ne-plně funkční. Situaci ale řešíme a věříme, že již brzy bude vše v pořádku. Děkujeme za pochopení.
Finex » Novinky » Konec intervencí se blíží: padne 27 korun za euro již v dubnu?

Konec intervencí se blíží: padne 27 korun za euro již v dubnu?

Konec intervencí se blíží: padne 27 korun za euro již v dubnu?
Zdroj: depositphotos.com

Bankovní rada ČNB již na minulém zasedání zmínila, že konec intervencí se blíží a zřejmě se dočkáme již v první polovině roku 2017. S tím se nabízí příležitost pro ČNB využít momentu překvapení a kurz uvolnit již na posledním březnovém zasedání. Co můžeme očekávat?

Devizové intervence na českou korunu

ceska narodni banka budova
Zdroj: depositphotos.com
ČNB drží kurz 27 korun za euro již od listopadu 2013. Předpokládám, že to mnoho z vás ví. V dlouhodobém očekávání je rok 2017 tím, ve kterém tento závazek ČNB ukončí. Schůze rady ČNB to jen potvrzují a nabízí se možnost, uvolnit kurz trochu dříve, než jsme čekali. Ale kdy nejdříve může ČNB uvolnit kurz?

Bankovní rada bude zasedat dnes 30. března 2017, tedy ve čtvrtek. Nelze ale očekávat, že by tak zásadní krok ihned oznámila. Pokud by na zasedání skutečně došlo k odhlasování ukončení devizových intervencí, tak bychom se o tom s největší pravděpodobností dozvěděli v sobotu 1. dubna. Právě víkend je ideální pro zprávu takového rozsahu. Trhy jsou zavřené a do pondělí mají čas situaci vstřebat a vyhnout se přehnaným emocím. Jako datum prvního možného oficiálního ukončení devizových intervencí ČNB můžeme očekávat sobotu 1. dubna.

Kurzová očekávání

Před rokem bychom řekli, že česká koruna razantně posílí a dostane se mezi 24 až 25 korun za euro. Dnes je ale situace jiná. Do České republiky proudí mnoho spekulativního kapitálu, tedy eur. Po uvolnění kurzu sice dojde k posílení koruny, ale zahraniční investoři budou chtít realizovat zisky a tím budou korunu oslabovat. Reálně bychom se mohli podívat na kurz 26 korun za euro. Pro následující měsíce po ukončení intervencí ale mnozí analytici očekávají kurz 26,50 korun za euro (právě vlivem masivního odlivu spekulativního kapitálu).

Kdy a jak tedy obchodovat?

Před možným ukončením devizových intervencí je ideální zadat obchodní příkaz na spekulaci. Hlídejte si zasedání ČNB a pamatujte, že vzhledem k dopadu bude zpráva oznámena zřejmě až o víkendu, zajímat vás tedy budou pátky po zasedání ČNB.

My osobně jako tým tento event obchodovat nebudeme, protože se nám to zdá nevyzpytatelné. Ovšem pokud obchodovat chcete, doporučil bych nasadit dlouhodobou opci put, anebo short obchod na měnový pár EUR/CZK. Tento měnový pár ale pravděpodobně kvůli nízké volatilitě nenabízí mnoho brokerů.

Důležité shrnutí

  • Blíží se konec devizových intervencí, první možné datum je 30. března, respektive 1. dubna
  • Ukončení devizových intervencí musí být schváleno na zasedání rady ČNB
  • Vzhledem k dopadu bude ukončení oznámeno pravděpodobně o víkendu po zasedání ČNB
  • Obchodní příkaz nezapomeňte zadat v pátek po zasedání

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook

Reklama

  • Reklama
Finex logo