Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Karel Komárek dobyl britskou loterii The National Lottery

Publikováno
Karel Komárek dobyl britskou loterii The National Lottery

V průběhu předminulého roku se Karel Komárek rozhodl udělat se svou společností Allwyn Entertainment velký krok. Rozhodl se, že by chtěl se společností Allwyn Entertainment, která patří do skupiny KKCG, získat licenci pro provoz britské národní loterie The National Lottery.

Celá pouť se odstartovala v průběhu roku 2021 a trvá až do teď. Až začátkem tohoto roku totiž Allwyn Entertainment dostali zelenou pro desetiletou licenci na provoz zmíněné britské loterie.

Ve zkratce o Allwyn Entertainment…

Allwyn Entertainment je předním nadnárodním provozovatelem loterií. Spadá, jak jsme si řekli výše, do skupiny KKCG (Investiční skupina Karla Komárka). Skupina KKCG se zaměřuje, jak na podnikání v mnoha zemích, konkrétněji momentálně skupina podniká ve 36 zemích světa, tak na podnikání v mnoha oblastech. Skupina KKCG podniká v oblastech od informačních technologií, přes reality, ropu a plyn až po podnikání v zábavě a hazardu.

Allwyn Entertainment jste mohli znát pod názvem Sazka Group, v průběhu času však došlo k přejmenování společnosti, právě i kvůli možné expanzi na britský trh.

V momentální chvíli je Allwyn Entertainment jedním z největších evropských provozovatelů loterií. Své hazardní hry provozuje v České republice (loterijní společnost Sazka), ale také v Itálii, Rakousku, Řecku a na Kypru.

Boj o britskou loterii

Karel Komárek měl před sebou mnoho nelehkých úkolů v cestě za licencí k provozování britské loterie pod názvem The National Lottery. Musel svým nápadem totiž přebít nejen současného provozovatele britské loterie, konkurenční firmu Camelot od kanadského penzijního fondu Ontario Teachers‘ Pension Plan, ale postavit se i dalším zájemcům o tuto licenci. O loterii se samozřejmě ucházeli i další provozovatelé loterií. Jedním z konkurentů Allwyn Entertainment byl třeba provozovatel britské Health Lottery, společnost Nothern & Shell. Dalším hráč v boji byla italská společnost Sisal.

Allwan Entertainment v čele s Karlem Komárkem se však nehodlali vzdát. Změnili název své společnosti, nalákali do této akce i do své společnosti věhlasná jména a dělali vše pro to, aby se v boji o provoz britské loterie udrželi, co nejdéle a vydobyli si co nejlepší postavení.

Není divu, že zájem o provoz britské loterie a tlak na výběr správného provozovatele byl tak obrovský. Získat tuto loterii znamená obrovské uznání a je to společensky a prestižně velice významná událost. Britská Národní loterie je od svého spuštění v roce 1994 jednou z největších loterií na světě.

Generální ředitel společnosti Allwyn Robert Chvátal uvedl: “Jsme potěšeni, že máme možnost převzít současného držitele třetí licence britské Národní loterie. Společné vlastnictví držitelů třetí i čtvrté licence zajistí úspěšné a spolehlivé fungování a kontinuitu Národní loterie jak během dobíhající třetí licence, tak i v průběhu následujících deseti let čtvrté licence.

Nehodlali získat “jen” britskou loterii

Ačkoli získání britské loterie, respektive licence na její provoz, je samo o sobě skvělou událostí, Karel Komárek se rozhodl zajít ještě o krok dál. Na konci minulého roku se Komárkovi a společnosti Allwyn Entertainment podařilo odkoupit konkurenční společnost Camelot, která britskou loterii provozuje od jejího založení. Společnost Camelot byla odkoupena od kanadského penzijního fondu Ontario Teachers‘ Pension Plan.

Hodnota transakce byla vyhodnocena na bezmála 3 miliardy korun. Tato transakce posléze musela projít schvalovacím procesem Britské komise pro hazardní hry, která transakci schválila a potvrdila na začátku letošního roku.

Komárek se v rozhovoru pro Seznam vyjádřil, že odkoupení Camelotu mělo dva hlavní důvody, prvním byl ten, že mu tato akce výrazně ulehčí přebírání loterie a druhý hlavní důvod, byl ten, že chtěl dát lidem v Camelotu vědět, že s nimi i nadále počítá a potřebuje je.

Závěrem

Po měsících neustálé práce a snahy se podařilo firmě Allwyn Entertainment stát se preferovaným žadatelem v soutěži o 4. licenci k provozování britské loterie. To znamenalo obrovský progres v jejich snaze ovládnout tuto loterii.

Komise pro výběr provozovatele britské loterie uvedla, že Komárkova firma Allwyn Entertainment se zavázala k investicím, které by měly přinést růst a inovace u všech produktů a kanálů národní loterie, což podle ní zvýší příspěvky na dobrou věc. Allwyn Entertainment se totiž zavázala, že po dobu držení licence (deset let) věnuje na dobročinné účely v Británii neuvěřitelných 38 miliard liber. To bylo pro komisi důležité, jelikož od začátku provozu této loterie hráči získali více než 45 miliard liber na celkem 670 000 dobročinných projektů po celé Británii.

“Naše plány budou zaměřeny na zlepšování Národní loterie, získávání dalších finančních prostředků na dobročinné účely a zvyšování ochrany hráčů. Tato transakce zjednoduší proces přechodu a vytvoří lepší předpoklady pro dosažení naší vize pro Národní loterii,” dodal generální ředitel společnosti Allwyn Robert Chvátal

Společnost Allwyn získala povolení a licenci pro provoz britské loterie na jedno desetiletí. Tato licence začne platit 1. února roku 2024.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Jsem zakladatelem webu Vyhraj.cz a zde na Finex.cz se věnuji primárně tématům v oblasti investic a financí ve světě loterií a hazardu. A to ať už se jedná o aktuální zpravodajství a nejnovější informace z tohoto odvětví, tak i praktické rady a vysvětlení fungování dlouhodobých hazardních principů.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎