Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Konec intervencí se blíží: padne 27 korun za euro již v dubnu?

Publikováno
Konec intervencí se blíží: padne 27 korun za euro již v dubnu?
Zdroj: depositphotos.com

Bankovní rada ČNB již na minulém zasedání zmínila, že konec intervencí se blíží a zřejmě se dočkáme již v první polovině roku 2017. S tím se nabízí příležitost pro ČNB využít momentu překvapení a kurz uvolnit již na posledním březnovém zasedání. Co můžeme očekávat?

Devizové intervence na českou korunu

Zdroj: depositphotos.com

ceska narodni banka budova

ČNB drží kurz 27 korun za euro již od listopadu 2013. Předpokládám, že to mnoho z vás ví. V dlouhodobém očekávání je rok 2017 tím, ve kterém tento závazek ČNB ukončí. Schůze rady ČNB to jen potvrzují a nabízí se možnost, uvolnit kurz trochu dříve, než jsme čekali. Ale kdy nejdříve může ČNB uvolnit kurz?

Bankovní rada bude zasedat dnes 30. března 2017, tedy ve čtvrtek. Nelze ale očekávat, že by tak zásadní krok ihned oznámila. Pokud by na zasedání skutečně došlo k odhlasování ukončení devizových intervencí, tak bychom se o tom s největší pravděpodobností dozvěděli v sobotu 1. dubna. Právě víkend je ideální pro zprávu takového rozsahu. Trhy jsou zavřené a do pondělí mají čas situaci vstřebat a vyhnout se přehnaným emocím. Jako datum prvního možného oficiálního ukončení devizových intervencí ČNB můžeme očekávat sobotu 1. dubna.

Kurzová očekávání

Před rokem bychom řekli, že česká koruna razantně posílí a dostane se mezi 24 až 25 korun za euro. Dnes je ale situace jiná. Do České republiky proudí mnoho spekulativního kapitálu, tedy eur. Po uvolnění kurzu sice dojde k posílení koruny, ale zahraniční investoři budou chtít realizovat zisky a tím budou korunu oslabovat. Reálně bychom se mohli podívat na kurz 26 korun za euro. Pro následující měsíce po ukončení intervencí ale mnozí analytici očekávají kurz 26,50 korun za euro (právě vlivem masivního odlivu spekulativního kapitálu).

Kdy a jak tedy obchodovat?

Před možným ukončením devizových intervencí je ideální zadat obchodní příkaz na spekulaci. Hlídejte si zasedání ČNB a pamatujte, že vzhledem k dopadu bude zpráva oznámena zřejmě až o víkendu, zajímat vás tedy budou pátky po zasedání ČNB.

My osobně jako tým tento event obchodovat nebudeme, protože se nám to zdá nevyzpytatelné. Ovšem pokud obchodovat chcete, doporučil bych nasadit dlouhodobou opci put, anebo short obchod na měnový pár EUR/CZK. Tento měnový pár ale pravděpodobně kvůli nízké volatilitě nenabízí mnoho brokerů.

Důležité shrnutí

  • Blíží se konec devizových intervencí, první možné datum je 30. března, respektive 1. dubna
  • Ukončení devizových intervencí musí být schváleno na zasedání rady ČNB
  • Vzhledem k dopadu bude ukončení oznámeno pravděpodobně o víkendu po zasedání ČNB
  • Obchodní příkaz nezapomeňte zadat v pátek po zasedání
Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.