Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Je na čase zbavit se akcií Apple? Technologický gigant ztrácí půdu pod nohama

Apple, nedávný král trhu se smartphony, zaznamenal v prvním čtvrtletí roku 2024 pokles prodejů o 10 %. Tento propad přichází v době, kdy jeho konkurenti jako Samsung a Xiaomi zaznamenávají výrazný růst.

Publikováno
Je na čase zbavit se akcií Apple? Technologický gigant ztrácí půdu pod nohama
Zdroj: depositphotos.com

Apple, jedna z předních světových technologických společností, čelí výzvám na trhu se smartphony, jak ukazují čísla z prvního čtvrtletí roku 2024.

Podle údajů výzkumné firmy IDC zaznamenal gigant z Cupertina 10% pokles prodejů nových chytrých telefonů.

Tento pokles je důsledkem rostoucí konkurence ze strany výrobců smartphonů s operačním systémem Android, kteří cílí na první příčku na trhu.

Globální prodeje chytrých telefonů přitom zažily celkový růst o 7,8 %, když dosáhly 289,4 milionu kusů během ledna až března.

Samsung se stal novým lídrem trhu s podílem 20,8 %. Tento obrat přichází po silném výkonu amerického výrobce ve čtvrtletí končící prosincem, kdy se právě Apple stal největším výrobcem telefonů na světě.

Nyní se tržní podíl Applu propadl na 17,3 %, díky čemuž si výrobce iPhonů udržel druhou příčku.

Na druhé straně zvětšují své tržní podíly čínské značky. Na třetím místě je nyní Xiaomi, jeden z předních čínských výrobců, s podílem na trhu ve výši 14,1 %.

Akcie Xiaomi také rostou a za poslední 3 měsíce si připsaly téměř 18 %.

Růst akcií Xiaomi v posledních 3 měsících

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Xiaomi Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Novinky táhnou?

Samsung, se svou novou řadou vlajkových smartphonů Galaxy S24, dodal během prvního čtvrtletí více než 60 milionů telefonů. Globální prodeje těchto telefonů během prvních tří týdnů od uvedení na trh se zvýšily o 8 % ve srovnání s předchozí řadou Galaxy S23 .

Akcie Samsungu však v letošním roce podobně jako akcie Applu ztrácí. Od 1. ledna pokles činí téměř 4,5 %.

Pokles akcií Samsung od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie SMSN Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Apple pak dodal 50,1 milionu iPhonů, což je 10% pokles oproti předchozímu roku. Jeho dodávky smartphonů na klíčovém trhu v Číně pak klesly “pouze” o 2,1 % ve srovnání s předchozím rokem.

Nadcházející Worldwide Developers Conference (WWDC), kterou Apple pořádá v červnu, bude důležitou událostí, kde společnost představí aktualizace svého softwaru pro iPhony, iPady a další zařízení.

Investoři se také těší na informace o vývoji umělé inteligence v rámci ekosystému Applu, o kterém společnost doposud hovořila jen málo. Nedostatečnému zapojení firmy do boomu kolem AI odborníci částečně přičítají letošní neúspěch Applu na akciovém trhu.

Přijde obrat?

Pokles ceny akcií Apple v tomto roce

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎